У просторах Задзеркалля: завершується продаж квитків на TEDx Vinnytsia 2019

21:23
Автор: admin
Become a Patron!

Щороку мільярди шматочків паперових рушників використовуються людьми по всьому світу. Помивши руки, зазвичай людина бере два або три, а то й чотири паперових рушника, аби руки витерти. Скільки йде на це паперу? Скільки дерев для цього вирубали?

У 2012 році на конференції TED у Ванкувері Джо Сміт за чотири хвилини показав, як можна зменшити використання паперових рушників в рази. Помити руки, 12 разів (це важливо) струсити воду з рук в рукомийник, взяти один паперовий рушник, скласти його кілька разів та акуратно витерти руки. Все: руки – сухі, папір – зекономлений.

Цей виступ на каналі TED станом на зараз подивилися понад три мільйони рази. Скільки людей прислухалися до цієї поради? Скільки завдяки цьому, ймовірно, збережено дерев? Лише завдяки одному виступу тривалістю чотири хвилини.

Саме цим виступом 14 березня в хабі “Місто змістів” відкрили meet up від TEDx Vinnytsia. Захід, на якому вінничанам детально розповіли, що таке конференція TEDx, котра відбудеться у Вінниці вже 13 квітня та познайомили з її спікерами, зібрав близько сотні людей.

“Задля реалізації задуму “Ідеї, що варті поширення” TED створив програму під назвою TEDx. TEDx – це місцева, незалежно організована подія, що збирає разом людей, які прагнуть ділитися своїм досвідом у стилі TED.

Наша конференція називається TEDxVinnytsia. Відео TEDTalks та виступи спікерів на конференції TEDxVinnytsia надихнуть глядачів на глибоке обговорення та об’єднають навколо ідей, вартих поширення.

Конференція TED надає загальні рекомендації щодо програми TEDx, а незалежні TEDx події, включаючи нашу, організовують самостійно за ліцензією TED”, – з опису конференції на офіційному сайті.

Передусім головна організаторка цьогорічного вінницького TEDx Інна Сандюк представила команду, яка тривалий час працювала над тим, аби знайти та обрати найкращих спікерів для TEDx Vinnytsia 2019. Позаяк цьогорічна тема конференція називається “У просторах задзеркалля”, то конференція “прагне стати дороговказом у світі оптичних ілюзій, калейдоскопів уяви та лінз різної опуклості, дати знання та інструменти для того, аби працювати з медіа, наукою, мистецтвом та довкіллям як шляхами самоусвідомлення”.

За тим нарешті було оголошено спікерів цьогорічної конференції – таких буде 11 жінок та чоловіків.

Сергій Гонгало, графолог

Підпис показує, як ми себе презентуємо, а почерк, якими ми є насправді. Він вказує на те, наскільки ми відкриті/закриті, любимо себе та інших. Але не поспішайте змінювати почерк або підпис. Чому – про це розповість у своєму виступі перший спікер Сергій Гонгало.

Сергій Гонгало – практикуючий графолог.
Кандидат юридичних наук, доцент кафедри правосуддя та кримінально-правових дисциплін Навчально-наукового інституту права ім. І. Малиновського, Національного університету «Острозька академія».

Наталія Малачкова

Лікарка-офтальмолог

Здорові ж очі – не лише дзеркало і спосіб взаємодії людини зі світом, а й робочий інструмент у навчанні та роботі. Телефони, планшети, комп’ютери супроводжують нас цілодобово. Чи, зрештою, можна зберегти зір в епоху технологій? Спікерка TEDxVinnysia 2019 розповість про особливості впливу сучасного візуального оточення на стан органу зору у дітей та дорослих, і розкриє основні шляхи виникнення короткозорості. 

Наталія Малачкова – лікарка-офтальмолог, кандидатка медичних наук. Завідувачка кафедри очних хвороб Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова. Голова ГО «Хвиля життя», що опікується проблемами слабкозорих та незрячих людей.

Валерія Вершинина

Правозахисниця

Гейміфікація: як зробити нудні речі цікавими.
 
Ігри можуть бути не лише забавками. Це – потужний інструмент просвіти дорослих. Ігри дозоляють набути новий досвід, зруйнувати стереотипи, набути нові корисні навички. Валерія стверджує, що нудні і складні речі лише заважають просвіті. Хочеш зацікавити аудиторію? Надихнути її змінити життя на краще? Придумай для неї гру і зроби так, аби людям хотілось грати в неї.
Валерія – правозахисниця, менеджерка програми «Радник з питань ВПО», спів-авторка просвітницьких антидискримінаційних ігор «Переселенська блуканина» та «Бути жінкою».

Юлія і Марат Каменщикови

Перформери

Юлія та Марат покажуть виступ-перформенс, завдяки якому кожен зможе заглянути у власну підсвідомість.

Суганті Гоматінаягам

Волонтерка Корпусу миру

«Роль громадянина Світу у поколінні мілленіалів»

Кожна культура має власне розуміння альтруїзму і трактування волонтерства. Суґанті Ґоматінаяґам у своєму виступі на TEDxVinnytsia поділиться своїми міркуваннями про покоління мілленіалів, їхньої ролі у волонтерстві, поняття “World Citizen” і того, як ми щодня можемо робити свій внесок у створення суспільства освічених і активних громадян світу.

