-
05 Березня/ 16:15
Vinnytsia
Публікація05.03.1916:15
На Вінниччині діти почали частіше хворіти
Протягом минулого року діти Вінниччини найчастіше мали хвороби органів дихання, а серед дорослого населення зросли показники захворювань на діабет, пневмонію та наявність новоутворень.
У Вінницькій області зберігаються високі показники загальної та первинної захворюваності дітей, підлітків та дорослих, повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області. Щоправда, подібну ситуацію можна спостерігати й в інших регіонах країни.
Загальна захворюваність – це медико-статистичний показник, що характеризує чисельність хворих, виявлених при зверненні населення з приводу захворювання до лікувально-профілактичних закладів протягом поточного року. Це збірне поняття, що включає в себе показники, які характеризують рівень різних захворювань та їх структури серед усього населення або окремих його груп на певній території або у колективі. Рівень захворюваності визначається відношенням числа хворих до середньорічної чисельності постійного населення.
У структурі поширеності захворювань дітей від 0 до 14 років по Вінницькій області протягом минулого року на першому місці знаходяться хвороби органів дихання, зокрема зросли показники захворювання на бронхіальну астму та алергічні риніти. На другому місці хвороби кістково-м’язової системи, а на третьому – хвороби ока та придаткового апарату.
За ними йдуть хвороби ендокринної системи, розладу харчування, порушення обміну речовин, а також хвороби органів травлення. Додають, що нині у школярі надають перевагу “снекам” , а таке харчування сприяє формуванню у дітей неправильних харчових звичок, зниженню індексу здоров’я та підвищенню ризику розвитку хронічних захворювань. На шостому місці знаходяться хвороби кровотворних органів та окремі порушення із залученням імунного механізму.
– За рік навчання у школі зниження гостроти зору збільшується з 3,3 до 5,2 %; порушення постави з 2,8 до 5,0 %; у 4 % дітей шестирічного віку реєструються дефекти мови, – йдеться у повідомленні Держпродспоживслужби Вінницької області.
У Держпродспоживслужбі також зазначають, що впродовж 2018 року у дітей поступово з’являлись “дорослі” хвороби, як, наприклад, виразки шлунку та 12-палої кишки, хронічні гепатити, жовчокам’яна хвороба та цукровий діабет.
До речі, вказано, що показник загальної захворюваності у 2018 році найвищий у Гайсинському районі, а також у Піщанському та Теплицькому. Водночас найнижчі рівні загальної захворюваності реєструються у Вінницькому, Хмільницькому та Козятинському районах.
– Низька захворюваність сільських дітей, що має місце в деяких районах, не відображає дійсного стану їх здоров’я. Це може свідчити про низьку соціальну свідомість батьків, недостатній матеріальний стан сімей, обмежений доступ значної частини населення села до медичної допомоги, – зазначають фахівці.
Щодо дорослого населення, то загальна захворюваність також залишається досить високою. Протягом минулого року зросли показники інсулінозалежного діабету, пневмонії та новоутворень. Внаслідок неправильного харчування та малорухливого способу життя поступово зростають показники ожиріння дорослого населення області.
У Держподспоживслужбі запевняють, що через наявність великої кількості різноманітних негативних факторів навколишнього середовища та їх вплив на організм – можливе погіршення стану здоров’я населення. Однак, якщо цьому шкідливому впливу запобігати, то можлива стабілізація показників захворюваності населення.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.