Протягом дня виборів на Вінниччині зафіксовано 80 повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства під час голосування та підрахунку голосів. Серед них – сім кримінальних правопорушень.
Про це сьогодні, 22 липня під час прес-конференції в Вінницькому прес-клубі повідомила речниця обласної поліції Анна Олійник. Зокрема, поліцейським надходили повідомлення про можливий підкуп виборців, незаконну видачу бюлетенів виборцям, заповнення підсумкових протоколів виборчих дільниць за межами дільниці та інші. Поліцейська акцентувала увагу на одному “свіжому” правопорушенню, що сталося у Хмільницькому районі: там в графі про отримання бюлетенів стояли дуже схожі підписи, на момент виявлення цього порушення на даній дільниці проголосувало вже близько 90% виборців. За словами Олійник, це тяжкий злочин – фальсифікація виборчих документів, – за який передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до десяти років.
Крім того речниця прокоментувала інформацію про появу невідомих людей біля Окружної виборчої комісії №15. Туди на автобусі з київськими номерами приїхало близько 60 людей спортивної статури. Водночас вони не намагалися вчинити жодних протиправних дій:
– Напевно ці люди побачили біля дільниці спецпризначенців та нацгвардійців, і тому нічого не вчиняли. Тож у них просто вийшла така “мирна екскурсія”.
Політичні результати виборів на Вінниччині прокоментував очільник обласного представництва Комітету виборців України Владислав Телень. За його словами, результати виборів в округах на Вінниччині вже, фактично, відомі: “Попри те, що пораховано близько половини голосів, зараз вже спрацює “закон великих чисел” і підсумкові результати не надто відрізнятимуться від наявних.
Також Телень висловив думку, що політтехнологам наразі треба “терміново проходити курси підвищення кваліфікації”:
– Ми бачимо, що сліпе копіювання стратегії, яка використовувалася багатьма політичними силами на президентських виборах ні до чого не призвело. В кампанію були вкладені величезні ресурси, дуже великі кошти, а результату немає. Ці всі гроші були витрачені даремно, а політтехнологи – в розпачі.
Крім того Владислав Телень звернув увагу на цікаві ситуації в деяких округах, як наприклад в окрузі №18, де нібито два основних гравця змагалися між собою (вочевидь маючи на увазі Руслана Демчака та Григорія Калетніка), а в результаті перемогу найпевніше здобуде взагалі третій кандидат (вірогідно – Олег Мейдич). Тобто це був такий собі “бій з тінню”, кандидати не правильно розставили для себе пріоритети.
На думку представника КВУ, будь-який кандидат, який “тримав в руках зелений прапор”, вже “на старті” мав близько 20% підтримки. Інші кандидати таких електоральних балів не мали і мусили їх нарощувати самостійно. І там, де кандидати дуже наполегливо здійснювали мотиваційну кампанію – там був отриманий результат.
Як пояснює експерт, згідно з попередніми даними ЦВК, вперше в історії України в парламенті може бути сформовано монобільшість, якій не потрібні будуть партнери для коаліції. “Їм потрібно буде шукати партнерів лише для того, щоб змінити Конституцію”, – сказав Телень, позаяк згідно із законом для внесення змін до Конституції необхідно мати мінімум 300 голосів у парламенті.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.