У Вінниці презентували чат-бот для міського мобільного додатку «INFORMER», який розробили в рамках проекту «Всі з I4C» (всі з «Informer for Citizens»). Організатори запевняють, що тепер дізнаватися останні новини у Вінниці стане набагато зручніше і швидше.
Нагадаємо, що в 2018 році у Вінниці презентували новий мобільний додаток INFORMER – для інформування вінничан про головні новини міста, а також для того, щоб приймати від них звернення в онлайн режимі. А сьогодні, 21 березня, в приміщенні хаб Місто змістів презентували ще й чат-бот до цього додатку. Це зробили для того, щоб якомога більше вінничан носили «новини у кишені», а не лише ті, хто зареєструвався у цьому додатку.
Читайте також: Новини в кишені: у Вінниці презентували додаток INFORMER. ФОТО
Чат-бот «Informer for Citizens» став одним із напрацювань в рамках проекту «Всі з I4C». Його створили для інтеграції додатку із соціальними месенджерами: «Telegram», «Messenger», «WhatsApp» та «Viber». Поки що чат-бот «Informer for Citizens» діє у «Telegram», оскільки саме цей месенджер має найбільш розвинений функціонал, і називається «Vininformer».
Володимир Романенко, директор Департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради, розповів, що мобільний додаток «Informer» почали розробляти у 2017 році й тоді месенджери, зокрема й чат-боти, ще не були такими популярними, як тепер.
– Ми створили додаток, щоб доносити інформацію до вінничан про ті події, які відбуваються у місті. Але багато людей не мають можливості, або просто не хочуть встановлювати додаток, і набагато активніше користуються месенджерами. Саме тому ми розробили чат-бот – щоб дублювати ключову інформацію з додатку і таким чином швидше інформувати якомога більше людей. Це й новини, і транспортні сповіщення, штормові попередження, повідомлення про відключення електроенергії тощо, – розповів Володимир Романенко.
Цікаво, що знайшовши цей бот і обравши розділ «Останні новини» ми отримали одразу 10 повідомлень, першим з яких стало посилання на матеріал Vежі – Голова Вінницької ОДА про вибори: “Дивимося в майбутнє з обережним оптимізмом” – про зустріч Валерія Коровія та Сергія Моргунова з головою Представництва ЄС в Україні Хюго Мінгареллі.
У меню телеграм-бота є ще кнопки, де можна дізнатися курс валют та погоду, а також налаштувати частоту сповіщень.
– Поки що функціонал боту такий, але з кожним разом він буде оновлюватися і розвиватися, щоб згодом можна було переходити на мапу звернень і ряд інших сервісів, – зазначив Володимир Романенко.
Нагадаємо, що «I4C informer for citizens» – сервіс максимально персоналізованого інформування містян про події/новини/пригоди через мобільні додатки. Саме з ним у 2016 році вінницькі “айтішники” посіли третє призове місце у національному конкурсі ІТ-проектів з е-демократії EGAP CHALLENGE, за що отримали 125 тисяч гривень.
Однак чат-бот – не єдине напрацювання в рамках «Всі з I4C», адже цей проект створили для того, щоб стимулювати зацікавленість громадян до використання інструментів електронної демократії, підвищувати обізнаність та залучати нові цільові аудиторії.
Таким чином в рамках проекту «Всі з I4C», який стартував у грудні минулого року, відбулося п’ять воркшопів «My Informer» для учнів та студентів міста Вінниці. А для популяризації використання інструментів електронної демократії проводилося ще два конкурси: «Informer для моєї бабусі\дідуся» (фото) та «Informer Іnfo Day» (відео), переможців яких нагородили після презентації чат-боту.
В рамках фотоконкурсу школярі публікували фотографії, на яких було зображено, як вони вчать рідних користуватись соціальними мережами, додатком «Informer» чи сервісом електронних петицій. Трьох переможців обрали випадковим чином, і за перше місце вручили електронну книгу, а за друге і третє – павербанки.
Учасниками другого конкурсу стали учні Вінницької школи №33 та Подільського ліцею для обдарованої молоді, які на відео розповідали про власні ідеї стосовно використання новітніх технологій для розвитку міста. У ньому взяло участь всього п’ять команд школярів, але переможців виявилося декілька.
Так у молодшій віковій категорії перемогли Юрій Чекін, Максим Педоренко, Кирил Стеценко, Денис Чудаков і Артур Дудаш з 33-ї школи. Малеча запропонувала кілька ідей, серед яких – створити електронну мапу школи для нових учнів, таку ж електронну мапу, тільки у центрі міста для туристів, а також розетки в громадському транспорті для підзарядки смартфонів.
Натомість переможці у старшій віковій категорії – 10-класники Подільського ліцею: Дмитро Шеремета, Гурін Сергій, Анна Ковальська та Олег Найчук – запропонували дві ідеї. Перша – розмістити спеціальні лазерні датчики на пішохідних переходах, які б видавали гучний звук, або бризкали водою на тих, хто починає рух на червоний сигнал світлофору. А друга ідея, основна, – додаток, націлений проти забруднення міста, у якому можна було би, наприклад, реєструватися на участь у челенджах (суботниках) і отримувати за це бали, які потім можна було обміняти на квитки у кіно, чи безкоштовний проїзд у громадському транспорті.
Учасникам команд-переможців вручили павербенки, а усім, хто загалом брав участь у цьому конкурсі, подарували сувенірні чашки з логотипом додатку і чат-боту «Informer».
Софія Сакалош, керівниця Лабораторії електронної демократії ГО “Подільська Агенція Регіонального Розвитку, зазначила, що ці конкурси організували для того, щоб школярі «не тільки сиділи у соціальних мережах, а щоб розуміли, що вони, використовуючи сучасні технології, можуть долучатися до того, що відбувається у місті, і покращувати його, а не залишати все на органи влади».
А щодо проектів, які презентували школярі, побажала не зупинятися на етапі лише ідеї, а намагатися й надалі втілювати їх у життя.
– Насправді, чим простіша технологія, тим вона зрозуміліша у використанні. Тому я побажаю їм робити технології зрозумілими в першу чергу для себе: якщо це буде зрозуміле навіть дитині, пояснити решті буде набагато легше, – зазначила Софія Сакалош.
Також під час проекту було розроблено п’ть візуалізаційних презентацій з покроковими інструкціями стосовно використання інструментів електронної демократії:
– електронні петиції,
– бюджет громадських ініціатив,
– онлайн-чат «Цілодобова варта»,
– Мапа звернень,
– «Informer».
Детальніше з презентаціями можна ознайомитися на фейсбук-сторінці Лабораторії електронної демократії.
Читайте також: Сучасні технології навіть для бабусь: у Вінниці обговорили Концепцію електронної участі. ФОТО
Захід відбувся за фінансової підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта та швейцарсько-української програма «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (Програма EGAP), яка спрямована на використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій, що допомагатимуть вдосконалити якість врядування, покращать взаємодію влади та громадян та сприятимуть соціальним інноваціям в Україні. Програма EGAP фінансується Швейцарською агенцією розвитку і співробітництва і виконується Фондом Східна Європа та Фондом InnovaBridge.
Фото Ольги Мірошниченко
Дякуємо!
Тепер редактори знають.