На Вінниччині вирощують спеціальні ялинки до новорічних свят

13:23
Автор: Vежа
Become a Patron!

Для новорічних свят дерева, заплановані для реалізації, заготовлюються під замовлення покупців та вирощуються на спеціальних ділянках.

Як йдеться у повідомленні Вінницької ОДА, державні лісогосподарські підприємства вирощують новорічні ялинки на спеціальних плантаціях – шкілках або землях, непридатних для створення лісів (під лініями електромереж, де неможливо вирощувати дерева). Крім того, за молодими насадженнями проводяться постійні догляди впродовж 5-6 років.

 

Лісівники пояснюють, що думка щодо того, що покупка живої ялинки шкодить довкіллю, є хибною. Вони акцентують увагу на тому, що дихати поряд із хвойним деревом корисно для організму, адже хвойні породи – чемпіони у виділенні фітонцидів.

– Якщо говорити про «користь» пластикової штучної ялинки, то фахівці стверджують, що штучні ялинки дуже небезпечні для довкілля та здоров’я людини. ПВХ – це різновид пластику, з якого виготовляють штучні ялинки. У Європі  полівінілхлорид (ПВХ) вже давно не використовують для пакування харчових продуктів. Ми ж свідомо дихаємо його випарами, ставлячи вдома штучну ялинку. А барвники, якими фарбують таке деревце, містять в собі свинець! При кімнатній температурі таке штучне деревце віддає вам масу токсичних речовин, – йдеться у повідомленні.

Лісівники пропонують широкий асортимент різних порід, які вирощуються я кості новорічних ялинок: сосна звичайна, сосна палласа (кримська), ялина європейська (смерека), ялиця біла (піхта).

У галузі проводяться заходи для того, щоб задовольнити потребу в новорічних ялинках, не завдаючи шкоди для лісу.

Цього року державними лісогосподарськими підприємствами України заплановано реалізувати близько 500 тис. шт. новорічних ялинок. Потрібно зазначити, що вирощені дерева, заплановані для реалізації, заготовлюються під замовлення покупців.

Фото: Вінницька ОДА