Оновлено: 22 Березня 2019, в 17:08
Вони відмовилися від класичного формату проведення музично-кіно-літературних фестивалів, а тому в наступні три дні у Вінниці театр поєднається з кіно, поезія – з візуальними образами, а музика – з перформансами.
“Цьогорічний Coda Fest – це суцільний поетично-візуально-музичний перформанс, якого країна ще не бачила”, – запевнили його організатори на стартовій прес-конференції сьогодні в “Мегамолі”.
Про ризики
Марина Однорог, директор фестивалю: “Ми прекрасно розуміли, що ризикуємо, запрошуючи в лайн-ап Coda Fest’у не попсових виконавців та митців. Ми не знаємо, чи окупиться цей фест, але ми все одно будемо йти цим шляхом: привозити до Вінниці справді найбільш якісних і прогресивних виконавців з України та інших країн. Зрозуміло, що далеко не всі вінничани знають усі ці прізвища на афішах, вони реагують на відомі імена. Але саме за рахунок умовних “кідруків” та “іздриків”, які збирають аншлаги, ми покажемо місцевій публіці усіх цих крутих людей і команди, яких поки не знає вінницька аудиторія”.
“В цьому певною мірою проявляється наш егоїзм, адже ми запрошуємо на фест саме тих, хто подобається в даний конкретний період саме нам. Ми розуміємо, що цього разу, можливо, продамо не всі квитки, можливо навіть понесемо збитки, але зате ми зробимо один з найякісніших фестивалів альтернативної, сучасної та якісної української культури у Вінниці”, – додає Інна Масленчук, засновник Coda Fest’у.
Про перспективи
“Попри все, сьогодні робити в Україні такі фестивалі значно простіше, ніж, скажімо, 10 років тому”, – говорить фронтмен гурту “Фіолет” Сергій Колос. “Тоді чиновники на місцях не розуміли: навіщо привозити в місто кілька тисяч патлатих обриганів на фестиваль, коли зі своїми не відомо, що робити. Але тепер влада розуміє: будь-який подібний фестиваль – це іміджева візитівка регіону, яка пожвавлює до того чи іншого міста інтерес з усіма витікаючими наслідками”.
Наприклад, раніше нас теж всі футболили: влада, бізнес. Складно було знайти готель, де поселити хедлайнерів. Тепер, коли ми привозимо, приміром, Джамалу, місцеві готелі конкурують між собою – хто її в себе прийме, хто нагодує і так далі. Вінниці однозначно не вистачає свого глобального фесту, тому Coda Fest – це шанс асоціювати Вінницю не лише з фонтаном і Порошенком. Сьогодні люди готові подорожувати країною заради фестивалів, вони готові платити нормальні гроші за якісний продукт. Тому потрібно продовжувати рок-н-ролити і ризикувати”.
Про «підтримку» місцевого бізнесу та влади:
“Як бачите, у нас на афішах – жодної комерційної реклами і навіть грифу “за підтримки міської ради”. Ми зверталися до ВМР за сприянням, подавалися навіть на Бюджет громадських ініціатив, однак в конкурсі нам відмовили по причині того, що наш проект – не однорічний. В інших владних установах – тому що ми номінально “комерційний проект”, тож маємо покривати свої витрати за рахунок продажу квитків. Ось така історія”, – пояснює Інна Масленчук.
Марина Однорог додає, що те ж саме стосується і місцевого бізнесу: “Вінницькі підприємці у більшості своїй не сприймають подібне мистецтво: для них більш зрозумілими є виконавці типу Ірини Федишин, Олега Винника і тому подібне. Ми собі не можемо дозволити запрошувати на наш фестиваль виконавців подібного спрямування, однак за відсутності спонсорської підтримки також не можемо запрошувати більш глобально-відомих команд з-за кордону”.
Про аудиторію
“Переважна кількість наших гостей цього року – це кияни та львів’яни. Вінничан серед тих, хто придбав квитки – меншість: місцева аудиторія в основному прийде на розкручені імена: того ж Кідрука. Однак ми не дуже цим переймаємося: наша команда вважає, що ми маємо виховувати свою аудиторію, прививати їм інші смаки”, – говорить Інна Масленчук.
“Таким чином на нашому фесті буде не “маса”, а люди, які знають, навіщо вони сюди прийшли, які цінують саме таку музику, таку літературу, такий театр. Це створить зовсім іншу атмосферу, ніж на масових фестах”.
Про плани
“Ми мріємо таки вийти за межі приміщення і забабахать з часом крутий опен-ейр не гірше “Файного міста”, “Бандерштадту” абощо. Як би нам складно не було, ми йдемо до цього і не збираємося зупинятися”.
Усі деталі та повна програма фестивалю – на сайті Coda Fest
Фото Андрія Завертаного
Дякуємо!
Тепер редактори знають.