Сьомого березня у Вінниці презентують стрічку Леоніда Кантера «Людина з табуретом». В основі фільму лежить неймовірна історія пригод мандрівника, режисера та продюсера картини.
Фільм «Людина з табуретом» вирушить у допрем’єрний тур містами України. Перед виходом у прокат 21 лютого, документальна стрічка про останню подорож Леоніда Кантера буде показана у регіонах України. Допрем’єрний тур стартує 15 лютого.
Вінничани зможуть побачити прем’єру стрічки сьомого березня о 18.00 в кінотеатрі «Родина». Презентуватиме у Вінниці фільм режисер Ярослав Попов та композитор, музикант, учасник гурту OY Sound System Тарас Галаневич, який родом із Вінниччини.
Ініціатором і автором ідеї фільму, створеного Ярославом Поповим, став режисер і мандрівник Леонід Кантер. Стрічка розповідає про подорож групи однодумців на мис Горн у рамках експедиції «З табуретом до океану». Концепція подорожі склалася у Леоніда Кантера у 2004 році: донести чотири кухонні табурети з київської кухні до чотирьох океанів, без грошей та спонсорів, але з камерами в руках, із піснями й виставами про любов та Україну.
Вони зустрічають людей на іншому боці планети, які шукають щастя – у церквах, медитаціях, карнавалах, піснях, ворожінні, пияцтві та наркотиках. Вони голодують, важко працюють, сплять де доведеться, миються в річках та водоспадах і все заради своєї химерної мрії – віднести табурет на край землі.
А поки дорослі боряться за виживання в жорстокій реальності, маленька дівчинка мандрує світом казок. Відважна Маґдалена, знаходячись посеред цього химерного карнавалу, живе власним життям, де немає метушні, турбот та пристрастей. Вона слухає казки, які їй розповідають місцеві мешканці і пізнає всесвіт.
Ідея втілилася у життя: у 2010 році останній, четвертий табурет було встановлено на березі Тихого океану. Під час експедицій українські мандрівники подолали 60 тисяч кілометрів і побували у 30 країнах, зібравши кількасот годин унікального відеоматеріалу.
Світ уже побачили стрічки «З табуретом до Атлантичного океану», трилогія «З табуретом через Гімалаї» про подорож до Індійського океану та «З табуретом до Північного сяйва» про мандрівку на Крайню Північ. «Людина з табуретом» завершує кіноцикл про табуретні пригоди – проте його сценарій вийшов за межі подорожі.
У червні 2018 Леонід Кантер добровільно пішов із життя, знявши останній кадр для свого фільму. Режисер Ярослав Попов не міг залишити цю подію поза стрічкою, тому первинний задум пережив трансформації і фільм перетворився на філософсько-пригодницький байопік.
— Цей фільм покаже дуже непересічну історію одного видатного українця Леоніда Кантера і покаже величезну подорож його життя. Хоч задумувався він як просто пригодницький і про мандри, зараз він став біографічним і розповідає про одну велику мандрівку — так можна назвати життя Леоніда Кантера, — розповіла Vежі продюсерка стрічки Катерина Мізіна.
Катерина додає, що стрічка покаже як можна прожити життя на повну:
— Він прожив хоч і одне, але дуже яскраве життя. В одному житті він насправді прожив декілька життів, тобто настільки насиченим і яскравим був його шлях, що подивившись на це, люди, напевно, вийшовши з кінозали, задумаються над тим як вони живуть, як вони витрачають свій час. Багато хто звільнявся з роботи, коли чув історію Леоніда або просто був знайомий з ним і вирушав у мандри, здійснював свою мрію, міняв професію. І ось це все нездійсненне або неможливе, що сидить в наших головах і серцях швидше за все люди задумають здійснити.
На екрані проминає життя, сповнене мрій, пригод і сенсів, що змінюється війною в Україні та боротьбою за здійснені та нездійснені мрії. Роботу над фільмом закінчили друзі та колеги Леоніда Кантера. Раніше ця ж команда створила разом із ним документальні стрічки «Добровольці Божої Чоти» та «МІФ».
— Я думаю, що це фільм, який швидше за все оцінять і вважатимуть вартісним і гідним занесення в історію, тому що в українському документальному кіно такого мабуть не було. Адже коли режисер фільму і головний герой, і автор ідеї сам перетворює своє життя на фільм і знімає його до останньої секунди це, мабуть те, що вражає не тільки глядачів, але й фахівців зі сфери кінематографу, —говорить продюсерка фільму Катерина Мізіна.
Дівчина також додає, що стрічка, як і попередні, над якими працювала команда, дуже чесний і без приховань:
— Ми не показуємо історію дуже реальною як вона була, ми її очуднюємо. Наприклад, даємо анімацію, багато музики, графіку, тому вона виглядає як така документальна казка.
Музику до фільму написали Марко й Тарас Галаневичі – учасники гуртів ДахаБраха та OY sound system; а також Balaklava Blues, Freel та ДІЛЯ. Магічну анімацію казок різних народів та графічне оформлення фільму виконала українська студія RIDNI Animation. Над звуковим супроводом працювала студія KWA sound production («Кіборги», «МІФ», «Жива Ватра» та ін.).
17 серпня успішно завершилася краудфандингова кампанія на платформі «Спільнокошт». Виробництво фільму підтримує Український культурний фонд.
— «Людина з Табуретом» – це унікальний приклад життя, просякнутого сенсом. Життя, повного довіри до себе та світу, сповненого безумовної любові. Любити кожну мить, яку живеш так, наче вона остання – чи не це і є ЩАСТЯ? – говорить команда проекту.
Квиток на показ коштуватиме 40 гривень.
Леонід Кантер — продюсер, кінорежисер, мандрівник та письменник. Автор культових документальних стрічок про війну на сході України — «Добровольці Божої чоти» та «Міф». Засновник мистецького хутора «Обирок», до якого з’їжджалися його друзі, однодумці, творці, мандрівники.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.