-
11 Травня/ 20:16Головне на Vежі
Публікація11.05.1920:16
У Вінниці діти з “диво-вушками” влаштували свято, аби показати що глухота – це не вирок. ФОТОРЕПОРТАЖ
Сьогодні, 11 травня, у Вінниці на площі перед “Універмагом” зібралося близько трьох десятків дітей з порушеннями слуху та їхніх батьків.
Усі вони стали учасниками заходу, що мав на меті не тільки влаштувати для малечі свято, а й привернути увагу до проблем дітей, які потребують носіння кохлеарного слухового імпланту – спеціального пристрою, який допомагає дитині чути.
Так, близько 14:00 на площі Гагаріна, неподалік напису “I love Vinnytsia”, батьки влаштували свято для своїх дітей, які розважалися з аніматорами та розказували дитячі віршики на камеру. Більшість присутніх дітей – власники кохлеарного слухового імпланту, так званого “чудо-вушка”, яке не дивлячись на дещо сумні обставини глухоти, допомагає їм чути, жити та веселитися на рівні з іншими дітьми.
Більшість батьків зіштовхнулись з проблемою порушення слуху ще у ранньому віці. Кажуть, що імплантація – не з дешевих операцій, але запевняють, що це того варте.
Тетяна, мама дитини, яка носить кохлеарний імплант каже, що завдяки цій операції, її син зміг почути навіть шум дощу та спів пташок, що було б неможливо при використані звичайного слухового апарату.
— Це дуже класно, коли ти маєш можливість, при проблемі з слухом, дати цей слух, дати чути та жити максимально повноцінним життям, — каже Тетяна. — Я помітила порушення слуху в свого сина, коли той не відзивався чи не реагував на звуки. Дуже часто люди не звертають увагу на це, думаючи що дитина просто прослухала чи неуважна. Ми почали перевіряти його гучними звуками, зробили аудіограму і виявили, що у нього 90% глухоти.
— Я би радила не боятися батькам встановлювати їхнім дітям кохлеарний імплант: це зовсім не страшно і це дійсно того варте! — запевняє Тетяна.
Як пояснили батьки, кохлеарний імплант можна використовувати всім людям з порушенням слуху, які мають глибоку втрату слуху, а точніше тим, у кого наявна саме сенсоневральна глухота. Цей апарат складається з двох частин: одна частина “підшивається” у внутрішнє вухо, шляхом операційного втручання. Зовнішня частина – це “катушка”, акумулятори та мікрофон. Таким чином ззовні сприймаються звуки, які передаються в середнє вухо, потім ця інформація надсилається в мозок.
— Після того, як ми поставили кохлеарний імплант нашій дочці, вона почала розмовляти і все чути, — розповідає Надія Мельник, матір п’ятирічної Маші. — Я інколи навіть не можу її переслухати! Я дуже щаслива, що є така можливість глухій дитині почути. Коли дитина довго мовчить, а потім каже “мама” – це просто неймовірні емоції.
Батьки пояснили, що чим швидше виявити порушення слуху в дітей – тим краще. Надія розповідає, що існує така процедура як “отоскриніг”, завдяки якому майже одразу після народження, можна виявити порушення слуху. Дитині можна робити операцію по встановленню імпланту вже тоді, коли вона важить 9-10 кілограм (тільки тоді дозволено вводити наркоз).
— Було би добре, щоб таке обстеження можна було зробити у кожному пологовому будинку, — каже Надія. — На жаль, у Вінниці такого не має. В майбутньому, наша громадська організація буде шукати спонсорів та меценатів, аби зібрати кошти на такий пристрій, який коштує приблизно 125 тисяч гривень.
За її словами, вона і більшість присутніх сьогодні на події батьків заснували громадську організацію “Світ звуків”, але ще офіційно її не зареєстрували.
Кохлеарний імплант коштує близько одного мільйона гривень, що для багатьох батьків “непідйомна сума”. Дехто з сімей дочекався своєї черги на державне фінансування з київського ЛОР-інституту (Інституту отоларингології імені проф. О.С.Коломійченка НАМН України, — ред.), інші сім’ї збирали кошти самостійно, заручившись підтримкою місцевих депутатів, меценатів та фондів. За словами Надії, багатьом присутнім на події батькам та їх дітям допоміг зібрати гроші на імплант та купити його по адекватній ціні німецький фонд “Серце для дітей”.
Жінки розповідають, що інші діти дивляться на ці апарати з цікавістю і часто запитують що це таке. На що ті відповідають, що люди носять окуляри щоб краще бачити, а таке “чудо-вушко” допомагає краще чути.
Згодом до дітей почалися приєднуватись інші діти, які гуляли з батьками поряд, після чого утворилась велика голосна компанія. Після ігор з аніматорами, які до того ж погодилися працювати абсолютно безкоштовно, дітей повезуть гратися до дитячої ігрової кімнати, де на них також чекає майстер клас по виготовленню печива, інші солодощі та святковий торт, які спонсорували депутати міської ради.
Фото Ольги Мірошниченко
Читайте також:
185 боєзіткнень та мінус 1000 окупантів: зведення Генштабу та дані щодо втрат ворога за добу
Дякуємо!
Тепер редактори знають.