Публікації за датами

  • 15 Квітня/ 18:25

    Vinnytsia

    Публікація15.04.1918:25

    Автор:Катерина Дядюк

    Музиканти з шести країн світу та прямі нащадки баронеси: у Вінниці влаштують Фестиваль Чайковського та фон Мекк. ПРОГРАМА

Вже за місяць у Вінниці відбудеться 17-й Міжнародний фестиваль імені Петра Чайковського та Надії фон Мекк. Цьогоріч на відвідувачів чекає абсолютно нова програма, безліч сюрпризів і “бюджетні квитки”.

Організатори зазначають, що цьогоріч фестиваль розширить географію та зруйнує жанрові рамки. Так, свято класичної музики триватиме протягом шести днів: з 12 до 17 травня, у Вінниці, Жмеринці, Браїлові та ще десятку міст. А на його сцені традиційні вечори симфонічної та камерної музики поєднаються із сучасними музичними напрямками та свіжими тенденціями, а старожили фестивальних афіш представлять нові експериментальні проекти з молодими виконавцями.

Загалом виступить кілька десятків музикантів із п’яти країн: України, Польщі, Литви, Нідерландів та навіть Аргентини.

Перший день фестивалю відбудеться 12 травня одразу в трьох містах області: у Вінниці, Жмеринці та Браїлові.

Зокрема у Браїлів (у музей Чайковського і колишню сімейну садибу Надії Філаретівни фон Мекк) та у Вінницю, завітають прямі нащадки графині, серед яких – прапраправнучка Надя Віллемс. Як фотохудожниця вона стане не лише почесною гостею, а й учасницею фестивалю: разом із нідерландськими музикантами, влаштує справжній перформанс, де покаже колекцію фотопортретів жінок своєї родини (серед них – автопортрет в образі прапрапрабабусі), зачитуватиме уривки з 14-річного листування Надії фон Мекк із Петром Чайковським, і все це – в супроводі уривків з опер і романсів композитора.

Анатолій Левицький, генеральний директор філармонії, зазначив, що приїзд із Нідерландів нащадків баронеси фон Мекк є чи не найголовнішою подією фестивалю, і дуже знаковою не лише для Вінниці, а й для України загалом.

Він також зазначив, що основна програма фестивалю триватиме протягом п’яти днів, з 13 по 17 травня, на головній музичній сцені – у Вінницькій обласній філармонії, де на відвідувачів чекає п’ять неймовірних концертів.

Так відвідувачі фестивалю побувають на концерті, присвяченому одному з найбільш пристрасних танців – танго, але у дуже незвичних для нього стилях: від бароко до сучасного “напівавангарду”. На іншому концерті зможуть почути акапельне виконання українських народних, світових класичних творів, і навіть саундтреків до відомих фільмів. А на завершення фестивалю на відвідувачів чекає дві години музики “non-stop”, з потужним звуковим супроводом та яскравими світловими та візуальними ефектами.

– Цей фестиваль можна назвати фестивалем нових програм, адже жодна з них за стільки років не повторювалася, за винятком деяких творів Чайковського. Це нові форми, нові підходи, нове наповнення концертів, – зазначив Анатолій Левицький.

Ціни на концерти колективів міжнародного класу, зі слів пана Анатолія, зробили “бюджетними” – на рівні 120 гривень, щоб відвідати їх змогли усі бажаючі: від студентів до пенсіонерів. Єдиний концерт, за який доведеться заплатити від 150 до 250 гривень – це нон-стоп шоу “DJAZZ CONTINUATION” РадіоБенду Олександра Фокіна. Таке рішення організатори пояснили високою собівартістю самого шоу та рівнем колективу, “адже такі у нас бувають раз на 10 років”. І їхній концерт називають навіть своєрідним подарунком для вінничан напередодні “Дня Європи”.

 

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ

НЕДІЛЯ
(12 травня)

Регіональний конкурс юних виконавців класичних творів “Жмеринський камертон”

Молоді музиканти, вихованці дитячих музичних шкіл області, змагатимуться у двох вікових категоріях, в номінаціях “Фортепіано”, “Струнно-смичкові інструменти”, “Духові інструменти” та “Вокал”.
Конкурсанти можуть подавати заявки ще до 25 квітня.

Головою журі буде заслужений діяч мистецтв України Георгій Курков – відомий піаніст, органіст і диригент, а до складу журі увійдуть відомі викладачі, виконавці та учасники фестивалю: Олена Шевченко (скрипка, концертмейстер Академічного камерного оркестру “Арката” і Симфонічного оркестру філармонії), заслужена артистка України Наталія Векленко (сопрано, репетитор по вокалу філармонії), Дмітріус Злотнікас (диригент, Литва).

