Електронний рецепт та безкоштовна діагностика: як та коли скористатися новаціями медреформи на Вінниччині

10:35
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Впровадження електронного рецепту та програми “Безкоштовна діагностика” стали одними з питань, на яких зупинялась час підсумкового засідання колегії ОДА Людмила Грабович, директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.

Відповідна інформація з’явилась 9 квітня на сайті Вінницької ОДА.

Електронний рецепт та «Доступні ліки»

“Електронний рецепт” запровадили з 1 квітня 2019 року в рамках урядової програми «Доступні ліки». За інформацією на сайті Національної служби здоров’я України, наразі у Вінницькій області функціонує близько 62 аптечних заклади та 238 місць відпустки лікарських засобів, в яких можна придбати «доступні ліки» за електронним рецептом.

Як Vежа писала раніше, в рамках програми «Доступні ліки» можна отримати рецепт на отримання безкоштовних ліків або ліків зі значною знижкою у аптеках. Зі списком ліків можна ознайомитись ТУТ, а зі списком вінницьких аптек, в яких їх можна придбати ТУТ.

Виписують електронні рецепти усі заклади міста Вінниці, а також Лука-Мелешківський, Немирівський міський, Хмільницький, Крижопільський, Мурованокуриловецький, Калинівський міський, Барський, Тиврівський, Ладижинський, Тульчинський міський та районний центри первинної медичної допомоги, а також Дашівська АЗПСМ. Виписувати електронні рецепти можуть лікарі первинної медичної допомоги – сімейні лікарі, терапевти та педіатри.

Наразі вінничани можуть використати електронний рецепт та дістати «доступні ліки» в будь-якій аптеці України, яка уклала відповідний договір. Раніше такої можливості не було. Як зазнається на сайті ОДА, станом на 5 квітня 2019 року у Вінницькій області уже видано близько 1876 електронних рецептів.

Як повідомляється на сайті ОДА, Людмила Грабович заявила, що заклади ПМД готові до виписки електронних рецептів. Єдиною проблемою може стати ситуація, коли в районі із наявною медичною інформаційною системою не закладено фінанси у місцевому бюджеті для закупівлі модуля для даної програми.

 

Електронне направлення та «Безкоштовна діагностика»

Програма «Безкоштовна діагностика», як зазначається на сайті МОЗ, – це «наступний крок трансформації охорони здоров’я». Програма почне діяти вже у липні 2019 року.

В рамках програми Національна служба здоров’я України оплатить 54 діагностичні та лікувальні послуги за направленням сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Це включатиме можливість безоплатно пройти обстеження на поширені хвороби серця, легенів, внутрішніх органів та найбільш розповсюджених видів онкології у чоловіків і жінок.

Як повідомляється на сайті ОДА, Людмила Грабович підкреслила, що першочерговою метою програми «Безкоштовна діагностика» є посилення значення сімейного лікаря. Направлення на безкоштовну діагностику сімейний лікар виписуватиме виключно електронне.

Також було зазначено, що «безкоштовна діагностика» надаватиметься і комунальними, і приватними діагностичними центрами, які укладуть договір з НСЗУ. Пацієнти будуть вільні обирати медичний заклад, до якого вони хочуть звернутися.

Як пояснив Vежі Олександр Шиш, очільник Департаменту охорони здоровя ВМР, і електронний рецепт і електронне направлення та програма “Безкоштовна діагностика” будуть доступні лише особам, які підписали декларацію з лікарем.

Фото: vin.gov.ua, nachasi.com, moz.gov.ua

Читайте також: Вінниччина отримала майже 41 мільйон гривень на реалізацію програми «Доступні ліки»

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.