“Зубожіння”, обтяжене “експериментами над народом”: тези Тимошенко у Вінниці

22:19
Автор: admin
Become a Patron!

Про запланований візит до Вінниці політикині з найвищим на сьогодні “президентським” рейтингом було відомо заздалегідь.

Проте з незрозумілих причин, програма перебування Юлії Володимирівни в нашому місті була достеменно невідома загалу до останніх годин.

Про участь ЮВТ в тому чи іншому заході дізнавалися, швидше, за чутками і згідно з ними, Тимошенко мала перебувати в кількох місцях одночасно. Однак по факту “газова принцеса” усю першу половину дня провела в готелі “Франція” та ресторані “Mont Blanc” поруч.

Саме в конференц залі ресторану відранку тривала конференція, на якій Юлія Тимошенко разом з представники своєї команди – зокрема депутатами Сергієм Соболєвим та Альоною Шкрум – презентували вінничанам програму “Новий курс України”. Презентували, щоправда, лише тим, кого запросили, адже жодного відкритого заходу команда ЮВТ у Вінниці цього разу вирішили не проводити, натомість для мітингу обравши місто Козятин.

Головною ж подією дня – принаймні для журналістів – був запланований брифінг лідерки “Батьківщини” в тому ж готелі “Франція” на Соборній. Попри побоювання місцевих журналістів, що “неугодних” медійників не підпустять до Тимошенко “на гарматний постріл”, насправді потрапити на брифінг зміг кожен, хто мав при собі журналістське посвідчення.

Охочих було багато, і вже за 10 хвилин до початку прес-конференції усі вільні місця в залі були зайняті: переважно не вінницькими журналістами, а представниками районних редакцій, депутатами облради, різного роду активістами, тощо.

“Зменшити ціну на газ удвічі!”

Очікувано, п. Юлія розпочала прес-конференцію з теми подорожчання газу для населення. “Зараз крайня ступінь обурення людей. Я ще ніколи не бачила, щоб народ настільки агресивно ставився до влади”, – емоційно почала лідерка “Батьківщини” та додала, що “невдовзі в людей закінчаться гроші на їжу”.

Для того, аби цього не сталося, Юлія Володимирівна пропонує понад вдвічі скоротити ціни на газ. “Газ українського видобутку коштує 12$. З вартістю транспортування, з рентою та всім іншим він мав би бути значно для нас дешевшим, ніж майже 500 доларів (за тисячу кубометрів  – авт.), як нам пропонує уряд”, – сказала п. Юлія. А також додала, що, з її слів, Україна все ж купує російський газ попри те, що це заперечують керівники держави.

– Той газ, який закуповується на європейських газових хабах – це газ російського походження. Не треба нам говорити, що ми не купуємо російський газ.

Щоправда, Юлія Володимирівна не продовжила думку і не зазначила, що кошти за такий газ, вочевидь, отримує вже не “Газпром”, а наші європейські партнери. Таких “недосказань” цього дня було багато.

 

А що ж з МВФ?

Те, що підвищення ціни на газ було однією з головних вимог МВФ для отримання кредитної допомоги (очікувалося здорожчання в 60%), Юлія Володимирівна не вважає проблемою. “Щойно я стану президентом – ми відразу скасуємо кредитні програми МВФ для України”, – каже Тимошенко. З її слів, не обов’язково брати гроші в борг, натомість потрібно детінізувати економіку.

“У нас розвіданих родовищ є в такому обсязі, щоб забезпечити всі побутові потреби населення газом і заповнити ним ГТС”, – запевняє п. Юлія. З її слів, детінізація дозволить вивільнити в Україну стільки коштів, котрі дозволять і не допустити дефолту, і девальвації гривні водночас. “А всі, хто допустив зростання державного боргу до таких масштабів – стануть фігурантами кримінального провадження”, – пообіцяла політикиня.

 

Хто “автор” зовнішнього боргу?

Першим поставити запитання лідерці “Батьківщини” вдалося саме журналісту Vежі. Питання було напрочуд просте: чому під час урядової каденції Юлії Володимирівни з 2007-го по 2009-ий рік зовнішній борг України зріс з 12% до 35% ВВП ще й в умовах девальвації гривні на 60% і чому уряд Тимошенко тоді не здійснював детінізацію економіки, сьогодні звинувачує владу в зовнішніх позиках?

Відповідь була отримана у фірмовому стилі п. Юлії:

– Ви пам’ятаєте, що саме в ті роки вирувала світова фінансова криза. І наш уряд робив усі спроби зробити так, аби Україна не скотилася до дефолту, всіх заходів вживали.

