-
24 Жовтня/ 16:19
Vinnytsia
Публікація24.10.1816:19
Степ на аварійному мосту: вінничанки вразили країну танцем біля старовинного млину. ВІДЕО
Відремонтувати частину мосту, аби змогти на ньому танцювати, прокинутися на світанку і перебороти всі перешкоди, які трапляються на шляху, аби все-таки станцювати танець мрії під ДахуБраху.
Вінницькі степістки із колективу “Flame Tap” Яна Лісова та Євгенія Дудник-Танасюк неодноразово дивували суддів на Чемпіонатах України і світу. Поєднання степу і української автентики під композицію гурту «ДахаБраха» вже подарувало дівчатам квиток на Чемпіонат світу. Але вони не втомлюються показувати багатогранність степу і працювати над його популяризацію.
Вінницькі степістки танцюватимуть на Чемпіонаті світу під «ДахуБраху». ВІДЕО
Відтак, нове відео, яке потрапило у мережу вчора, 23 жовтня, лише за добу зібрано близько 30 000 переглядів відео у Фейсбуці, більше 800 поширень та близько 500 уподобань.
Та за красивою картинкою на відео стоїть довга робота, забиті дошки, пробиті колеса та декілька годин зйомок.
Для дівчат не є чимось новим записувати відео на свої танці, хоча це і вимагає багатьох ресурсів:
– Потрібна студія, де можливо записати степ. Потрібна людина, яка знає що таке метроном і правильно все змонтує і т.д. Ну і, звичайно, гроші. Цей танець ми з Женею полюбили від душі, і вирішили, що треба подати його так, як він живе у нашій свідомості, – розповідає Яна Лісова.
Локацією для зйомки обрали закинутий млин та ГЕС у селищі Печера. Разом із чоловіком Яни Дмитром Лісовим та оператором Євгенієм Горуном, команда приїхала на місце зйомки на світанку. Напередодні зйомок Дмитро проводив екскурсію там і запевнив дівчат в тому, що стану мосту аварійний і там страшно ходити, не те що танцювати.
– Але степ відбивають по дереву, а у нас більше таких місць просто нема. Довелось їхати за день і робити ремонт мосту. Діма залатав частину мосту своїми руками. Мешканці села, можете не дякувати. Відремонтуйте, будь ласка, другу частину, – сміється Яна.
Дівчина зізнається, що танцювати було справді страшно, а особливо не дивитися постійно під ноги.
– Дошки згнивші, цвяхи повилізали. Але чого не зробиш заради краси. Звичайно, танець ми трохи підлаштували під локацію, бо було замало місця.
Загалом над відео команда працювала дуже злагоджено. Яна називає, таку співпрацю справжнім подарунком:
– Павло Віт – талановитий музикант і майстер етнічних інструментів. Він вже другий раз поспіль записує наш степ в себе вдома. Всі сусіди терпеливо відносяться. На жаль, в більшості студій звукозапису діалог починається з пояснення “що таке степ”. Я вже мовчу про якість запису і монтажу. Люди беруть кошти за годину роботи, а там тільки годину треба пояснювати як цей степ має звучати. Тому раді, що маємо Пашу.
Над відео працював відеограф Євгеній Горун, який також любить творчість гурту ДахаБраха.
– Він сам підібрав локацію, відкорегував звук степу під картинку з захватом відзняв, нереально швидко змонтував. Ну і взагалі підійшов до питання з інтересом, нам це дуже приємно.
Як зізнався Євгеній Горун, процес зйомок був не легким. Головною проблемою на початку зйомки стало те, що на самому мосту був дуже сильний шум води. Дівчата музику взагалі не чули, а потрібно було отримати ритм.
– Завдяки творчому підходу чоловіка Яни ми вийшли з цієї ситуації. В машині була сокира і молоток, якою в переддень зйомок він ремонтував частину зруйнованого мосту. Під час зйомок Дмитро слухав пісню в навушниках і відтворював ритм ударами молотком по сокирі. В результаті ми отримали дзвінкий і гучний ритм пісні, який було чути всім, – розповідає Євгеній.
Оператор зізнається, що під час роботи отримав величезне задоволення та досвід:
– По-перше – чудовий номер дівчат, по-друге – музика легендарної групи ДахаБраха, яку я обожнюю, і чарівне місце, що справді доповнило композицію.
З часу публікації відео не минуло і доби, але дівчата зізнаються, що воно наразі рекордсмен по фідбекам від публіки.
Також Яна зізналася, що незважаючи на те, що вони майже знайшли кошти на поїздку на Чемпіонат світу зі степу, вони на нього не поїдуть. Танцівниці зрозуміли, що кошти не змінюють того, що їм доводиться ходити на репетиції на шосту ранку, працювати на двох роботах, а черговий титул не дає можливості більше виступати у Вінниці і відповідно збільшувати набір дітей в студію.
– Ми вже пройшли цей етап, це дає певні плюси. Але мінусів поки що більше: погіршення здоров’я і проблеми на роботі через тижневу відпустку напередодні Нового року. Ми вирішили, що найголовніше – дарувати нашим учням позитивні емоції, їм ці поїздки важливіші. Готуємо нашу маленьку команду юніорів з 5 чоловік на Кубок України. І якщо все складеться добре, будемо шукати кошти на поїздку до Португалії на Кубок світу у червні 2019, – говорить дівчина.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.