Дешево, але гарно: як змінять вигляд будівлі міської ради

11:19
Автор: Vежа
Become a Patron!

Оновлено: 19 Листопада 2021, в 09:46

Наразі замовлено провести технічне обстеження будівлі міськвиконкому, аби захистити її від руйнувань. Крім того перед профільним департаментом стоїть задача знайти варіант гарного, але дешевого ремонту фасаду. Про це головний архітектор міста Олександр Рекута розповів в ексклюзивному інтерв’ю Vежі.

 У виконкомі Вінницької міської ради вже декілька разів розглядали принципи реконструкції цієї будівлі. За словами директора Департаменту архітектури, містобудування та кадастру Олександра Рекути, у архітекторів міста були різні пропозиції по застосуванню альтернативних джерел енергозабезпечення, таких  як, наприклад, сонячні батареї, вітрові пристрої, теплові насоси  та зелені фасади. Наприклад, у 2011 році архітектором Олександром Асадовим був запропонований проект “Жива будівля” спеціально для Вінницької міської ради.

Однак сьогодні проблема у тому, що у міської влади немає достатньо коштів, щоб втілити всі ідеї з реконструкції будівлі міськвиконкому.

  • Вже буквально два місяці з міським головою обговорюються різні креативні ідеї, але Сергій Моргунов вважає, що це занадто дорого і громада нас не зрозуміє, тому треба робити дешево, але гарно. В архітектурі це дуже складно пов’язати. Зараз замовлено технічне обстеження будівлі, вона ж каркасна, є стики, які закриті, але якщо ближче підійти, то видно де арматура повилазила. Тому спершу треба привести будівлю у відповідний технічний стан, виконати підсилення, щоб з часом не допустити руйнувань конструкцій. Міський голова поставив задачу, щоб пропонували йому варіанти, як фасад будівлі привести до пристойного вигляду, але невеликими коштами.

 

Олександр Рекута зазначив, що деякі варіанти реконструкції будівлі міськвиконкому могли обійтися бюджету міста в не один десяток мільйонів гривень. Директор департаменту архітектури, містобудування та кадастру також розповів про те, як би він сам змінив вигляд головної адміністративної будівлі міста.

  • Я б, чесно кажучи, доповнив навісний фасад, напівпрозорий, перфорований чи з застосуванням тонованого скла і різної форми площинами, які мають перфорацію. Це створить цікавий образ фасаду і в той же час забезпечить освітлення у приміщеннях будівлі, хоча воно все одно дещо зменшиться. Я, звичайно, поважаю своїх колег, які там працюють, але ж думаю як архітектор. Тільки це все дуже дорого.

Повне інтерв’ю Vежі з головним архітектором Вінниці читайте на нашому сайті.