Учора, 22 січня, вінничанам презентували нову ІТ-школу, навчання в якій розпочнеться уже в лютому. На заході її керівники розповіли, як «з нуля» готуватимуть розробників сайтів усього за чотири місяці.
В Україні «Beetroot Academy» діє вже чотири роки, і Вінниця стала 13 містом, у якому відкрили цю шведсько-українську ІТ-школу. Як розповів Андреас Флодстрьом, один із двох її засновників та керівників, колись «Beetroot» була його дипломним проектом в університеті, а пізніше вони з інженером Густавом Хенманом вирішили вивчити російську мову і заснувати компанію десь у Cхідній Європі. Як варіант розглядали Росію, Білорусію, Молдову, та зрештою обрали Україну, оскільки, зі слів Андреаса, наша країна має величезний потенціал, особливо – в ІТ-сфері.
«Beetroot Academy» – шведсько-українська школа веб-розробки та дизайну. Це некомерційний освітній підрозділ «Beetroot» – шведсько-української ІТ-компанії з клієнтами у більш ніж 20 країнах світу. Вже чотири роки вони навчають фахівців в 11 містах України і планують відкрити ще близько 10 шкіл та запустити нові курси, зокрема з нетехнічних напрямків. За цей час академію закінчили більше ніж 1000 студентів, 70% з яких тепер працюють в IT (джерело – beetroot.academy).
Відкриття і презентація «Beetroot Academy» відбулася у молодіжному центрі «Квадрат» (вулиця Театральна, 15). І в цей вечір зал для конференцій був заповнений вщерть: дізнатися про нову ІТ-школу прийшло більше сотні вінничан.
Андреас Флотстрьом розповів, що особливість «Beetroot Academy» полягає в орієнтованості на практику, оскільки їхня місія – допомагати людям з усієї країни розпочати кар’єру в ІТ, тим самим покращувати український соціально економічний розвиток.
– За класичною системою навчання, ви слухаєте теорію потім йдете додому і виконуєте домашку. В нас навпаки: вдома ви готуєтеся теоретично по відеоуроках, а в класі виконуєте конкретні завдання і працюєте над реальними проектами. І після чотирьох місяців курсу, ви вже матимете портфоліо, яке можна буде показати роботодавцям, – розповів Андреас.
Денис Сергеєв, CCO ІТ-школи, додав, що всі курси «Beetroot Academy» супроводжуються уроками англійської мови (до 32 годин) і кар’єрним консультуванням (до 8 годин). Крім цього, ІТ-школа тісно співпрацює з партнерами, які не тільки вносять свої рекомендації в курси академії, а й приходять безпосередньо на захист дипломних робіт і дуже часто пропонують роботу випускникам. Зі слів Андреаса та Дениса, в останні роки близько 70% випускників «Beetroot Academy» починають працювати в ІТ вже у перші півроку.
– Основне, що від вас вимагається, це бажання вчитися. Наші курси реально складні, тож без мотивації і достатньої цілеспрямованості буде дуже складно, – розповів Денис Сергеєв. – Ви щодня маєте займатися по дві-три години: вдома, на роботі, на навчанні… Ну і само собою маєте відвідувати заняття, бо вони усі практичні. Тільки тоді у вас буде хороший результат.
Заняття будуть відбуватися в другій половині дня і по вихідних в одному з вінницьких коворкінгів. Таким чином, зі слів організаторів, студенти зможуть познайомитися з якоюсь ІТ-тусовкою міста, а в майбутньому приходити туди, щоб працювати.
Відомо, що у «Beetroot Academy» є курси як для початківців (з «Back-End» і «Front-End» розробки, «Python», «UI/UX Design Junior»), так і для досвідчених розробників і дизайнерів («Introduction to Magento», «Advanced WordPress», «Advanced JavaScript» та «Sketch Advanced» тощо). За тривалістю вони розраховані на один, два, або чотири місяці.
