Перед тим, як виступити на сцені обласної філармонії, вінницький гурт THE HYPNOTUNEZ
провів прес-конференцію для ЗМІ. Про Х-фактор, власне звучання та плани на майбутнє розповіли учасники гурту вінницьким журналістам.
Незважаючи на самобутність гурту, більшість питань було саме про їх участь в шоу Х-фактор. Гурт, який існує вже три роки, лише зараз став цікавішим загалу, ширшій аудиторії та тим, хто навіть не підозрював про існування таких музикантів, які міксують неймовірно велику кількість стилів.
Хлопці починали свою музичну діяльність як вуличні музиканти у Вінниці, далі були виступи в клубах, а згодом і закордонні фестивалі. Засновником гурту можна назвати Геру Луідзе. Всі хлопці вважають музику основною роботою і поки не займаються нічим іншим, хоча кожен прийшов до гурту по-різному. Хтось кинув медуніверситет, хтось працював айтішником, хтось робив “чорну” роботу.
Х-фактор – як тема майже всієї прес-конференції
Журналісти попросили розповісти учасників гурту про враження від Х-фактору, певні секрети та як їм було на шоу без наставника.
- Коли ми відправлялись на кастинг шоу, то йшли на «повному приколі», не розраховуючи ні на що. Ми просто хотіли зіграти власну авторську композицію, можливо побачити цей кастинг по телевізору і поїхати собі додому. Навіть не думали, що пройдемо далі. Коли Юлія Саніна натиснула «золоту кнопку», навіть не зрозуміли, що сталось. Думали, що це всіх, хто отримує від журі «так» вітають таким чином – розповідає фронтмен гурту Гера Луідзе.
Хлопці розповіли, що без наставника на шоу їм було з однієї сторони важко, з іншої – просто, адже вони звикли до певної свободи, свого бачення виступу та музики. Проте, інколи їм не вистачало елементарних порад. Хоча й на шоу вінничани мали величезну підтримку від знімальної групи та всіх тих, хто постійно працював з ними, а також від Юлії Саніної, яка від початку до кінця вболівала за хлопців, як за своїх підопічних.
- Було важко лише тоді, коли йшла координація по нашим номерам – в цей період без наставника ставало дещо проблематично, бо зворотній зв’язок був слабким. Але ми не особливо страждали від того, – розповідає Гера.
Навіть в такому, в певній мірі, «загнаному в рамки» шоу, гурт знаходив можливість показати себе справжніх. Незважаючи на те, що декорації, постановки і костюми вигадували режисери-постановники, хлопці у кожен номер намагались додати цю особливу частинку «Гіпнотюнзу» – в звучання, в своєрідні божевільні штуки. Так як деякі постановки та пісні їм не особливо подобались, вони намагались зробити їх на свій лад. Фінальним виступом гурту народна пісня «Туман яром», яку їм ніби дав таємний наставник.
- В нас все було добре в шоу, допоки не з’явився так званий наставник. Цією піснею нас поставили в певні вузькі рамки. Вона важка, але було цікаво над нею працювати. Кожен для себе почерпнув щось нове, – говорить учасник гурту Сергій Суздальцев
Взагалі шоу навчило хлопців багато нового, особливо в технічному плані, адже на Х-факторі сцена зовсім інша, порівняно з тими, на яких вони виступали раніше.
- В нас був неоціненний досвід роботи з постановками. Адже тут ти не лише музикант, а ще й актор. Мусиш емоційно заповнювати номер, тримати характер. Загалом це величезний та потрібний досвід. Я бажаю багатьом пройти через всі ці нюанси і отримати такий же досвід – говорить Сергій.
Учасники гурту не думали, що на подібному шоу зможуть знайти справжніх друзів, які будуть підтримувати. Вони потоваришували не лише з учасниками, але й зі всіма, хто працював на шоу. Наразі готуються до гала-концерту і вже чекають зустрічі із близькими друзями.
