Публікації за датами

  • 25 Липня/ 15:53

    Vinnytsia

    Публікація25.07.1915:53

    Автор:Катерина Дядюк

    У Вінниці влаштують 130 індивідуальних теплових пунктів за понад 109 мільйонів

У Вінниці влаштують 130 індивідуальних теплових пунктів (ІТП), кошти на які отримають із держбюджету України.

У Вінниці розпочали новий проект реконструкції системи гарячого водопостачання від котелень, який передбачає встановлення ІТП у 130 будинках споживачів. Як повідомили у комунальному підприємстві “Вінницяміськтеплоенерго”, йдеться про котельні за адресами: вулиця М.Кошки, 12/1; вулиця М.Кошки, 12/2; вулиця Пирогова, 107; вулиця Стрілецька, 57; вулиця Немирівське шосе, 78; вулиця О.Кошиці, 18; вулиця Магістратська, 2 та вулиця Немирівське шосе, 26 (ТЕЦ-1).

Комунальники стверджують, що це дозволить вивести з експлуатації всі аварійні центральні теплові пункти (ЦТП), а також 11 кілометрів 911 метрів аварійних мереж гарячого водопостачання у двотрубному прокладанні. Адже, з їхніх слів, такий стан мереж призводив до значних втрат теплової енергії через аварійні пориви, а також фінансові витрати підприємства на експлуатацію та ремонт мереж.

Подача послуги з централізованого гарячого водопостачання від центральних теплових пунктів залишиться лише для мешканців будинків, які раніше були споживачами ДП “Теплокомуненерго Маяк”. У зв’язку з цим зараз відбувається реконструкція ЦТП, – йдеться у повідомленні.

 

Щодо фінансування, то загальна вартість проекту становить 109 мільйонів 404 тисячі 370 гривень. Із них 106 мільйонів 611 тисяч 294,40 гривні з держбюджету виділяє Міністерство екології та природних ресурсів України, а решта – 2 мільйони 793 тисячі 75,60 гривень – кошти “Вінницяміськтеплоенерго” (у повідомленні йдеться, що ці кошти підприємство вже сплатило за виконання проектних робіт).

Відомо, що наразі “Вінницяміськтеплоенерго” знаходиться на етапі підписання договору з Міністерством екології та природних ресурсів України. Далі відбуватимуться тендерні процедури і виконуватимуться всі роботи відповідно до договору з Міністерством. А кінцевий термін влаштування 130 ІТП – кінець 2020 року.

Очікуваний ефект від встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП):
– зменшення витоків гарячої води;
– зменшення споживання природного газу (за рахунок зменшення витоків гарячої води на мережах);
– очікувані обсяги скорочення викидів CO2 – 1 623,707 тонн на рік;
– зменшення витрат на електроенергію (завдяки зменшенню витрат на транспортування теплової енергії);
– ліквідація 38 ЦТП із застарілим енергозатратним обладнанням;
– економія в грошовому еквіваленті – понад 6,9 мільйонів гривень на рік.

Водночас на підприємстві зауважують, що встановлення ІТП не впливає на тариф на послугу з централізованого гарячого водопостачання.

Споживачі не сплачують за встановлення цих теплових пунктів у їхніх будинках. Натомість отримують якісну послугу з централізованого гарячого водопостачання і, зокрема, кожен будинок, де встановлять ІТП, буде обладнано загальнобудинковим приладом обліку гарячого водопостачання без жодних внесків мешканців, – йдеться у повідомленні.

Протягом останніх 5-ти років (у рамках “Проекту з енергоефективності у м. Вінниця” в співпраці зі Швейцарською конфедерацією та в рамках проекту в співпраці з NEFKO) у місті встановили 178 ІТП, а всього по підприємству, станом на початок 2019 року, експлуатувалося 284 ІТП.
Наразі влаштування індивідуальних теплових пунктів відбувається в мікрорайонах “Вишенька” та “Слов’янка”, а саме: 141 ІТП, в тому числі 35 – за власні кошти підприємства. Це дозволить повністю забезпечити перехід споживачів мікрорайонів “Вишенька” та “Слов’янка” на двотрубну систему теплопостачання та кардинально підвищити якість надання послуг з гарячого водопостачання жителям вищезгаданих мікрорайонів міста Вінниці (джерело – “Віницяміськтеплоенерго”).

Фото – “Віницяміськтеплоенерго”
Ілюстративне фото – nkontrol.org.ua

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Катерина Дядюк
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть
Ctrl+Enter

Дякуємо!

Тепер редактори знають.