У Вінниці вважають хорошою ідеєю створення міні-“діснейленду” у мікрорайоні Тяжилів. Про це сьогодні розповіли учасники обговорення проекту Концепції інтегрованого розвитку Вінниці до 2030 року.
Сьогодні обговорювали одну із фундаментальних “візій” стратегічного документу – «Конкурентоспроможне українське місто на мапі Східної Європи». Свої пропозиції представили бізнесмени та освітяни, всі побажання яких будуть враховані при формуванні остаточної версії Концепції.
Нагадаємо, що Концепція Інтегрованого розвитку Вінниці є головним документом, який визначатиме розвиток міста та просторові зміни на десятиріччя вперед. Проект “Інтегрований розвиток міст” реалізовується вже кілька років у п’яти містах України, зокрема й у Вінниці.
Читайте також: Чи з’явиться у Вінниці метро? Презентували проект Концепції інтегрованого розвитку міста до 2030 року. ФОТО
“Головуючим” на обговоренні був Владислав Скальський, заступник міського голови. На початку обговорення пан Скальський презентував проект Концепції та розповів про її основні тези.
Після цього Владислав Скальський представив карту, на якій було виділено три умовні зони міста, які мають забезпечити місту статус конкурентноспроможного міста на мапі Східної Європи: “зелену” – “зона розвитку економіки”, де можуть з’явитися бізнес-центри, де є найбільша концентрація людей та бізнесу. Цю зону Скальський назвав такою, що претендує на звання “Business City”.
“Синя” зона – “зона зв’язку із зовнішнім ринком”, в якій пропонують сконцентрувати основне міське виробництво, оскільки вона має фізичну близькість до аеропорту, де є багато вільної території та привабливих для інвесторів – “браунфілдів”. Скальський зазначив, що саме у “синій” зоні може бути логістичний хаб і таким чином ця зона сполучатиме місто із зовнішнім ринком, європейськими ринками.
– Третя, “Жовта” зона, є зоною трансферу технологій. В нас є стратегічний проект Вінницького інноваційного технологічного парку, є його локація – 600-річчя, 21, що поруч із Донецьким університетом. Тут зручна транспортна доступність, є комунальна власність, яка може “прийняти” цей проект, є близькість до кількох вищих навчальних закладів. Нам важливо, щоб цей технопарк був сполучною ланкою між бізнесом і освітою, місцем, де можна концентрувати ідеї, які перетворюватимуться в технології. Ми хочемо, щоб там було все: починаючи від ІТ-школи для малюків та закінчуючи Центром перекваліфікації та Центром надання послуг бізнесу, – сказав Скальський.
Потім пан Скальський запропонував учасникам ознайомитись із 15 стратегічними проектами та об’єктами, які можуть бути розташовані у тій чи іншій зоні, прокоментувати їхню доцільність, а також запропонувати свої ідеї щодо того, які об’єкти мають там бути. Для цього три столи були назначені відповідно: синій, жовтий та зелений.
“Діснейленд” та теплиці на Тяжилові
Після півгодинного обговорення першим свої ідеї озвучив Андрій Піжевський, який представив “синій” стіл. Серед іншого, він зазначив, що найбільш доречним з проектів Концепції є створення мосту на Тяжилів, оскільки це “підніме місто на новий рівень”. Також ця команда підтримала ідею створення виставкового центру.
У свою чергу командою було запропоновано вирішити проблему енергозабезпечення району, створити тепличні господарства.
– Оскільки вже є індустріальні парки, виставковий центр, то є ідея створити тепличні господарства. Оскільки є території, то їх треба використати по максимуму та вирощувати щось, щоб можна було у виставковому центрі представляти вже якісь свої продукти, – сказав Піжевський. Хтось із залу запропонував вирощувати банани, на що спікер напівжартома відреагував схвально.
Серед інших ідей було створення гольф-клубу, що може бути альтернативним способом для неформального спілкування бізнесменів, створення готельної інфраструктури та навіть міні-діснейленду. Останній заклад має бути місцем, де наприклад, дружини бізнесменів з дітьми змогли протягом дня відпочити та розважитись, поки чоловік вирішує свої ділові справи. За словами Андрія, ідеальним буде розташування цього Діснейленду саме на окраїні міста, щоб не завантажувати центр.
