У Вінницькому мікрорайоні Поділля триває будівництво нової сучасної школи І-ІІ ступеня для 1 200 учнів. За умови достатнього фінансування, у вересні 2020 року об’єкт планують здати в експлуатацію.
Сьогодні, 24 квітня, на об’єкт приїхав міський голова Вінниці Сергій Моргунов разом із очільниками профільних департаментів міської ради, щоб проінспектувати хід робіт. Згідно з проектом, школа матиме три поверхи, загальна площа закладу – 11 тисяч 704 квадратних метрів. Загальна вартість будівництва – 146 мільйонів 700 тисяч гривень. Головний підрядник – ТОВ “БМУ-3”.
Як розповів Представник компанії-інвестора, заступник генерального директора концерну “Поділля”, депутат Вінницької міської ради Андрій Очеретний, окрім 1 200 учнів (44 класи), заклад розраховано на 65 працівників. Основними вимогами до проекту були доступність, енергоефективність та сучасність. Зокрема утеплено не тільки фасади, стіни та стелю, а й підвальні приміщення, а вікна зберігають на 25% тепла більше, ніж того вимагають стандарти. Окрім того, буде встановлено 42 внутрішніх та зовнішніх камер відеоспостереження.
Згідно з кошторисом, школа будівництво об’єкту разом з обладнанням коштує 146 мільйонів 700 тисяч гривень. Є три джерела фінансування: кошти інвестора, міський бюджет і державний.
– На сьогодні ми передбачили в бюджеті 10 мільйонів, Державний фонд регіонального розвитку – 25 мільйонів гривень. Думаю, що в травні будемо виходити з пропозицією депутатського корпусу додатково виділити з міського бюджету ще 10 мільйонів. Загалом це буде 45 мільйонів державного і місцевого бюджетів. Вже було витрачено 46 мільйонів, тобто ми розуміємо що в рамках 90 мільйонів до кінця року буде реалізовано в цей проект, – зазначив Сергій Моргунов.
На кожному з поверхів встановлять жіночі та чоловічі санвузли, в тому числі для людей з особами потребами. Забезпечувати школу теплом і гарячою водою буде газова модульна котельня. Також в будівлі облаштують панорамний ліфт. Щоб особам на візках було зручно пересувалися з одного крила школи в інше, облаштовано пандуси.
Також планується влаштування спортивного ядра з майданчиками для гри у волейбол та міні-футбол, біговими доріжками, спортивним обладнанням. Загальна варіть ядра, яке є окремим проектом, становить близько 14 мільйонів гривень, але поки що проект не затверджено.
Роботи тривають з грудня 2015 року, тож нині тут вже зроблено цегляну коробку всіх блок-секцій з першого по третій поверх, змонтовано плити перекриття та монолітні ділянки. Також завершено встановлення сходових маршів та площадки, внутрішніх перегородок стін, покриття покрівлі, систему блискавкозахисту, віконних блоків.
На першому поверсі планують зробити їдальню на 250 місць, дві великі спортивні зали (в кожній про дві роздягальні з душовими), з яких одна – розміром 36 на 18 метрів, влаштувати 13 класів, з яких чотири – для початкової школи. До речі, оскільки у підвальному приміщенні буде розташовано котельню, то підлога для перших класів має бути з “утепленням”.
На другому поверсі розташують бібліотеку з читальним залом на тридцять учнів, окремо облаштують книгосховище. Також на другому поверсі влаштують трохи менше спортивну залу, актову залу (на 356 місць), вчительську, приймальню, кабінет директора, ще 12 класів (з них чотири – для початкової школи).
Третій поверх призначений для розташування ще 19 класів, з них також чотири – для початкової школи. Усі підлоги будуть вкриті мармуліном.
Зараз тут виконуються роботи з влаштування внутрішніх мереж водопостачання, опалення та каналізації, робітники влаштовують електропроводку, систему оповіщення, виконують штукатурні роботи, утеплення та опорядження фасадів. До речі, частину фасаду планують прикрасити муралом “Дерево життя”.
Школа межує з парком, біля будівлі буде облаштовано велопарковку, також відведено місце для паркування автомобілів по вулиці Бортняка, яку розширили спеціально для цього до дев’яти метрів.
До жовтня цього року планують завершити значну частину робіт, щоб перейти до пуско-налагоджувальних. Наступного року планують повністю завершити всі будівельні та внутрішні оздоблювальні роботи та почати завезення і встановлення обладнання.
– Залишиться ще спортивне ядро, вартістю близько 14 мільйонів, ще потрібно буде 50 мільйонів передбачати в 2020 році. Ми будемо звертатися до Державного фонду регіонального розвитку, щоб отримати допомогу з державного бюджету, – зазначив Сергій Моргунов.
Фото Ольги Мірошниченко
Дякуємо!
Тепер редактори знають.