-
14 Листопада/ 17:20
Vin Venti
Публікація14.11.1817:20
Відродити духову музику: у Вінниці відбудеться міжнародний конкурс Vin Venti
Окрім конкурсних прослуховувань молодих виконавців духової музики, в рамках проекту «VinVenti» відбудуться різноманітні майстер-класи, концерти та круглі столи.
20-23 листопада у Вінниці відбудеться другий Міжнародний конкурс духової музики «VinVenti». Яким цьогоріч буде конкурс, звідки приїдуть учасники, хто стане членами журі та які ще сюрпризи приготували організатори для конкурсантів та гостей розповіли сьогодні на прес-конференції.
Метою проекту є популяризація гри на духових інструментах, виховання плеяди молодих талановитих музикантів, обмін науково-методичним досвідом, привернення уваги громадськості до проблем духової музики, зміцнення престижу української національної школи гри на духових інструментах, налагодження міжкультурних зв’язків з мистецькими закладами України і Європи.
– Я щиро радію, що підготовка цього року і заявки на конкурс набрали такого оберту, що ми навіть самі такого не очікували. Я дуже щиро радію від того, що все ж таки духова музика має свій розвиток і своє продовження, тому що на тлі сьогодення, на превеликий жаль, духові музичні інструменти чомусь втратили свою мега-популярність. І сьогодні, дякуючи конкурсу VinVenti, ми маємо досить гарні позитивні показники щодо учасників і щодо проведення нашого заходу, – зазначив директор департаменту культури Вінницької міської ради Максим Філанчук.
Учасниками конкурси стали солісти-інструменталісти, які грають на дерев’яних духових і мідних духових інструментах та навчаються в музичних школах або спеціалізованих навчальних закладах різних рівнів акредитації.
Всього на конкурсі є дві номінації – дерев’яні духові інструменти та мідні духові інструменти, а учасники замагатимуться в трьох категоріях: молодша – до 12 років, середня – від 13 до 15 років, старша група – від 16 до 19 років.
Як розповів директор конкурсу, голова ГО «Простір майбутнього» Віктор Степанчук, цьогоріч заявки подав 121 учасник з 19 міст України. Також приїдуть учасники з Польщі та Німеччини.
– Нам дуже приємно, що цьогоріч подалися на конкурс учасники із 12 міст районного значення, що означає певний розвиток духової музики в районах. Цей конкурс я вважаю не так конкурсом, як святом. Адже це дійсно свято всіх духовиків, які приїздять з всієї України. Тому що конкурсні виступи це лише частина цього свята. Це ще й спілкування і обмін досвідом, – зазначив директор конкурсу.
Оцінюватимуть молодих музикантів будуть провідні педагоги України та Польщі. Голова журі декан оркестрового факультету НМАУ ім.П.І.Чайковського, кандидат мистецтвознавства Михайло Мимрик. Призовий фонд конкурсу 25 859 гривень. За призові місця конурсанти зможуть отримати від 500 до 2000 гривень. Гран-прі становить 3000 гривень.
Директорка музичної школи №1 Тетяна Бурдейна-Публіка зазначила, що подібні конкурси є хорошим стартом та мотивацією до навчання для молодих музикантів, а спілкування із іменитими членами журі бонусом для місцевих педагогів:
– Коли виникла ідея у двох ГО створити такий вузьконаправлений конкурс духової музики, наша школа відразу підтримала цю ідею, тому що це співпадає з нашим баченням розвитку закладу. Школа стала базою проведення цього конкурсу і ми будемо надавати наші зали, методичну допомогу. Наш колектив зацікавлений в тому, щоб це відбувалося в стінах нашого закладу. Приємно, що педагоги нашої школи зможуть поспілкуватися з педагогами інших шкіл. Буде нагода поспілкуватися із професорами, які викладають у музичних академіях. Буде цікаво почути який рівень виконання в інших містах.
В свою чергу заступник генерального директора Вінницької обласної філармонії Анатолій Рябков додав, що даний конкурс також є корисним для філармонії, яка критично потребує саме «духовиків»:
– Саме філармонія стоїть між слухачем і виконавцем музики. Сьогодні ми маємо можливість отримати нових професійних виконавців. Не буде ні для кого секретом, що всі найкращі фахівці і різних сферах займалися в дитинстві музикою. Музична освіта дає розвиток і на цьому я би хотів закцентувати увагу батьків.
Начальник управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації Станіслав Городинський розповів про проблеми, які повязані із малою кількістю духовиків у Вінниці. Він вважає, що конкурс може привернути більше уваги до інструментів цього класу, що в свою чергу дозволить професійним закладам набирати нових учнів, а філармонії спеціалістів.
Загалом, окрім конкурсних прослуховувань проект включає в себе майстер-класи від членів журі, проведення круглого столу на тему «Актуальні питання становлення та розвитку духового інструментального мистецтва у ХХІ столітті», концерт барокової музики від членів журі Томаша Слюсарчика та Аркадія Войнова ( 21 листопада) та гала-концерт переможців конкурсу 22 листопада.
22-23 листопада в галереї «ХХІ» і музичній школі №1 відбудуться майстер-класи для всіх учасників конкурсу від журі з гри на саксофоні, тубі, кларнеті, тромбоні, трубі, валнтроні та гобої.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.