Публікації за датами

  • 26 Березня/ 14:13

    Vinnytsia

    Публікація26.03.1914:13

    Автор:Юлія Плахтій

    Минулоріч від торгівлі людьми постраждало 16 мешканців Вінницької області

Протягом семи останніх років на Вінниччині 58 особам було встановлено статус таких, що постраждали від торгівлі людьми. Серед них – 23 жінки та 35 чоловіків, в тому числі – три дитини. Минулого року в області було зафіксовано 16 постраждалих від торгівлі людей осіб.

Про те, як вберегтися від небезпеки та що робити, якщо людина таки потрапила у халепу – розповіли фахівці сьогодні, 26 березня, під час прес-конференції.

Відомо, що з початком безвізового режиму в Україні суттєво збільшилась кількість громадян, які у пошуках заробітку їдуть за кордон. Попри те, що це є суттєвим фактором, який зміцнює економіку країни (заробітчани переказали в Україну близько 10 мільярдів доларів), є ціла низка проблем, з якими такі люди стикаються. В першу чергу – це торгівля людьми, тобто будь-які дії, кінцевою метою яких є експлуатація людини без її на те згоди.

– Протягом 2012-2018 років на Вінниччині 58 особам було встановлено статус таких, що постраждали від торгівлі людьми. Серед них – 23 жінки та 35 чоловіків, в тому числі – три дитини. З них 39 осіб – постраждали від трудової експлуатації, сім осіб – сексуальної, сімох експлуатували у якості жебраків, зафіксовано три випадки продажу дитини, один випадок – вилучення органів, ще один випадок – втягнення у злочинну діяльність, – розповіла головний спеціаліст відділу сім’ї, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА, відповідальна особа у Вінницькій області за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми Любов Никодим.

Чиновниця також навела у якості прикладу випадок, коли дівчина з Вінниччини, яка була з доволі небагатої родини, за порадою подруги виїхала за кордон, до однієї з мусульманських країн, щоб працювати у ресторані. Дівчина певний час не виходила на зв’язок з матір’ю, та врешті зателефонувала матері та повідомила про своє місце перебування та те, що її експлуатують в трудовому та сексуальному рабстві. Мати у свою чергу звернулась на “гарячу лінію” з питань запобігання та протидії торгівлі людьми, фахівці якої у свою чергу звернулись до Консульства, і за три дні після цього у приміщення, де перебувала постраждала дівчина, увірвалися правоохоронці, які забрали її та передали до місцевого притулку для подальшого з’ясування всіх обставин та повернення дівчини на Батьківщину.

Вінничани найбільше постраждали від того чи іншого виду торгівлі людьми у Росії (здебільшого йдеться про роботу на будівництві), також зафіксовано випадки у Чехії, Білорусі, Польщі, зоні АТО, Криму, Італії, Франції, Чехії, Індії, Фінляндії, Німеччині, Шрі-Ланці, Йорданії та Туреччині.

Як розповіли координаторка проекту “Відкритий кордон: людська безпека” Наталя Сергієнко  та президентка громадської організації ФА “Прогресивні жінки” Наталя Козлова, щоб уберегтись від небезпеки, передусім потрібно:

– не звертатись у сумнівні агенції з пошуку роботи. В деяких країнах діють безкоштовні для українців агенції, тож наприклад до Польщі можна просто з’їздити на консультацію, оскільки квиток в цю країну дешевший, аніж консультації в деяких (тим більше в сумнівних) агенціях на території України.
– уважно перевіряти трудові договори, а якщо вони написані іноземною мовою – вимагати у роботодавця перекласти договір його коштом
– при виїзді за кордон мати одну запасну сім-картку (на випадок, якщо зловмисники заберуть телефон)
– завчасно довідатись номер Посольства України у тій чи іншій державі
– домовитись із родичами, які залишають в Україні, виходити на зв’язок у конкретні дні та години

Як зазначили фахівці, функціонує “Лінія довіри” з питань запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі.

Таким чином, всі вінничани, які постраждали від домашнього насильства, потрапили у ситуацію торгівлі людьми або зазнали дискримінації за ознакою статі, можуть зателефонувати за номером 0 800 75 04 75 (дзвінки безкоштовні та анонімні).

Фахівці “гарячої лінії” не лише надають консультації, але й пояснюють подальші дії для отримання допомоги. Також постраждала особа може звернутись до відповідальної особи, яка працює при кожній районній чи обласній держадміністрації: для цього можна навіть просто прийти до приймальні ОДА чи РДА відповідно.

Людина, яка має статус постраждалої від торгівлі людьми, отримує психологічну, юридичну, медичну допомогу, соціальний супровід, допомогу у відновленні втрачених документів, перенавчання на різних курсах тощо. Також людині надається одноразова грошова допомога у розмірі трьох прожиткових мінімумів.

В рамках проекту “Відкритий кордон: людська безпека”, що запрацював минулого року, влаштовуються навчальні тренінги та різноманітні освітні заходи для фахівців Державної міграційної служби, центрів зайнятості та відповідальних осіб щодо процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми райдержадміністрацій, а також алгоритму дій для допомоги такій людині.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Юлія Плахтій
Журналіст

Дякуємо!

Тепер редактори знають.