В рамках фестивалю цей конкурс відбудеться уже всьоме, а його переможці отримають можливість виступити на сцені вінницької філармонії, у супроводі Симфонічного оркестру та камерного хору “Арката”.

Коли: 10:00
Де: Дитяча музична школа (м. Жмеринка, вулиця Київська, 4).
Вартість: безкоштовно.

Традиційні музичні зустрічі

У музичній вітальні музею Чайковського відбудеться вернісаж-концерт “Надія та пікові дами Чайковського”. Глядачі матимуть можливість побачити колекцію фотопортретів Наді Віллемс – голландської фотохудожниці, та почути музично-літературний перфоманс у виконанні музикантів з Голландії: Вікторії Панкратової (сопрано), Харрі-Імре Дяйкстра (кларнет) та Ірини Парфьонової (фортепіано).

Крім цього колишню сімейну садибу фон Мекк у Браїлові відвідають прямі нащадки баронеси: праправнучка Надії Філаретівни фон Мекк – Елізабет Радсен-Тіленіус Краутхофф, та прапраправнучка – Надія Віллемс, названа на честь своєї знаменитої прародички.

Коли: 15:00.
Де: Музей Чайковського (м. Браїлів, вулиця Чайковського, 13).
Вартість: безкоштовно.

Музика в монастирських мурах

Це буде вечір органної музики від Ельжбети Кароляк, відомої польської органістки та професорки Познанської музичної академії ім. І. Падеревського. Пані Кароляк є учасницею більшості важливих органних фестивалів в Європі і Сполучених Штатах, а також співорганізатором Міжнародного органного конкурсу ім. Фелікса Нововейского в Познані. Крім цього вона веде передачі на радіо, присвячені органній музиці, й записала кілька дисків, що представляють слухачам старовинних познаньських композиторів і увічнюють звучання давніх інструментів з Познані та регіону.

Ведучою органного концерту буде доцент, кандидат мистецтвознавства Олена Верещагіна.

Коли: 20:00.
Де: Храм Пресвятої Діви Марії Ангельської (м. Вінниця, вулиця Соборна, 12).
Вартість: “символічна сума”.

 

ПОНЕДІЛОК
(13 травня)

Концерт “Чайковський та Дебюссі – таємниця дому фон Мекк”

На головній сцені (у Вінницькій обласній філармонії) фестиваль традиційно відкриває Симфонічний оркестр філармонії, разом із солісткою – випускницею Національно музичної академії України імені П. Чайковського – піаністка, вінничанка Юлія Самоєнко (анонсований раніше концертний піаніст Діно Мастроянніс із Греції приїхати не зможе).

Як розповіла Леся Смішко, головний художній керівник філармонії, “інтрига вечора розгорнеться навколо родини амбітної поціновувачки музичного мистецтва баронеси Надії Філаретівни. Адже загальновідомим є факт багаторічної дружби Петра Чайковського та  Надії фон Мекк, але мало хто знає про те, що баронеса практично відкрила світу ще одного геніального композитора – Клода Дебюссі”.

У програмі вечора – союз романтиків та імпресіоністів:
– І відділ – П. І. Чайковский – оркестрова сюїта “Моцартіана”, три п’єси з балету “Лускунчик”;
– ІІ відділ – Ж. Массне – увертюра “Федра”, К. А. Дебюссі – Фантазія для фортепіано і оркестру.

Коли: 18:30.
Де: Вінницька обласна філармонія (Хмельницьке шосе, 7).

Вхід: 120 гривень. Купити квитки можна ТУТ

ВІВТОРОК
(14 травня)

Перфоманс “Надія і пікові дами Чайковського”

В основі цього проекту – колекція фотопортретів Наді Віллемс, голландської фотохудожниці та прапраправнучки Надії фон Мекк, яка у свою чергу була легендарною покровителькою і другом Петра Чайковського.

– У цьому перфомансі музиканти продовжують портретну лінію, розкриваючи образи реальних і вигаданих героїнь музики композитора Одночасно перед слухачами проходить все життя Чайковського, читаються уривки з його листів і щоденників, звучать улюблені романси, арії з опер та інструментальна музика, – зазначають організатори.

Участь у проекті візьме сама Надя Віллемс, а також музиканти з Нідерландів: співачка Вікторія Панкратова, кларнетист Харрі-Імре Дяйкстра та піаністка Ірина Парфьонова.

Після виступу відбудеться фото- та автограф-сесія, де відвідувачі зможуть поспілкуватися з почесними гостями фестивалю.

Коли: 18:30.
Де: Вінницька обласна філармонія (Хмельницьке шосе, 7).
Вхід: 120 гривень. Придбати квитки можна ТУТ

СЕРЕДА
(15 травня)

Концерт “PROMENADE & LOST TANGO” (Прогулянка і загублене танго)

Авторами та солістами цієї програми є львівське тріо у складі відомого скрипаля-віртуоза, заслуженого артиста України Назарія Пилатюка, піаніста й педагога, доцента Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка Петра Довганя та гітариста й композитора Антона Сопіги.

