Публікації за датами

  • 02 Листопада/ 12:36

    Vinnytsia

    Публікація02.11.1812:36

    Автор:Марина Однорог

    Вінницьке «літературне» подружжя відкрило власне видавництво «Дім химер»

Вона – відома українська письменниця та поетеса, він – військовий, дизайнер, поет. Літературне подружжя Вікторія Гранецька та Влад Сорд неодноразово мали спільні виступи у різних містах України, а відтепер вирішили відкрити власне видавництво, аби допомагати молодим авторам.

Про новий сімейний бізнес на свій сторінці у Фейсбуці, 31 жовтня, повідомила Вікторія Гранецька.

– Коли зустрічаєш стількох талановитих авторів, працюєш з ними (комусь — передмову, комусь — відгук на обкладинку, рідерство, редагування чи співавторство) й усі ці автори виявляються такими щирими в особистому спілкуванні та в подяках на сторінках своїх книжок. Коли твій чоловік-вояк стає крутим дизайнером, який робить шикарні обкладинки, креативну верстку, афіші, буктрейлери. Та що там, коли навіть тітоньки-реєстраторки в офіційних установах дізнаються про наші плани, тануть і кажуть: «У вас усе вийде, ми теж хочемо таке читати»… сумнівів не залишається — треба рухатися далі!, – написала письменниця.

Як розповіла авторка Vежі, ідея створення видавництва була давно, але подружжя не могло визначитися в якому форматі хочуть працювати. Та згодом зрозуміли, що видавати потрібно те, що вони самі люблять читати і тоді робота насправді стане улюблено. Для обох це література «жахів». Таким чином, цієї осені Вікторія та Влад зареєстрували видавництво «Дім химер» і наразі працюють там двоє. У подружжя є чіткий розподіл обов’язків – Вікторія працює з текстами, Влад займається художнім оформленням видань і дизайном промо-матеріалів.

– Назва зобов’язує, тож наша книжково-видавнича ніша теж «химерна» — це увесь той пласт «темної» літератури (бажано з наліпкою 16+), що його наразі складають містично-психологічні трилери, горор, детективний нуар, соціальна фантастика, неоготика, темне фентезі, стім-панк, романи й оповідання на основі історичних містифікацій, екзистенційний (пост)апокаліпсис, футуристична (анти)утопія тощо. А якщо чесно, то ми просто назвали видавництво на честь однієї з наших хатніх киць — Химерки, – зізнається Вікторія.

У видавництва вже є перші автори, проте їхні імена наразі не розголошують. Як розповіла Вікторія, вже готується шість нових книг і серед перших авторів немає деб’ютантів:

– Це талановиті й дуже самобутні письменники, які вже працювали з іншими видавцями, проте свої нові рукописи довірили саме нам. Певна річ, ми відкриті до співпраці і з перспективними початківцями (невдовзі оголосимо прийом рукописів на друге півріччя наступного року). Головне – пропонуйте нам якісний, цікавий та химерний текст, а про решту ми подбаємо.

Новий бізнес не перешкода для Вікторії та Влада, щоб «закинути» написання власних книг. Тепер вони видаватимуть їх у власному видавництві. Не отримуючи гонорарів, але маючи певні кошти із продажу книг, пара хоче вкладати їх на розвиток видавництва.

Незважаючи на те, що «Дім химер» працюватиме на всеукраїнському рівні, вони планують всюди акцентувати, що це саме вінницьке видавництво. Вікторія говорить, що вінницькі автори, які спеціалізуються на химерній прозі можуть розраховувати на співпрацю в першу чергу. Молоді видавці планують шукати нестандартні рішення в художньому оформлені, а також у просуванні книг авторів. Вікторія та Влад хочуть довести, що українська книга може бути бестселером.

– Перед заснуванням ми не поспали якусь ніч та склали бізнес-план на двадцять шість сторінок, де прописали план нашої роботи на рік уперед. Насамперед плануємо всеукраїнський тур містами України з презентацією видавництва, щойно вийдуть друком перші книги. Також залучатимемо наших авторів. Кожному – окремий план просування, орієнтований на особливості книги й характер автора. Адже письменники такі різні: одному потрібен творчий інтерактив, інший воліє спілкуватися зі своїми читачами на відстані. Тому для кожного визначаємо власний, комфортний для нього формат промоції, – розповідають автори.

Відтак обіцяють не лише нові цікаві книги, а й нестандартну рекламну кампанії з безліччю несподіванок та химерних літературних містифікацій. А для читачів багато приємних сюрпризів у спеціальній програмі лояльності для постійних читачів.

Відповідаючи на запитання чого очікують в майбутньому від нової справи Вікторія говорить, що це нарешті улюблена справа:

– Кілька років тому відчула, що мені затісно в амплуа «просто письменниці», я хочу робити більше. Співпраця з ключовими видавництвами України виявилась цінним досвідом, знайомства в літературних колах також стали у нагоді. Ми маємо на кого рівнятися у професійному розвитку, тож просто працюємо, будуємо амбітні плани, шукаємо шляхи для їхньої реалізації. Сподіваюся, за рік, у наступний день народження видавництва, вже матимемо чим похвалитися.

Читайте також: Місця сили вінницької поезії: яким є місто для поетів і поеток

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Марина Однорог

Дякуємо!

Тепер редактори знають.