- Ми надіємось, що з деякими учасниками будемо і після шоу співпрацювати в музичному плані, а також бачитись час від часу – говорить Гера.
Лише власні композиції та трішки класики джазу
- На концерті у філармонії ми виконуватимемо авторські композиції та трішки класики джазу, на «нашумівших» хітах Х-фактору поставили крапку. Ми не будемо грати ті пісні, які від нас очікує публіка, котра познайомилась з нашою творчітю на шоу. Ми хочемо грати те, що хочемо і лише нашу музику, – розповідає фронтмент гурту.
Як вже раніше повідомляв Vежі менеджер гурту Іван Савалов, це буде останній концерт гурту в цьому році.
- Далі ми повністю поринаємо в роботу над записом відео, нового альбому і нових синглів та розпочинає тур Україною з січня по березень. Далі плануємо поїхати в Білорусію та тур Європою. Така можливість наразі є, – говорить менеджер гурту Іван Савалов.
На питання журналіста VежА про те чи любить гурт виступати на різних музичних фестивалях та чи були вже пропозиції виступів на певних фестивалях, хлопці відповіли, що дуже люблять саме фестивальний формат виступів.
- Цього літа в нас було доволі таки багато фестивалів по Україні, але не всі основні. Думаю, що наступного літа все буде по-іншому. Був дуже крутий досвід на фестивалі в Любліні. Ми помітили наскільки організація там відповідальна. Сам музикант отримує задоволення від такого фестивалю, адже не думаєш про багато нюансів. Наразі я намагаюсь «продвинути» гурт на європейські фестивалі. Бо навіть один фестиваль може дати певний поштовх, – ділиться враженнями та планами менеджер гурту Іван.
- Ще одна причина чому ми так любимо фестивалі, це те, що ми можемо грати на різних фестивалях. Ми виступали і на джазових і на рок-фестивалях. Це дуже круто, такий контраст, коли музика може звучати і роково і джазово, – продовжує Гера Луідзе.
«Сімейна» музика та мрії про закордонні лейбли
Над новими піснями гурт працює разом. Гера пише тексти і приносить гармонію, а далі вже спільними силами робиться композиція.
- Звичайно, у нас не все так гладко, бувають ситуації, коли сваримось, але завжди доходимо до якогось загального висновку. Ми не лише гурт – ми маленька сім’я, в котрій бувають різні ситуації, – розповідає Гера.
Учасники гурту характеризують свій стиль як джаз-панк і свінг-кор. Але так як всі люблять різну музику, то міксують все, що можна.
- Ми не хотіли грати щось одне, потрібно було зробити саме “гіпнотюнівський звук”. Ми саме йдемо до цього, але поки не хочемо говорити, що це щось унікальне. Але прагнемо до того, щоб грати лише у власному стилі, – ділиться історією Гера.
Хлопці хочуть, щоб сприймали не їх зовнішній вигляд, а в першу чергу музику. І саме в ній потрібно шукати відмінні риси та особливості.
- Як виявилось, що наша музика є складною для багатьох, ми часто чули «закиди» в нашу сторону типу «о, він знову вийшов на сцену з контрабасом», це можна прирівняти до того, що «о, він знову відкриває рот, коли співає». Було багато негативних та позитивних відгуків. Можливо ми не пройшли далі саме через те, що виявились трішки більш неформатними, ніж інші учасники, – коментує Гера питання про те, чому вони не виграли шоу.
Після проекту учасники гурту не отримували продюсерських пропозицій, але вважають, що зараз вони вже дійшли до такого віку гурту, коли треба шукати музичні лейбли, з якими можна співпрацювати. Проте роблять акцент на іноземних, бо вважають, що саме європейські лейбли їм підходять. В переважній більшості – рокові або інді.
Так як більшість питань від журналістів стосувались саме Х-фактору, то під кінець прес-конференції учасники гурту порадили йти на це шоу лише сильним та підготовленим морально артистам, адже багато хто після поразки впадає в депресію.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.