Найбільшу дискусію на сьогоднішній сесії Вінницької міської ради викликав проект рішення “Про заходи захисту котів від жорстокого поводження а території м.Вінниця.
Проект рішення, що стояв останнім у порядку денному сесії, підготували самі громадські активісти. За словами членкині ГО “Соціальна перспектива” Руслани Кравченко, яка презентувала проект депутатам, зробили вони це тому, що з її слів, “Вінницька міська рада не підготувала власний проект”.
Перед сесією активісти навіть влаштували невеликий пікет біля стін будівлі ВМР:
– Це рішення направлене на захист котів від жорстокого поводження. Перед голосування прошу депутатів ще раз подумати, адже це питання життя та смерті, гуманності. Доведіть, що Вінниця не пасе задніх серед європейських міст, – емоційно сказала п. Кравченко.
Однак саме через недосконалість документу і розпочалися дискусії в сесійній залі перед самим голосуванням.
– Є юридичні проблеми даного рішення. Так, в додатку до нього сказано, що “коти мають бути повноправними жителями міста Вінниця”. Але в такому формулюванні йдеться про сукупність людей, які проживають на певній території. Якщо ми приймемо рішення в такій редакції, нам треба буде, наприклад, обраховувати смертність і народжуваність котів, – сказав депутат Василь Паненко.
Окрім того депутат звертали увагу на те, що проектом рішення передбачається вільний доступ котів до горищ та підвалів. Однак не прописаний механізм, яким чином це буде реалізовано в будинках з різною формою власності, наприклад, в ОСББ.
Водночас депутат Парвадов мав претензії ще й до грамотності написання проекту рішення:
– Мова йде не про суть питання, я не збираюся оцінювати важливість цієї проблеми. Але мене турбує неохайне ставлення до такого важливого документу. Проект рішення дуже неточний, з масою помилок, принциповими позиціями. Я хоч і російськомовний, але ж тут багато мовних огріхів, русизми, кальки з російської, пропущені букви і так далі. Ми як міська рада не можемо прийняти такий документ, який настільки погано виконаний по формі.
Опонувала цим аргументам депутатка від “Батьківщини” Ганна Давиденко. За її словами, треба негайно прийняти рішення за основу, а потім вносити туди правки.
– Сьогодні наше місто має шанс долучитися до провідних міст країни, які це рішення вже прийняли. Ми розглядали питання на комісіях і були зауваження та пропозиції до проекту рішення. Але його автором є громадські організації, вони не є чиновниками і не можуть “по-чиновницьки” написати цей проект рішення.
Наприкінці обговорення слово взяв міський голова Сергій Моргунов. Він нагадав, що міська рада вже приймала положення про безпритульних тварин і запропонував інтегрувати сьогоднішню ініціативу в дане положення.
– Бо сьогодні ми говоримо про котів, завтра – про горобців, післязавтра – про щурів. Це питання треба вирішувати в комплексі, щоб це не була просто декларація. Адже це буде офіційне рішення, яке виконавчі структури будуть зобовязані виконувати, на основі певних документів. Давайте не будемо поспішати, а виважено підійдемо до вирішення питання. У мене, до речі, вдома є кицька, то я до котів дуже нормально ставлюсь, – сказав міський голова.
І відразу запитав у депутатів: “Ану підніміть руки, в кого є коти?”. Руки підняли до десятка вінницьких обранців. “Бачите? Тут немає жодного упередженого ставлення”, – запевнив очільник Вінниці.
Попри це, згідно з регламентом питання поставили на голосування: проект рішення набрав лише 9 голосів “за” з 47 присутніх депутатів. Відтак міський голова запропонував дати доручення Департаменту благоустрою спільно з громадськими організаціями розробити більш якісний документ і на 2019 рік закласти фінансування на його реалізацію.
Фото Андрія Завертаного
Дякуємо!
Тепер редактори знають.