-
07 Березня/ 10:13Новини
Публікація07.03.1910:13
У міськраді відповіли, чи встановлять у Вінниці автомати з прийому ПЕТ-пляшок
У міській раді відповіли на петицію про встановлення у Вінниці фандоматів – спеціальних автоматів для використаних пластикових пляшок. Попри те, що ідея дуже сподобалася вінничанам, їм пояснили, чому це неможливо, і нагадали про роздільний збір побутових відходів.
Нагадаємо, що ця петиція набрала «понаднормову» кількість голосів менше, ніж за добу, а до часу її розгляду назбиралося ще понад 200 підписів (загалом – 614).
Система збору використаної тари за допомогою фандоматів є заставною (депозитною). Принцип її роботи полягає в тому, що при здачі тари в фандомати, автомат повертає частину грошей, сплачених при купівлі напою, або надає бонуси для використання їх в торгівельному закладі.
У відповіді на електронну петицію йдеться, що така система ефективно працює в багатьох супермаркетах Європейських країн, та в Україні, на жаль, подібне співробітництво між вітчизняними виробниками та операторами торгівельних мереж не налагоджено, а існуюча законодавчо-нормативна база не дає змоги місцевій владі зобов’язати торгівельні мережі встановлювати подібні автомати.
Також у міськраді зазначили, що встановлювати подібні автомати за бюджетні кошти економічно необґрунтовано, адже вартість одного становить від 200 тисяч гривень, а таких автоматів потрібно не менше 10-ти.
– На жаль, бюджетом міської територіальної громади на 2019 рік не передбачено коштів на придбання фандоматів, – зазначили у відповіді.
Читайте також: Життя у стилі “нуль відходів”: вінничанам розповіли про сортування сміття та розумне споживання. ФОТО
Водночас вінничанам нагадали, що у місті впроваджена система роздільного збирання побутових відходів, а також є пункти прийому вторинної сировини.
– Мешканцям запропоновано складувати ресурсоцінні компоненти (ПЕТ-пляшка, папір, скло, метал) в контейнери сухої фракції. Які після проходження процесу сортування, направляються на переробку. Також, в 2018 році силами КУП «ЕкоВін», проведено закупівлю 100 контейнерів для ПЕТ-пляшки за процедурою електронних торгів. Частина з них вже розташована на контейнерних майданчиках багатоповерхової забудови міста. Крім того, мешканці мають можливість здавати пластикові вироби в пункти прийому вторинної сировини, що розміщені в кожному мікрорайоні міста, – йдеться у відповіді на петицію. – Щиро дякуємо Вам за активну участь у життєдіяльності міста. Тільки спільними зусиллями ми зможемо зробити наше місто кращим та процвітаючим.
Читайте також: Куди у Вінниці можна здати вторсировину та небезпечні відходи. ІНТЕРАКТИВНА МАПА
Фото – madeinvilnius.lt
Читайте також:
153 боєзіткнення та мінус 1000 окупантів: зведення Генштабу та дані щодо втрат ворога за добу
Дякуємо!
Тепер редактори знають.