Винахідник безперервної музики Любомир Мельник знову їде до Вінниці

16:08
Автор: Vежа
Become a Patron!

Найшвидший у світі піаніст та композитор українського походження – Любомир Мельник виступить у Вінниці в рамках світового туру до власного 70-річчя.

Концерт відбудеться 22 травня о 19.00 в Вінницькій обласній філармонії. Це буде третій візит видатного піаніста до Вінниці за останні два роки.

Любомир Мельник – композитор та піаніст українського походження, який розробив власну унікальну техніку для фортепіано, названу на честь принципу збереження безперервного, неперевершеного потоку звуку, що називається безперевною музикою. Оскільки мало хто може виконати його твори, Любомир виступає сам, демонструючи неймовірне і щоразу вражаюче володіння інструментом.

Унікальність композитора у тому, що він грає 19,5 нот в секунду кожною рукою.

Безперервна музика: у Вінниці виступив найшвидший піаніст планети Любомир Мельник. ФОТО, ВІДЕО

—Мелодизм творів не в зміні нот, а в накладенні і взаємодії обертонів, які виникають з цілих лавин і шквалів нотних потоків. Створюється безперервне полотно звуку, в яке Любомир раз у раз вплітає різні нитки і візерунки, роблячи це легко і невимушено, що надає його музиці звучання, характерне для цілком повільного ембієнту, — пишуть організатори в анонсі.

Використовуючи швидкі та складні шаблони нот, віртуозний піаністський метод Любомира формує обертони, які в рідкісні моменти об’єднуються, стикаються або навіть створюють нові мелодії, і, таким чином, формують композицію за її первісною формою. Щоб виконати це, потрібна особлива техніка, яка за багато років довела його до майстерності.

— У continuous music немає нот, які ти мусиш грати, рука може грати просто який-небудь тон. Усе тіло, усі кістки та м’язи зникають зовсім, лишається тільки повітря, що рухає твою душу через фортепіано. Навіть коли то не є дуже швидка музика, темп може бути різним. Continuous music — то є зовсім інакший світ, інакший космос, інакша музика. Я вдихаю життя у піано — і воно дає життя назад, піано співає для нас і живе. Щоби це сталося, потрібна дуже специфічна енергія всередині тіла, — розповів Любомир Мельник виданню Comma.

У свої сімдесят Любомир Мельник є автором понад 100 творів, а в дискографії має понад 20 виданих альбомів. Не забуваючи своє українське коріння, Любомир присвятив композиції Симону Петлюрі та Тарасу Шевченку, а також зіграв разом із українською співачкою Христиною Соловій.

 

Здобувши славу у світі, Любомир Мельник зрозумів, що тепер може приїздити і до України. Чоловік достатньо добре володіє українською мовою та часто згадує своє коріння.

Квитки на концерт можна придбати ТУТ або в касі філармонії. Ціна від 150 до 380 гривень.