“Це не для сміття”: вінничан просять не кидати мотлох у контейнери для одягу

8:44
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Кілька років тому у Вінниці з’явилися контейнери, куди можна приносити одяг, який передають малозабезпеченим громадянам. Однак волонтери кажуть, що не всі вінничани приносять хороші речі. Багато потрібно ремонтувати, але такої можливості в них немає.

У Вінниці є два  контейнери, куди можна приносити вживані речі: на Європейській площі та в мікрорайоні Поділля. Ще один – ремонтують. Їх встановлення ініціювали представники благодійного фонду «Подільська громада» для того, щоб люди ділилися одягом, який вже не носять. Однак Леся Найчук, голова правління фонду, розповіла журналістам з «UA:Вінниця», що серед вінничан є такі, що кидають по одному черевику, або речі, які вже не потрібні.

 

– Дуже просимо приносити речі, які ще придатні до повторного вживання. Також бажано, щоб речі були чистими, а взуття було парованим. Це основні вимоги, – зазначила Леся Найчук.

У сюжеті також йдеться, що коли контейнери наповнюються, одяг вивантажують представники КУП «ЕкоВін», а за тим розвозять його по квартальних комітетах та організаціях.

 

Однією з таких організацій є ГО «Спільна справа», яка допомагає переселенцям та багатодітним родинам. У підвальному приміщенні вони обладнали склад, де волонтери цей одяг перебирають, сортують за розміром і розкладають по полицях.

 

У повідомленні йдеться, що безкоштовно одягнутися туди приходять здебільшого пенсіонери та багатодітні родини. Наприклад вінничанка Ірина Соколян, яка одна виховує трьох дітей і перебуває зараз у декретній відпустці, за вживаними речами приходить не вперше. Каже, що бере одяг для малечі.

 

– Дуже добре, що можна прийти і щось вибрати, бо зараз за наші кошти нічого не купиш.  Їх не вистачає просто, – розповіла жінка.

 

Волонтерка Тетяна Трушина також зазначила, що одягу отримують багато, але з настанням холодів є більша потреба у светрах, верхньому одязі та зимовому взутті.

З її слів, є багато речей, яким можна подарувати друге життя, але можливості це зробити в них немає.   

 

– У нас дуже багато сорочок. Є такі, які не користуються попитом. Їх можна перешити на щось більш потрібне, але в нас немає швейної машинки, – поділилася волонтерка.

А наприклад, з шарфів та светрів, які не користувалися попитом, разом з подругами вони зв’язали шкарпетки й передали до шпиталю.

 

Крім того ініціатори проекту мають потребу в приміщенні для зберігання та видачі речей. Відтак, закликають до співпраці місцеві організації, які могли б із цим допомогти.