Втім, у Вінниці зараз стартує лише два курси: з «Front-End Розробки» (створення сайтів з нуля) та «UI/UX Design Junior» (створення сайтів, які можна гортати без упину). Обидва розраховані на чотири місяці, розпочинаються у лютому і коштують по 3700 гривень на місяць. На сайті ІТ-школи у розділі «Вінниця» можна переглянути їхній розклад, навчальний план, ознайомитися з викладачами, переглянути портфоліо з роботами студентів на цих курсах тощо. Зокрема, там можна заповнити й анкету на участь у «Beetroot Academy».
Денис Сергеєв зазначив, що на тих, хто заповнить анкету, чекатиме співбесіда і тестування, яке складатиметься з трьох блоків: основний предмет (наприклад, «Front-End», якщо це курс з «Front-End Розробки»), логіка, «бо для програмування потрібен логічний склад розуму», та англійська мова, «без якої в ІТ – нікуди».
– Це не вступний екзамен, а можливість нам подивитися на людину, а людині подивитися на матеріал, який вона вивчатиме на курсі, – наголосив Денис Сергеєв. – Таким чином ми ще й зможемо сформувати групу з приблизно однаковим рівнем знань.
В кожній із груп кількість місць обмежена (12-15 студентів), тож не всі бажаючі зможуть потрапити на навчання: братимуть найбільш вмотивованих кандидатів.
– Ще одна важлива цифра, якою ми дуже пишаємося, – 50% наших успішних випускників не мали технічного бекграунду. Тобто якщо у вас гуманітарна освіта, або якщо у вас немає вищої освіти, соромитися не потрібно: постаравшись, ви однозначно можете успішно закінчити курс, – зазначив Денис Сергеєв.
Також він розповів, що другий набір на навчання у «Beetroot Academy» стартує у вересні 2019 року. Відтак, ті хто не потрапить на навчання зараз, за півроку зможуть підтягнути знання і подати заявку на осінню сесію. Тоді й вибір буде більший: кількість курсів планують збільшити до чотирьох.
Андреас Флодстрьом також зазначив, що «Beetroot Academy» має багато міжнародних партнерів, найбільший – Швеція, які дозволяють не тільки розвивати курси, а й час від часу спонсорувати різноманітні стипендіальні програми, в тому числі й для переселенців зі сходу України.
Однією з тих, хто виграла грант і таким чином безкоштовно пройшла курс в IT-школі, стала Ольга Костенко з Одеси, яка також завітала на відкриття «Beetroot Academy» у Вінниці.
Жінка розповіла, що за освітою вона викладач англійської та німецької мов, але вже близько 10 років працює в IT. В «Beetroot Academy» прийшла свого часу, щоб змінити спеціалізацію, тож зараз працює дизайнером в одному з німецьких стартапів (займається веб-дизайном, поліграфією, розробкою персонажів тощо).
– Я дуже довго працювала менеджером в одній ІТ-компанії, але прийшов момент, коли потрібно було розвиватися далі, тож вирішила обрати дизайн, – поділилася Ольга Костенко. – За ці роки я вчилася у багатьох міні-академіях, але в «Beetroot Academy» мене вразили найбільше, адже заняття там проводились досить інтенсивно: ми займалися тричі на тиждень по дві-три години, а після заняття нам задавали домашнє завдання. В нас на курсі навчалося 10 дівчат і був прекрасний викладач, який відповідав навіть на найбільш дурні запитання. Було важко, але нам дали дуже хороші знання, і що головне – ці знання були актуальними. В нас індустрія стрімко розвивається, і якщо ти вже не отримуєш актуальних знань, то професія айтішника – не той напрямок, який варто було б обирати.
Детальніше про навчання в «Beetroot Academy» можна дізнатися за телефоном: (097) 440 86 14, написавши на електронну адресу: [email protected], а також безпосередньо на сайті ІТ-школи.
Фото автора.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.