“Молодіжна Мрія” замість “Депресивного Тяжилова”
Інша команда, що обговорювала “зелену” зону, також підтримала будівництво шляхопроводу через залізничну колію на Тяжилів й відтак запропонувала назвати цю частину міста “Мрія”, що була б новим індустріальним центром. Тут, на думку бізнесменів, варто доповнити “зелену” зону потрібно профтехнічними навчальними закладами, а ще – використовувати ті об’єкти, які нині не використовуються.
Зокрема йдеться про створення об’єктів соціальної інфраструктури, сучасні кафе та ресторани, території, де можна буде відпочивати чи влаштовувати квести, наприклад. Також учасники запропонували зробити глобальне озеленення району та створення великого концерт-холу. “Потрібно зробити все для ребрендингу району, щоб він був більш привабливим для молоді, а не депресивним” – підсумувала команда.
Команда, що опрацьовувала “жовту” зону, підтримали створення технопарку та запропонували посилити взаємодію навчальних закладів з ним. “Хотілося би бачити на мапі профтехучилища з філіями університетів” – зазначила коротко команда.
Після цього Владислав Скальський коротко розповів учасникам про кожні із напрацьованих 15 ідей, які є основними напрямками та проектами з розвитку міста та попросив проголосувати “за” чи “проти” або доповнити власними побажаннями.
1. Вінницький інноваційно-технологічний парк
2. Міжнародний аеропорт Вінниця – головний транспортний вузол Поділля, потрібне залучення міжнародних перевізників, промоція
3. Вінницький індустріальний парк: залучення нових виробництв, розширення інженерної та транспортної інфраструктури
4. Логістичний хаб: налагодження послуг для транспортування готової продукції
5. Вінниця – місто можливостей для бізнесу: спрощення адмінпослуг, консультаційна підтримка у центрі розвитку підприємництва
6. Створення інформаційних майданчиків для бізнесу для спрощення доступу для інформації
7. Маркетинг та брендинг Вінниці: подальше заходів Маркетингової стратегії, впровадження бренду міста
Читайте також: Андрій Федорів: “Ми – країна-тінейджер: у нас нічого немає, тому ми можемо все”. ВІДЕО
8. Розробка Туристичної стратегії
9. Проведення кластерного аналізу економіки міста, стимулювання створення бізнес-об’єднань, налагодження взаємозв’язків з містами-аналогами, де більш розвинута економіка.
10. Ревіталізація промислових площ: аналіз наявних площ, які не використовуються, шлях їх ревіталізації та пошук інвесторів
11. Впровадження системи муніципальної статистики для збору інформації щодо розвитку міста в тій чи іншій галузі порівняно з іншими містами
12. Створення Центру перекваліфікації кадрів, налагодження місцевого замовлення на фахівців робітничих професій
13. Створення бізнес-кварталу та конгрес-холу, інструментів стимулювання розвитку мережі офісних приміщень, створення Виставкового центру на умовах державно-приватного партнерства
14. Ефективні комунальні підприємства: міжнародні стандарти обліку та звітності, перехід до ринкових моделей управління комунальним майном, оптимізація кількості та функцій КП
15. Розширення міжнародної економічної співпраці: актуалізація чинних угод про побратимство та залучення нових міжнародних партнерів
Скальський також повідомив, що міські чиновники разом з громадськістю вже провели понад 13 майстерень, на яких обговорювали, як має змінитися місто у наступні 10 років і що для цього потрібно зробити. Загалом розробили близько 70 проектів для просторових, інфраструктурних, культурних та інших змін, міста.
Відтак після сьогоднішнього обговорення має відбутися ще щонайменше шість зустрічей із представниками різних галузей міста, після чого 24 листопада на третьому загальноміському Форумі буде обговорено усі запропоновані ідеї та проекти. Після цього інтегрують у фінальний проект Концепції, і вже у січні подати на розгляд депутатами під час сесії у січні наступного року.
Прочитати короткий проект Концепції інтегрованого розвитку Вінниці можна тут, а повний – за цим посиланням. Нагадаємо також, що свої коментарі, зауваження та пропозиції щодо проекту Концепції можуть висловити усі бажаючі вінничани. Їх можна залишити за телефоном +38 0432 595176, або надіслати на електронну скриньку [email protected].
Фото Ольги Мірошниченко
Дякуємо!
Тепер редактори знають.