-
15 Травня/ 19:07
EVS
Публікація15.05.1919:07
“Я зрозуміла, що хочу повернутися”: вінничанам розповіли, як прожити рік у Європі та чому варто повертатися в Україну. ФОТО
Сьогодні, 15 травня, в рамках заходу «Європейські можливості для молоді» для вінничан організували просвітницькі лекції про Європейський союз. Мешканці міста почули від спікерів про те, як поїхати до Європи за спеціальними програмами та дізнались про труднощі таких поїздок.
Серію лекцій «Європейські можливості для молоді» організовували на Європейській площі, в рамках проекту “Євробус”. Лекції розділили на дві частини: про академічний обмін та про подорожі Європою в якості волонтера. Vежа також сходила послухати та дізналася, як можна легко потрапити до Європейського союзу, працювати у Франції, не витрачаючи коштів на житло та харчування, та чому варто повертатися до України.
Що таке Євробус
Серія лекцій «Європейські можливості для молоді» почалась на Європейській площі о 15:00. Організатори розділили виступи спікерів на два блоки: щодо можливостей академічної мобільності (поїздки від навчальних закладів) та неакадемічної мобільності (поїздки в рамках співробітництва між різними організаціями).
Так, можливості неакадемічної мобільності молоді та молодіжних працівників ілюстрували в рамках програм Erasmus+ та European Solidarity Corps. Спікерами з цієї теми виступили Віктор Сіпієв з ГО “Молодіжна ініціатива міст” та Олеся Яненко, яка була волонтеркою програми EVS.
Загалом послухати про можливості виїзду за кордон прийшло близько 25 вінничан. Паралельно гості заходу могли взяти участь у вікторинах, присвячених Євросоюзу, зробити фото у тематичній фотозоні або просто відпочити за настільними іграми.
Що потрібно для подорожі?
Спершу глядачам розповіли про теоретичну частину подорожей до Європейського Союзу. Так, Віктор Сіпієв з ГО “Молодіжна ініціатива міст” зазначив, що наразі для молоді існує багато варіантів для безкоштовних подорожей закордон. Проте одним з основних шляхів виїзду є різні академічні та неакадемічні програми Erasmus+. Як розповів Vежі пан Віктор, першим кроком до успіху в цій справі є пошук інформації. Ще одним важливим етапом є написання резюме (чи CV) та подання заявок.
Юлія Козак, одна з організаторок заходу, розповіла Vежі, коли збільшуються шанси поїхати за кордон. По-перше, шанси підвищуються, коли людина ще не була за кордоном. По-друге, необхідно знати іноземну мову. Проте немає необхідності в ідеальних знаннях – достатньо знати її настільки, аби пояснити свою мотивацію. І, нарешті, на думку пані Юлії, важливим пунктом є громадська активність.

Олеся Яненко: про життя у Франції та повернення в Україну
Останнім спікером виступила журналістка Vежі Олеся Яненко, яка прожила один рік у Франції в рамках програми European Voluntary Service – максимальний термін, передбачений програмою EVS.
Для того аби взяти участь у програмі EVS, не потрібна спеціальна професія чи вміння. За словами Олесі, головне – мотивація та знання англійської мови. Не потрібні й фінанси – програма компенсувала проїзд, надавала житло та щомісячно виділяла 465 євро на проживання. Цього цілком вистачало на їжу, одяг та дозвілля.
Я навчалася на юридичному, працювала на різних роботах: від кол-центру до секретаря у суді. Останньою роботою перед поїздкою стала праця в громадських організаціях “Наше Поділля” та “Пангея Ультіма”. Організація “Пангея Ультіма” співпрацювала з організацією у Франції – так виникла можливість поїхати на EVS проект у міську раду невеличкого міста Невер – розповіла журналістка.
Як пояснює Олеся, вона їхала у Францію не знаючи фрацузької мови. Через це близько чотирьох місяців їй довелося жити у відносній ізоляції, активно вивчаючи мову. Ще близько двох місяців були перехідним періодом, під час якого Олеся покращувала свої знання з французької. Проте вже через півроку з початку перебування у Франції вінничанка почала комфортно себе почувати у спілкуванні. Допомагало вивчати французьку знання англійської та мотивація.
У Франції Олеся працювала у Відділі молодіжної мобільності місцевої ради, вела їх соціальні мережі. Також до обов’язків Олесі входили зв’язок з іншими французькими волонтерами чи фотографування різних заходів. Хоча все це, за словами дівчини, не було надто складними завданнями.
Хоча Олеся хотіла поїхати до Європи, конкретної країни у плани не ставила. Попри можливість залишитися, Олеся вирішила повернутися в Україну не з патріотичних мотивів, а тому, що тут комфортно жити. До того ж, їй подобається бути частиною змін, а в Україні вони саме відбуваються.
До прикладу, в Європі екологічна тематика вже широко розповсюджена. А тут я і моє коло друзів – це такий ніби «андеграунд». Так, моя подруга відкрила станцію “глибокого” сортування сміття і мені подобається, що я є частиною таких змін в країні – зазначила у завершенні промови Олеся.
Нагадаємо, “Євробус” – автобус, який їздить містами України та поширює інформацію про Угоду про асоціацію з Європейським союзом. Цьогоріч на події, яка відбувалася на різних локаціях міста, розповідали про можливості, які відкриває вказана Угода для молоді, бізнесу, громадянського суспільства та всього населення.
European Voluntary Service (EVS) – міжнародна волонтерська програма, що фінансується Європейською Комісією. Вона дозволяє всім молодим людям, що законно проживають у Європі, стати волонтером в організації або в державному органі у Європі, Африці, Азії або Південній Америці. Так, молодь віком від 18 до 30 років може поїхати до іншої країни на строк від від 2 до 12 місяців. Програма передбачає відшкодування витрат на проїзд та повне покриття витрат на харчування та проживання для міжнародного волонтера. Джерело – europeanvoluntaryservice.org
Фото автора та надані Олесею Яненко
Дякуємо!
Тепер редактори знають.