Вінницького гондольєра Віталія Гуменюка зареєстрували у міжнародній базі виробників кораблів. Відтак він будуватиме гондоли, але не для продажу на кордон, а для розвитку туризму у Вінниці.
Про це чоловік повідомив на своїй сторінці у Фейсбук.
– На шляху до отримання Європейського сертифікату якості на Венеціанські/Вінницькі гондоли, будівництво яких невдовзі розпочнеться у Вінниці, моя сім’я – моя команда, отримали нову маленьку перемогу! Нас уже зареєстрували у міжнародній базі виробників кораблів! Тепер нас можна ідентифікувати по короткому кодові “LAR” скорочено від Лариса – так звати мою маму! – зазначив Віталій.
Вінничан і туристів у справжній гондолі під назвою “Джульєтта” катають з 2018 року. Тоді така прогулянка Південним Бугом коштувала 250 гривень за півгодини. Цю гондолу власноруч виготовив дідусь Віталія Гуменюка. Останній її відреставрував, сам навчився керувати, отримав на це спеціальні дозволи, а тепер хоче виготовляти подібні.
Зазначимо, що у квітні цього року, коли Віталій Гуменюк вирішив розширити парк авторських гондол, до Вінниці спеціально приїжджав Лудік Галас, чеський інспектор суден та плаваючих засобів, який мав провести експертизу і видати сертифікат на масове виробництво.
На сайті “Vinnitsa.info” повідомили, що “Джульєта” заважила тоді 400 кілограмів, а решту замірів фахівець зробив на воді.
– Необхідно посадити в човен шість чоловіків і спостерігати, наскільки він крениться до води. Вимірюємо навіть відстань між сидіннями. Усе задля безпеки, – розповідав Лудік Галас.
Після п’ятигодинної перевірки він заначив, що човен потрібно трохи вдосконалити, і лише тоді Віталій Гуменюк отримає європейський сертифікат якості на виготовлення гондол.
За півтора місяці вінницький гондольєр реставрував “Джульєтту”, виправив усі її недоліки та, зрештою, отримав сертифікат якості. Цей документ був фінальним кроком для того, щоб отримати сертифікат ЄС на виробництво гондол.
У коментарі журналістам підприємець також розповів, що в Україні вони вже отримали всі необхідні дозвільні документи на виробництво плавзасобів, але хочуть сертифікувати їх у ЄС, аби вінницькі гондоли мали визнання за межами України.
Водночас Віталій зазначив, що не планує виготовляти гондоли для продаж за кордон: у повідомленні йдеться, що їх використовуватимуть у Вінниці для розвитку туризму.
– Хочу щоб у Вінниці було багато туристів, – розповів Віталій. – Нам потрібно знайти свою родзинку. Більшість туристичних об’єктів, які зараз “розкручують” у Вінниці, є схожими на ті, що є в інших містах України – природа, архітектура… Я вважаю, що потрібно робити акцент на інше і розвивати туризм через підняття мікроідентифікативних речей. Наприклад, Лас-Вегас створений з нуля, і ставку вони зробили на індустрії розваг. Ми теж повинні пропонувати туристам унікальні можливості та розваги. Такою родзинкою у Вінниці будуть гондоли. Вінниці – Венеція! Навіть гарна співзвучність.
Зараз Віталій Гуменюк планує робити другий човен і хоче відкрити єдину в Україні школу гондольєрів.
Фото – vinnitsa.info та зі сторінки Віталія Гуменюка у Фейсбук
Головне фото – vinnitsa.info
Дякуємо!
Тепер редактори знають.