“Запрошуємо поринути зовсім в інший світ”: як на “Кристалі” готуються до Air ГогольФест. ФОТОРЕПОРТАЖ

20:21
Автор: admin
Become a Patron!

Когорта вінницьких журналістів збирається біля центрального входу до головного корпусу ДонНУ на вулиці 600-річчя. Багато з нас не надто відрізняється від студентів, які вийшли на вулицю “на перекур” між парами.

Ми проходимо коридорами “стусівського” вишу і вже за хвилину опиняємося в зовсім іншому просторі та вимірі: в приміщенні, де ще сьогодні – конференц-зала з 70-х років минулого століття, а вже в суботу буде “чорний кабінет” і “Дзеркальна зала”, амфітеатр, розташоване спеціальне світло і розпочнуться репетиції міжнародної театральної резиденції.

Перед нами: майже вся команда організаторів Air ГогольФесту, який вже наробив, і ще наробить “шороху” у Вінниці в мистецькому розумінні цього слова. Директор фестивалю – Максим Демський – вкотре наголошує: тізер “філії” найвідомішого українського фестивалю – це дітище, передусім, вінницьких митців.

 – Це не “варяжний” фестиваль, який приїхав тут все робити за вас. Це місцева команда нас сюди запросила і спільно ми робитимемо цю велику подію.

У майбутньому “чорному кабінеті” окрім Демського ще й проектна менеджерка фесту Саша Тарас, Настя Євдокимова, що відповідальна за освітню програму, Богдан Богрин, який відповідає за музичну складову і був тим самим барабанщиком під час перформансу біля театру Садовського.

На цьому місці організатори розповідають про головну подію театральної сцени: прем’єру вистави від Влада Троїцького “Парадокси злочину”. “Запрошуємо під час цієї вистави поринути в зовсім інший світ”, – обіцяють організатори.

Також тут відбудеться вистава від вінницького лялькового театру як складова дитячої програми.

Ми просуваємося далі територією “Кристалу” і вже за наступними дверима потрапляємо в “мистецьку кухню” або “art-kitchen”: її назву дублюють англійською, позаяк учасники фесту – люди й з інших країн, навіть з-за океану.

 

АРТ КУХНЯ

– Ось буквально вчора до нас приїхав американський фотограф, побачив це все і вирішив приєднатися до фестивалю в якості учасника. Взагалі, в нас такий формат, що кожен може так чи інакше стати не лише гостем, але й учасником Air ГогольФест, – говорить куратор візуальної частини фестивалю, вінницький художник Олександр Никитюк.

Никитюк розповідає це в цій самій “арт-кухні”: приміщенні зі світлими стінами, де в часи функціонування заводу справді була грандіозна кухня. Раніше тут працювали великі промислові радянські фритюрниці, пічки, де випікали в безмежній кількості пиріжки і навіть посудомийна машина, більше схожа на якогось стім-панкового динозавра.

Так було тут ще зовсім недавно (галерея, гортайте)

Зараз же тут гурт художників та художниць порпаються в обрізках тканини, старому взутті та одягу, поруч лежить пофарбований манекен людини без голови. Готують інсталяції.

Так тут сьогодні (галерея, гортайте)

Ця кімната – це light-зона, де обіцяють в тому числі відео-арт. Трохи далі буде зовнішня зона для environment-проектів, а деякі інсталяції взагалі винесуть в місто за територію фестивалю. Наприклад, як інсталяція АЛІСА, яка буде розташована біля Вежі Артинова і являтиме собою величезний чорний куб. Подробиці її концепції організатори не розголошують, але запевняють, що не помітити це буде складно.

Передбачені й рухомі арт-об’єкти, як от білий трамвай з величезним носом, що поїде Вінницею вже завтра, 15 листопада.

З арт-кухні спочатку піднімаємося на третій поверх: тут відбудеться освітня програма фестивалю. Як розповідає її кураторка Настя Євдокимова, в межах її частини буде все: унікальна програма для вчителів, дитяча та підліткова програма, де говоритимуть і про малювання, і про секс, програма, що стосуватиметься урбаністики:

– Там ми говоритимемо про місто загалом: як читати це місто, як відчувають його містяни. В рамках освітньої програми загалом передбачено 36 подій, – говорить Настя.

Також тут буде нічна програма: дивитимуться кіно і читатимуть вірші. Наразі в цій частині ще тривають пари для студентів ДонНУ: ми відкриваємо двері аудиторій, а звідти на нас дивляться здивовані студенти. Зачиняємо двері.

ПІДВАЛ

Спускаємося до підвалу: це, мабуть, одне з найцікавіших місць. Саме в підвалі цілий день і цілу ніч гратимуть експериментальну музику різних напрямків ді-джеї.

Зали для їхніх виступів прикрашаються відповідно: китайські ліхтарі, флуоресцентні малюнки на стінах, заплетені гілки попід сценою. Тут тепло, на відміну від вулиці, туди-сюди ходять художниці в цікавих шапках та фарбою в руках.

Галерея, гортайте:

ДВІР

Нарешті виходимо надвір в основну зону фестивалю. Головний об’єкт тут – ангар, де буде розташована сцена для хедлайнерів: гуртів Tik Tu, OY Sound System і “ЦеШо” в суботу та DakhDaughters, SINOPTIK і Latex Fauna в неділю.

 – Обіцяємо багато музики, багато звуку і світла. Цієї ночі Вишенька не спатиме – говорить куратор цієї зони Богдан.

Сам ангар наразі завішений величезними банерами фестивалю, де центральний елемент – грандіозне зображення стилізованої голови Гоголя. Тут же вже постала інсталяція червоного дерев’яного птаха, яка символізує “прагнення до розвитку” і, на думку її автора, чимось також нагадує Гоголя.

На цьому ж просторі буде розташований головний фуд-корт, але ще кілька точок з продажу їжі та напоїв встановлять і всередині “Кристалу”. Окрім того організатори обіцяють wi-fi на всій території фесту.

Також у дворі розташують рамп-сцену з вільним мікрофоном, медичний пункт, вбиральні та смітники, а ще – бочки з вогнем для обігріву.

Вартість вхідного квитка на фестиваль – 100 гривень на всі події всіх днів, або ж по 50 гривень окремо на суботу, ніч з суботи на неділю та неділю. Квитки можна буде купити прямо на вході до “Кристалу”, організатори очікують від 5 до 20 тисяч гостей фестивалю.

Повну програму фестивалю дивіться та читайте за цим посиланням.

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.