Парламентські вибори та дороги: про що говорив Гройсман під час візиту на Вінниччину. ФОТОРЕПОРТАЖ

18:41
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні, 23 квітня, на Вінниччину приїхав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, а також Славомір Новак, очільник “Укравтодору” та Володимир Омелян, міністр інфраструктури. Чиновники проінспектували хід ремонтно-будівельних робіт на відрізку траси М-12 в Немирівському районі.

Зустріч відбулася за великої кількості преси, а також очільників міста та області – Сергія Моргунова та Валерія Коровія. Про хід виконання робіт звітував Ігор Корольчук, начальник Служби автомобільних доріг у Вінницькій області.

  

До кінця року трасу мають відремонтувати на 90%, тож зараз на відрізку між Вінницею та Гайсином техніка працює на п’ятьох ділянках одночасно.

– Ми розпочали сезон ремонту у Вінницькій області. Станом на сьогодні на виконання робіт разом з експлуатацією по державним дорогам бюджетом передбачено 2 мільярди 844 мільйони гривень, – звітує Ігор Корольчук. – В 2014-му було виділено всього 110 мільйонів, тобто за цей 5 років фінансування збільшилось у 25 разів.

Ігор Корольчук

За словами Корольчука, 2,8 мільярда були розподілені наступним чином: на експлуатацію – 228 мільйонів, на М-21 – 257 мільйонів, на М-12 – 2,4 мільярда. На мапі чорним кольором позначені ділянки, на яких роботи завершені повністю, а червоним кольором – ділянки, що планують завершити ремонтувати до кінця поточного року, зокрема від Вінниці до Житомирської. Наступного року збираються відремонтувати ще 19 кілометрів від Вінниці до Черкаської області, в тому числі – два великих мости. Зеленим кольором показано ділянки, які мають завершити протягом наступних двох років.

   

– Що стосується М-21, в нас до 2019 року було зроблено 77 кілометрів, у 2019 – 13 кілометрів, на наступні роки, 2020-2021, залишиться 88 кілометрів. По М-12 було зроблено 94 кілометри дороги до 2019 року, 72,6 кілометра – заплановано на цей рік (на мапі позначено червоним) – говорить Корольчук.

Прем’єр-міністр поспілкувався й з робітниками. Вони розповіли, що таких темпів та обсягу робіт не бачили за останніх 40 років. “Треба просто робити” – прокоментував Володимир Гройсман.

   

За словами очільника САД Вінниччини, цього року планується завершити трасу М-12 на 90%. “В першу чергу траса М-12 – це проект Go Highway, який забезпечує прямий зв’язок з Чорним та Балтійським морями, на території нашої області – це 185 кілометрів” – додав Корольчук. Володимир Гройсман зазначив, що темпи будівництва – це добре, та наголосив, що один з головних пріоритетів – це якість доріг.

– З кінця 2016 року ми почали формувати нову систему будівництва доріг. Коли я вступав на посаду, сказав, що для мене, як Прем’єр-міністра, це буде одним з пріоритетів. В нас є низка пріоритетів – це і економіка, в тому числі соціальна політика, але інфраструктура важлива, тому що все те, що напрацює економіка – ми можемо реінвестувати в пенсії та зарплати, інфраструктуру, бо без якісної інфраструктури економіка не зможе розвиватися, – сказав Володимир Гройсман. – Ми створили систему і сьогодні є законодавчо визначений Державний фонд, який формується вже централізовано. Далі є стратегія розвитку українських доріг і ми є свідками зараз реалізації цієї стратегії. Наприклад, Go-Highway, М-12, де ми зараз перебуваємо, іде від західного кордону Львівської області до портів Одеської, Миколаївської, Херсонської області. Мова йде про поєднання Балтики і Чорного моря. Це потрібно для України, для українців, для нашої економіки.

 

За словами Гройсмана, в цьому році на дороги виділено 55 мільярдів гривень, що є рекордною цифрою.