Господарем вечора стане Академічний камерний оркестр “Арката” Вінницької філармонії (художній керівник – заслужений діяч мистецтв України Георгій Курков), а диригентом – “улюбленець вінницької публіки” маестро Раміро Аріста (Аргентина), відомий своїм артистизмом та запальним стилем диригування.

Організатори обіцяють “вибуховий коктейль жанрів, почуттів та вражень”, у якому “поєднаються романтика і пристрасть, класика та авангард”, і який ще раз засвідчить, що “справжнім майстрам-віртуозам підвладна й академічна музика, і фольк, і джаз”.

У програмі прозвучать твори Й. Брамса, Т.А. Віталі, М. Скорика, А. Пʼяццолли, О. Виницького, Х. А. Сімарро, Х. Родріго, А. Сопіги.

Коли: 18:30
Де: Вінницька обласна філармонія (Хмельницьке шосе, 7).
Вхід: 120 гривень. Придбати квитки можна ТУТ

ЧЕТВЕР
(16 травня)

Концерт “ACAPELLISSIMO”

Цей концерт відбудеться без музичного супроводу, адже на ньому виступатиме провідний вокальний бренд України – секстет “ManSound”, який презентує вінничанам нову програму.
В анонсі заходу йдеться, що за свою історію “ManSound” взяли участь у більш ніж 70 фестивалях світу: від Аляски до Камчатки й від Гонконгу до Норильська, а їхні голоси звучать в мультиплікаційних фільмах і рекламних роликах передових світових компаній. Крім цього колектив є засновником єдиного акапельного фестивалю на всій території колишнього СРСР – “VOCAL ZONE”, участь у якому беруть музиканти з усіх континентів світу.

– Найсвіжіший на сьогодні альбом – “Acapellissimo” – в черговий раз довів, що “ManSound” є одним із найяскравіших вокальних гуртів сучасності, – зазначають організатори.

Коли:18:30
Де: Вінницька обласна філармонія (Хмельницьке шосе, 7).
Вхід: 120 гривень. Придбати квитки можна ТУТ

П‘ЯТНИЦЯ
(17 травня)

Музичне нон-стоп шоу “DJAZZ CONTINUATION”

Хедлайнером фестивалю стане колектив, “який вивів український джаз на безпрецедентно високий рівень у музичному світі” – Державний академічний оркестр “РадіоБенд Олександра Фокіна”.

Зі слів організаторів, на концерті вони влаштують “потужне танцювальне, супер-сучасно аранжоване та виконане в стилістиці XXI століття шоу молодіжної джазової музики”, адже у проекті поєднано звучання різноманітних акустичних інструментів, а також останніх досягнень синтезаторного звуку: електронних “лупів”, унікальних електронних тембрів та DJ-сесій. А поєднається усе це з яскравими світловими і візуальними ефектами.

Унікальне явище – оркестр солістів, кращих музикантів з України та з-за кордону, один із кращих джазових оркестрів світу – спеціальний подарунок вінничанам до Дня Європи, – йдеться в анонсі заходу.

Коли: 18:30.
Де: Вінницький обласний академічний музично-драматичний театр імені Миколи Садовського (Хмельницьке шосе, 7).
Вхід: 150-250 гривень. Придбати квитки можна ТУТ

Також відвідувачі можуть придбати мультиквиток на чотири фестивальні концерти (13-16 травня) за ціною 320 гривень. Зробити це можна ТУТ

Георгій Іванов, комерційний директор філармонії, також розповів, що основний концертний майданчик хоч і буде у філармонії, втім концерти в рамках цього фестивалю відбудуться у понад 10 районах області:

1) Подільський камерний хор «Леонтович-капела» (м. Вінниця) виступатиме у Гайсині, Ладижині, Чечельнику, Могилеві-Подільському та Хмільнику;
2) Квартет баяністів імені М. І. Різоля (м. Київ) виступатиме у Бершаді, Браїлові, Тростянці, Жмеринці та в Бару;
3) а квартет гітаристів “Київ” дасть концерти у Немирові, Крижополі, Піщанці та Ямполі.

Вхід на ці концерти обіцяють зробити за символічну суму, а то й узалі безкоштовним, за рахунок коштів меценатів.

– Концерти, колективи та ціни фестивалю будуть унікальними. Тепер треба чекати на унікальність вражень слухача, – зазначив Анатолій Левицький.

Фото Ольги Мірошниченко
Зображення афіш – karabas.com

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Катерина Дядюк

Дякуємо!

Тепер редактори знають.