Уточнююче запитання поставити вже не вдалося, однак воно могло бути таким: чому ж тоді сьогодні, критикуючи сучасніші зовнішні запозичення України, Юлія Володимирівна не враховує фактор анексії Криму, окупації Донбасу, збройної агресії Росії. Адже попри це, борг України росте не такими темпами, як за урядування ЮВТ. Що, зрештою, не заважає пані Тимошенко “вішати” свій борг на відповідальність сучасної влади і саме на підставі цього звинувачувати її в порушенні закону, що стосується критичного зростання зовнішнього боргу.

Натомість Юлія Володимирівна не втомлювалася повторювати, що “сьогоднішня загроза дефолту – є результатом згубної  політики уряду”, а “перемовини з МВФ треба вести з позицій України”.

– У нинішньому зовнішньому боргу України немає жодної копійки, запозиченої урядом Тимошенко. Бажання зробити з мене “невістку” в Порошенка не вийде – не з його щастям, – підсумувала обговорення теми лідерка “Батьківщини”

 

Причини “занепаду України”: версія ЮВТ

На думку лідерки “Батьківщини”, основними причинами “занепаду України” є “надмірне податкова навантаження, обтяжене корупцією”. Так, у випадку приходу до влади Юлія Володимирівна “одним махом” обіцяє скасувати відразу 37 “квазіподатків”.

Також кандидатка на президенство зазначає, що великою проблемою є експортний потенціал країни. “Нам зараз розповідають, що Україна – в трійці світових лідерів з експорту зерна зараз. Подають це, як досягнення. Але насправді це – проблема”.

На думку п. Юлії, експорт продовольства з України потрібно обмежити і встановити на нього урядові квоти, як свого часу зробив Кабмін під її головування. Логіка полягає в тому, аби лишати зерно на переробку в Україні. Як приклад, Тимошенко навела соняшникове насіння: “Ми ввели тоді квоти на сємєчки. І сьогодні ми – лідер з виробництва олії в світі”, – говорить Юлія Володимирівна, щоправда не уточнюючи, яку “олію” планується витискати з українського зерна.

 

Війна, мир і “Будапештський формат”.

Не могла Юлія Володимирівна оминути і тему війни Росії проти України. На її думку, основна проблема полягає в тому, що нинішня влада досі дотримується Мінських домовленостей.

– Всім очевидно, що Мінські домовленості сьогодні не працюють. Чотири з половиною роки триває війна, їх не виконують. У той час коли в нас є всі можливості звернутися до гарантів українського суверенітету в межах Будапештського меморандуму.

На думку Юлії Володимирівни, у випадку її президенства вдасться посадити за стіл перемовин щодо проблеми російської агресії саму Росію, США, Британію, а також Францію та Китай, які приєдналися до Меморандуму пізніше.

 – Ми будемо говорити з очільниками цих держав за одним столом перемовин, тому що так передбачає сам Будапештський меморандум, – запевняє ЮВТ.

На превеликий жаль, формат прес-конференції – яка, до слова, тривала понад годину, – так і не дозволив автору поставити запитання: яким саме чином, в межах прогнозованого “Будапештського формату” Юлія Тимошенко пропонує вирішувати проблему Криму та Донбасу? Військовим? Дипломатичним? Чи іншим?.

 

“Над нами проводять експерименти інші держави”

Наприкінці своєї прес-конференції Юлія Володимирівна торкнулася теми медицини. Так, Уляна Супрун була вкотре жорстко розкритикована, аналогічно як і реформа медичного обслуговування в Україні.

– Таке враження, що інші країни проводять над нами експерименти: виживемо ми, чи ні? Чому над нами? Нехай проводять над своїми народами, це ж логічно.

На думку Тимошенко, в Україні негайно потрібно впровадити страхову медицину, але з певними нюансами. Так, за версією лідерки Батьківщини”, страховим гарантом має виступати держава (“тому що немає довіри до приватних інституцій”), а медичне забезпечення соціально незахищених верств населення та неповнолітніх – має бути повністю безкоштовним.

 – Всі по іншому живуть, а нам чомусь обов’язково треба померти?, – риторично питалася Юлія Володимирівна.

 

Білборди і цукерки

Не з першої спроби, але одному з журналістів все ж вдалося поставити запитання: чому Тимошенко виступає проти засилля політичної реклами, а водночас її білбордами заставлена вся країна?

“Це не реклама!”, – відразу почувся вигук із зали

Тимошенко намагалася парирувати і це:

– Ми проти політичної реклами. Але нас не підтримують в цьому інші політичні сили, зокрема БПП. Якщо буде прийнятий відповідний закон – ми будемо раді. А поки – ми не збираємося бути слабшими за інших.

Завершальною і солодкою нотою прес-конференції стала звична тема “Порошенко-офшори-цукерки”

 – Продав він чи не продав свою Ліпецьку фабрику.. Але нещодавно в Криму знайшли його цукерки. Про що це свідчить?…

І байдуже, що виробник заявив про небезпечність цих кримських солодощів – це не завадило залі у вінницькій “Франції” аплодувати прес-конференції Юлії Тимошенко.

Фото Андрія Завертаного