Дев’ятого березня о 20.00 у молодіжному центрі «Квадрат» (Театральна, 15) відбудеться вистава «Театру-Пральня» (ЦеШо) під назвою «Ми Є».
Вистава розповідає українську історію через життя акторів. Вони зображають шкільну дискотеку, дівчачі гадання на судженого, розповідають про постаті зі шкільних підручників речитативом та акомпонують собі на фортепіано.
Це своєрідний бонус для поціновувачів театрального мистецтва і творчості колективу “ЦеШо” перед їхнім концертом у філармонії, що відбудеться десятого березня.
«Ми Є» – це колаж зі спогадів про боротьбу за власну ідентичність. Театральний калейдоскоп, в якому переплітаються сухі факти історії, спогади про дитинство, юність, уривки революції, що вже стали історією, та болючі емоції, знайомі кожному.
Як пише у своєму блозі Вікторія Котенок, вистава є одночасно стислим перебігом основних подій історії України та автобіографічною розповіддю самих її виконавців. Поважною зупинкою є Революція гідності й останні події на сході країни.
Актори на контрасті намагаються показати справжню автентичну Україну (з народною музикою і піснями, традиціями, обрядами та вшануванням минулого) порівняно зі штучно-трафаретною (шароварщиною, з пишногрудними жіночками, затертими композиціями під фонограму, дешевими намальованими рушниками, віночками і сувенірами).
Із цією виставою колектив «Театру-Пральні» вже неодноразово їздив на гастролі містами України і Польщі, брав участь у кількох фестивалях (Dotknij Teatru та Szwalnia Doc (Лодзь, Польща), BytOFFsky та Hartowanie Teatrem (Битів, Польща), «Румбарбар» (Борислав, Україна) і ГогольFest.
– Коли справа доходить до України нової, пострадянської, однолітками якої є актори цієї трупи, все різко змінюється, набуваючи живий, зворушливий і часом трагічний особистісний вимір. Цій Україні 25 років. По-людськи, вже доросла. Але ці роки вона (ми) прожила (прожили), як в тумані, в юнацькому самозабутті, і перші спроби рефлексії про себе, про своє минуле, про складному сьогоденні і про бажане майбутнє Україна робить тільки зараз – і то тільки тому, що життя (війна) змусила, – написало про виставу видання «Cultprostir».
Режисером вистави «Ми Є» виступив Марчік Бжозовські (Польща).
– Головне питання, на яке будемо шукати відповіді разом з глядачем – до чого покликане наше покоління? І відповідь ховається в усвідомлення того, що «Ми Є», – говорять організатори.
Вікове обмеження 12+
Кількість місць обмежена!
Вхід безкоштовний, але за реєстрацією.
Фото: Гогольфест
Дякуємо!
Тепер редактори знають.