– Сьогодні абсолютно нова якість, підходи щодо будівництва доріг. Одразу можу сказати, якщо дорога не проходить підтвердження якості, ми за ці дороги платити нікому не збираємося, платити не будемо. Тому у нас є якість, і тоді буде оплата.

Іншим головним аспектом Прем’єр-міністр назвав безпеку дорожнього руху. Зокрема він повідомив, що в Уряду є завдання – до 2020 року на третину зменшити травматизм та смертність на українських дорогах. Відтак понад 2 мільярди цього року направляють на відповідні проекти. “Це і рух по колу, який змушує водіїв зменшувати швидкість, острівці безпеки для пішоходів і роз’єднання смуг руху в тому числі, це підсвітлювані переходи, різні обмеження для того, щоб водії завжди пам’ятали про безпеку дорожнього руху” – сказав Володимир Гройсман.

Анатолій Вакар, директор ТОВ “Спільне українсько-німецьке підприємство “Автострада”, яке виконує на автодорозі М-12 підрядні роботи, розповів, що в минулому році вони зробили 34 кілометри цієї дороги, а цього року роботи виконують на трьох ділянках М-12: це 410-415 (від Вінниці до Вороновиці), 450-455 (в районі села Червоне у Немирівському районі) і 470-475 (в районі села Кунка перед Гайсином).

– Зараз дороги потрібно підсилити конструктивно. Тому спершу укладається регенеруючий шар, товщиною 15 сантиметрів, а вже потім – улаштування двох шарів асфальтобетону, – розповів Анатолій Вакар.

Щодо регенеруючого шару, то підрядник зазначив, що його укладають за спеціальною технологією. Спершу знімають існуючий шар дорожнього покриття (біля села Червоне, наприклад, 8 сантиметрів), відвозять його на асфальтобетонний завод (там домішують нову суміш, укріплюють все цементом та емульсією), а за тим укладають цей регенеруючий шар, товщиною 15 сантиметрів, при допомозі асфальтоукладчиків і катків. Анатолій Вакар розповів, що гарантія на таке дорожнє покриття – п’ять років. Однак додав, що в “усіх цивілізованих країнах” така технологія дає гарантію і на 10 років, але за умови, що “габаритно-ваговий контроль працює добросовісно”.

   

До речі, на запитання самих робітників, чи не вплине політика й не зупиняться дорожні роботи, Володимир Борисович відповів:

– Моє завдання, як Прем’єр-міністра – розвивати економіку, забезпечувати стабільність та реалізацію всіх завдань, які для нас є пріоритетом. Пріоритетом для Уряду є в тому числі будівництво доріг, продовження реформи освіти, треба завершувати реформу медицини, потрібно займатись пришвидшенням економічного розвитку. Це все те, що є в полі мого зору, і наш Уряд працює до жовтня 2019 року – і всі ті програми, які визначені, будуть реалізовані нашим Урядом. Це я Вам можу гарантувати, як Прем’єр-міністр країни. Це завдання, яке ми виконаємо.

Окрім того, відповідаючи на питання журналістів, Володимир Гройсман повідомив, що братиме участь в наступній парламентській кампанії, “для того, щоб боротись за довіру українців.”

– Ми маємо об’єднати якісних людей, які мають гарний досвід, енергію, запал, молодість – для того, щоб вони могли змінювати країну, – сказав Прем’єр-міністр. – Країна потребує швидких та динамічних змін, люди про це говорять. Тому ми маємо дати людям те, чого вони хочуть. Тому я буду брати участь в парламентській кампанії.

На запитання журналістів про те, на базі кого буде створено партію, Володимир Гройсман відповів, що про формат буде відомо, “коли прийде свій час”.

– Але я точно можу сказати, що похід до нового парламенту буде з дуже чіткими баченнями і завданнями, з чистим серцем для того, щоб допомогти країні змінитися, – уточнив Прем’єр-міністр.

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.