-
21 Грудня/ 17:47Люди
Публікація21.12.1817:47
5 вінницьких депутатів не проводять прийоми, а 15 досі не зареєструвались у Фейсбуці: дослідження
Більшість депутатів Вінницької міської ради оприлюднили свою повну біографію та актуальну інформацію про час та місце проведення прийому громадян. Проте, частина з них не веде сторінок в соціальних мережах та є фактично недоступними для своїх виборців.
Про це сьогодні розповіли на прес-конференції, де презентували результати моніторингу взаємодії вінницьких депутатів з їхніми виборцями. Моніторинг здійснювався ЦГА “Результат” з серпня по жовтень цього року в рамках кампанії “Атестація депутатів місцевих рад”. Перш за все перевірялась, розміщена на сайті Вінницької міської ради, інформація про депутатів. Окрім цього було перевірено чи здійснюється прийом виборців за зазначеними на сайті адресами.
Так, про 51 депутата з 54 оприлюднена повна біографія, включаючи інформацію про освіту, місця роботи та сімейний стан. В поодиноких випадках електронні адреси чи номери мобільних телефонів не були актуальними. У трьох депутатів не вистачає інформації про досвід чи місце роботи.
Окремі депутати опублікували номери своїх приватних телефонів та додали посилання на сторінки в соціальних мережах.
Стосовно часу та місця проведення прийому виборців 44 депутати опублікували актуальну інформацію. В решти 10 депутатів вказана інформація або не відповідає дійсності, або не є повною. Наприклад, на сайті міськради вказано, що прийом у депутатів Павла Задорожнюка та Олександра Дана здійснюється по вулиці Космонавтів, але, відповідно до результатів моніторингу, народні обранці там не з’являються.
Вінниця перебуває на сьомому місці в рейтингу здійснення прийому виборців депутатами міських рад. Не рідше ніж раз на місяць та особисто проводять прийоми 35 депутатів. Ще чотири депутати влаштовують особисті прийоми нерегулярно, а замість 10 інших депутатів прийоми проводять їхні помічники. Тільки п’ять депутатів не влаштовують прийому виборців узагалі.
Як зазначають в ЦГА “Результат”, ідеться про Віктора Кривіцького, Юрія Максименка, Олександра Дана, Павла Задорожнюка, Юрія Іорданова і Григорія Ткачука. За словами активістів, вони не змогли застати їх в години прийому за тими адресами, які зазначені на сайті.
30% депутатів влаштовують прийоми у школах, дитячих садочках, бібліотеках та в комунальних школах мистецтв. Трохи більше 30% місцем прийому обирають ЖЕКи, ОСББ, приміщення квартальних комітетів та комунальні підприємства, а 10% – влаштовують прийоми за місцем своєї роботи. Тільки шість депутатів приймають громадян в окремих офісах чи у партійних приймальнях.
Серед основних питань з якими звертаються до депутатів: проблеми ЖКГ, соціальні питання, скарги на дії чи бездіяльність конкретних чиновників, виділення матеріальної допомоги.
Найбільш активними в інформаційному просторі Вінниці є Алла Власюк, Ганна Давиденко, Світлана Ярова, Роман Андронійчук, Володимир Онофрійчук та Володимир Околіта. Вони публікують інформацію про свою діяльність на власних сторінках у Фейсбуці, досить часто з’являються на публічних заходах та спілкуються зі ЗМІ. При цьому 26 міських депутатів наповнюють свої Фейсбук-сторінки переважно перепостами про діяльність політичних партій, до яких вони належать. Ще 15 депутатів поки що не мають сторінок в соціальній мережі.
Варто зазначити, що наступного року планується пробний запуск веб-платформи “Атестація депутатів місцевих рад”.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.