Публікації за датами

  • 22 Березня/ 11:44

    Vinnytsia

    Публікація22.03.1911:44

    Автор:Дар'я Гоц

    “Невідомо, хто їде з нами в транспорті”: сьогодні біля мерії вінничан обстежують на туберкульоз. ФОТО

Згідно з інформацією Міністерства охорони здоров’я, попри те, що туберкульоз виліковний, щороку від цієї хвороби помирають близько 3700 українців. Сьогодні, 22 березня, вінничани можуть безкоштовно перевіритись у флюорографічному автобусі, який встановили поблизу міської ради. 

З дев’ятої ранку біля автобуса вишикувалась черга містян, які захотіли перевірити своє здоров’я. Фахівці запевняють, що на ранніх стадіях туберкульоз легень можна виявити навіть тоді, коли сама людина ще не здогадується про захворювання. Встановили флюорографічний автобус у середмісті Вінниці з нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, який відзначається 24 березня.

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія туберкульозу, передається повітряно-крапельним шляхом від хворої людини до здорової під час кашлю, розмови, чханння. Основний симптом – кашель, що триває понад два-три тижні, рясне потовиділення вночі, слабкість, втрата ваги та температура понад 37 градусів.

Лікар-фтизіатр протитуберкульозного відділення МКЛ №1 Надія Білецька розповіла, що така акція спрямована на раннє виявлення всіх туберкульозних форм захворювання. За її словами, захворюваність дитячим туберкульозом за минулий рік збільшилась майже вдвічі, також збільшується захворюваність мультирезистентними формами туберкульозу (це форми, які є стійкими до щонайменше двох найбільш ефективних протитуберкульозних препаратів). Саме тому громадянам необхідно принаймні раз на рік обстежуватись, аби ще на ранніх стадіях виявляти недугу.

Надія Білецька зазначає, що туберкульоз вже давно не є хворобою, яка властива окремим категоріям населення і захворіти може абсолютно кожна людина. До речі, вінничани, які стояли в черзі на перевірку, не бажали потрапляти в об’єктиви журналістів і лише поза камерами розповіли, що хочуть перевіритись, тому що “невідомо, хто їде з нами в транспорті”, “там кашляне хтось на тебе, а ти думай чи здорова та людина була, чи ні” та “а хто ж перевіриться замість мене”. Багато охочих перевіритись прийшли спонтанно з “Прозорого офісу”, де побачили брошури з інформацією про туберкульоз.

– Лікування довготривале, щонайменше півроку, але безкоштовне. Якщо людина має стійкіші форми туберкульозу, то лікування триватиме 12-18 місяців, – додала Надія Білецька. – Необхідно перевірятись всім дорослим раз на рік, тому що за цей час може виникнути найпростіша легенева форма туберкульозу.

Лікарка зазначила, що останнім часом зростають випадки позалегеневого туберкульозу: лімфатичних вузлів, очей, кісток, туберкульозний менінгіт.

– Зростає через те, що у нас в області такий сприятливий клімат для розвитку туберкульозної палички – волого і тепло. І ще є багато людей, які не знають, що хворіють і можуть виділяти в навколишнє середовище туберкульозну бактерію. Лише одна людина, яка виділяє цю паличку, може заразити до десяти інших осіб.

 

За інформацією Міністерства охорони здоров’я, в Україні зберігається тенденція до зниження захворюваності на нові випадки та рецидиви туберкульозу. Водночас щороку від туберкульозу помирають близько 3700 українців, кожного дня – близько 10 пацієнтів. До того ж, за даними ВООЗ, близько 23% випадків захворювання в Україні не виявляються. Щоб виправити ситуацію із захворюванням, Кабміном розроблений середньостроковий стратегічний документ – Загальнодержавна цільова програма протидії туберкульозу, яка наразі знаходиться на розгляді комітетів Верховної Ради.

Завдяки перевірці в такому флюорографічному автобусі минулого року у Вінниці було виявлено багато випадків раннього захворювання на туберкульоз. Загалом минулоріч у Вінниці 114 осіб захворіли на туберкульоз, у 44% випадків недугу було виявлено при профілактичних оглядах.

Профілактичний огляд біля міської ради триватиме сьогодні, 22 березня, до 15 години. Окрім цього, флюорографічне обстеження можна пройти також в центрах первинної медико-санітарної допомоги за місцем проживання.

Фото Ольги Мірошниченко

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Дар'я Гоц

Дякуємо!

Тепер редактори знають.