Суґанті Гоматінаягам, родом з Даласу, штат Техас, є волонтеркою Корпусу Миру у місті Вінниці. Суґанті працює спеціалісткою з розвитку молоді у громадах у громадській організації «Вінницький регіональний центр інформації «Креатив». Її робота в Україні спрямована на розширення прав та можливостей молоді шляхом досягнення громадянської освіти, участі, соціального підприємництва молоді та реалізації ініціатив громадянського суспільства.

Кирило Томляк

Економіст

Крапля за краплею: які звички допомагають зупинити зміну клімату

Стан довкілля – це задзеркалля суспільства: коли ми зачиняємо двері своїх квартир чи йдемо до супермаркета; коли вирішуємо, який обрати транспорт, купувати кондиціонер чи ні. Щоразу ми залишаємо по собі екологічний слід. Втім, є прості кроки, які щодня можна виконувати, аби зменшити негативний вплив на довкілля. При цьому роль відіграє кожен: і дорослий ,і дитина, і великі підприємства, і малий бізнес. Допомагає у цьому мобільний додаток “Кліматичні краплі”, про який розповість його розробник Кирило Томляк.

Кирило Томляк реалізовує проекти у сфері боротьби із змінами клімату та адаптації до їх наслідків для міських та сільських громад, бізнесу та громадськості. Учасник української національної делегації на міжнародних переговорах в межах Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. Радник голови Держенергоефективності України

Вадим Груша

ІТ-фахівець

Визначення приватної власності у цифровому світі

Чому існуючі стандарти та інститути приватної власності не відповідають вимогам сучасного суспільства? Яким чином приватна власність буде реалізовуватись в епоху цифровізації? Які нові форми приватної власності виникають та яким чином реалізуються?

Як може виглядати світ с точки зору реалізації приватної власності через 10 років, що власне таке приватна власність, коротка історія її виникнення, механізм її забезпечення та роль яку вона відіграє у суспільстві – про це розповість Вадим Груша – досвідчений фахівець в сфері ІТ з міжнародним досвідом. Експерт в питаннях кібербезпеки та децентралізованих систем та мереж. Керівник та засновник компанії Blocksoft Lab

Катерина Калашникова

Арт-коуч

Закулісся творчого Я

У всіх бувають затори у творчості. Це нормально. Коли ідея буксує на килимку стандартних думок, потрібен «План Б».

Катя Калашнікова пропонує насмілитись на стрибок у задзеркалля творчого Я і відшукати скарб креативності. Бо певна: нетворчих людей не існує.

У виступі зібрано 13 лайфхаків що робити, якщо муза втекла.

План дій: придумати те, чого не буває зловити цікаву ідею зазирнути в закулісся перфекціонізму підвищити градус творчої сміливості.

Марія Альварез

Country manager кешбек-сервісу LetyShops

Труднощі перекладу: як адаптувати український продукт для Іспанії?

Як вивести український продукт на нові ринки та чому одного перекладу недостатньо? Марія Альварез, Country Manager кешбек-сервісу LetyShops поділиться досвідом запуску українського продукту в Іспанії, про відмінність менталітетів різних країн та чому стереотипи заважають в роботі. Розповість, як закохати в свій продукт партнерів і клієнтів, та чому відстань не головна перепона для налагодження стосунків.

Назар Шматко

Експерт зі штучного інтелекту

Реальна і фейкова небезпека штучного інтелекту

Які виклики постають із розвитком штучного інтелекту? Можливість створення неіснуючого контенту у фото і відео форматі, копіювання голосів спонукає до діалогу щодо проблем морального і етичного характеру. Чи є новітні технології інноваційним способом шахрайства? Про наслідки поширення фейковий технологій, а також про методи протистояння такого роду фальсифікаціям розповість Назар Шматко.

Назар Шматко – VP of engineering в компанії NeoCortext. Назар як фахівець із машинного навчання, має досвід роботи у сферах комп’ютерного зору, обробки природної мови та охорони здоров’я. Зараз активно працює з генеративних моделями для проекту Reflect для перенесення рис обличчя.

Олександра Корчевська-Цехош

Дизайнерка

Як зробити стійкий брендинг: приклад Церкви

Бренд відзеркалює цінності того, хто його створює. Кожен підприємець щиро сподівається на те, що його бізнес буде довгожителем. Він намагається створити для нього таке ім‘я, яке витримає будь-які кризові ситуації, намагається зробити його зрозумілим і знайти свою нішу. Будь-який стартап завжди прагне бути серед якомога більшої кількості людей.

Як щодо прикладу брендингу, який пережив чимало криз і революцій, володіє такими навиками, які варто було б перейняти будь-якому стартапу? Дизайнерка Олександра Корчевська-Цехош розповість про те, як зробити досконалий брендинг, який витримає випробування часом, на прикладі більш ніж двотисячолітньої історії Церкви.

Олександра Корчевська-Цехош графічний і діджитал дизайнер, арт-директор у DDM (Нью-Йорк). Має 8 нагород у дизайні та досвід співпраці з європейськими і американськими замовниками. Співпрацювала із американськими стартапами, організатор та ініціатор дизайнерських подій у Рівному. У якості волонтерської роботи допомагає Римо-Католицькій Церкві в Україні у створенні візуалу для її потреб.

 

Конференція TEDx відбудеться у хабі “Місто змістів” на вулиці Пушкіна, 11 вже 13 квітня, організатори зазначають, що виступи спікерів будуть на трьох мовах: українською, англійською та російською.

Квиток коштуватиме 400 гривень, але для студентів передбачена знижка 50% за умови пред’явлення студентського квитка. Продаж квитків розпочнеться вже завтра, 15 березня на офіційному сайті конференції.