Три метри заасфальтованого тротуару, півтора метри різнокольорової плитки, ще смужка асфальтобетону, і знову плитка вже з іншим рельєфом. Таких випадків у Вінниці можна побачити чимало. Однак, відтепер цьому вирішили покласти край і розробити єдиний стандарт.
Департамент архітектури взявся за розробку схем комплексного благоустрою вулиць. Їх поділять на два типи – високого пріоритету та стандартні. Почнуть із головних шести магістралей – проспектів Юності, Космонавтів та Коцюбинського і вулиць Грушевського, Театральна та Келецька.
«Раніше у міста не було схеми просторового розвитку. Йдеться про те, щоби не локально підходити до кожної території при виконанні благоустрою, а в комплексі. Раніше був інший підхід – хтось проводить якийсь благоустрій, ну і добре, що хоч щось робить, – ми йому подякуємо, що залатав яму на тротуарі. А такого у Вінниці дуже багато – підприємець робив те, на що вистачало грошей чи фантазії. Сьогодні вже трішки інший рівень підходів – тепер політ фантазії можливий лише в зоні землекористування підприємця», – говорить головний архітектор міста Олександр Рекута.
Відтепер, територія, котра є власністю громади міста і зоною відповідальності комунальних служб, має бути облаштована в єдиному рішенні та бути доступною для усіх – йдеться про людей на візках.
«Бо часто підприємець, маючи добрі наміри, викладає плиткою тротуар навпроти кафе чи магазину, і вона відрізняється за висотою від асфальтного покриття. Це вже створює незручності для людей з особливими потребами. Єдине комплексне рішення має бути затверджено хоча б в межах кварталу – бо великі вулиці дуже неоднорідні. Хоча, бажано, звісно, робити їх більш цілісними», – додає архітектор.
Прикладом цілісного благоустрою Олександр Рекута називає вулиці Соборну та Пирогова. Також цьогоріч комплексно облаштували вулицю Артинова.
Що передбачає схема комплексного благоустрою?
В першу чергу, в ній чітко зазначено розташування зон відпочинку, пішохідних зон та зелених насаджень. А також оформлення цих територій – догляд за деревами, облаштування вуличних ліхтарів, сміттєвих урн, площ для оголошень.
Для вулиць, котрі відносяться до стандартного типу, схема комплексного благоустрою буде розроблена згодом за аналогічним зразком.
Стежити за цілісністю благоустрою Вінниці будуть фахівців Департаменту міського господарства та комунального підприємства «Муніципальна поліція».
Дякуємо!
Тепер редактори знають.