Вчорашня негода оминула Вінницю, натомість сильно нашкодила на півдні нашої області: там 96 населених пунктів залишилось без електроенергії і пошкодило близько 4 тисяч листків шиферу на будинках. В Тульчинському районі частково постраждав Палац Потоцьких: там також зірвало декілька листків покрівлі.
Про це сьогодні повідомив на прес-брифінгу Василь Броварник, заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації. Повідомляється, що найбільше постраждали Чернівецький, Томашпільський, Тульчинський та частково Могилів-Подільський райони.
Так, 2 липня, з 15:00 до 17:00 сильний вітер пошкодив лінії електропередач, повалив дерева, та пошкодив покрівлю будинків у цих районах. Наразі ситуація носить статус надзвичайної події. В Чернівецькому районі також пройшов град.
Станом на сьогодні, якщо брати по енергетиці, то на вчорашній день було пошкоджено 71 лінію повітряну 10 кіловольт – під відключення електроенергії потрапило 96 населених пунктів. Станом на сьогодні на 8 годину, за вчорашніми діями підрозділів обленерго, які працювали у цих 3 районах (крім Могилів-Подільського – авт.), уже відновлено 20 повітряних ліній, подана електроенергія в 39 населених пунктів і 222 трансформаторні підстанції – розповів Василь Броварник.
Також повідомляється, що в Чернівецьком районі внаслідок негоди було знищено посіви. Щодо доріг, наразі влада достатньо розчистила шляхи для проїзду транспорту, покряжувавши дерева. Водночас, на постраждалих територіях люди не зверталися за медичною допомогою.
Щодо термінів ліквідації наслідків негоди, то Василь Броварник зазначає, що на відновлення електроенергії потрібно ще декілька днів. Для виділення коштів з обласного бюджету на інші потреби потрібно дочекатись висновків комісій на місцях. Але чиновник закликає не чекати і ремонтувати будівлі власними силами.
На що розраховувати постраждалим?
Як повідомили на прес-брифінгу, в обласному бюджеті є близько 6 мільйонів гривень резервного фонду для допомоги. Також, навчена минулорічним досвідом у Павлівці, влада заздалегідь закупила близько 10 тисяч листків шиферу (наразі, за попередніми оцінками, потрібно відновити близько 4 тисяч листків). Щоправда, допомагати ресурсами на місцях будуть лише після оцінки збитків та “виключно в порядку, передбаченому законом”.
Як зазначив Василь Броварник, наразі в кожному районі працює комісія для аналізу загальної кількості збитків. Після цього буде вирішуватись питання про присвоєння статусу “надзвичайної ситуації” наслідкам негоди та відповідної компенсації. Якщо кількість збитків не буде достатньою для такого визначення, коштів з обласного бюджету не дадуть. В цьому випадку фінансуванням ліквідації наслідків негоди займатимуться з бюджетів ОТГ.
Нагадаємо, декілька днів тому в селі Ковалівка, що на Немирівщині,внаслідок граду було пошкоджено декілька сотень будинків. Крім цього у місцевих мешканців було знищено врожай. Як повідомили на сьогоднішньому прес-брифінгу в Ковалівці “статус надзвичайної ситуації присвоєно не було” і відшкодування лягає на плечі ОТГ.
Фото автора та ДСНС
Дякуємо!
Тепер редактори знають.