«Тяжилівські проекти», за які масово голосували студенти у Вінниці, стали лідерами «Бюджету громадських ініціатив»

16:17
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У Вінниці кілька днів тому завершилося голосування за проекти «Бюджету громадських ініціатив». Загалом, за усі 42 проекти вінничани віддали понад 40 тисяч голосів. Більшість – за проекти у двох конкретних мікрорайонах: Тяжилові та біля Олійножирового комбінату.

У Вінницькій міській раді повідомили, що станом на 15 жовтня 2018 року в «Прозорих офісах», бібліотеках міста та на сайті конкурсу «Бюджет громадських ініціатив м.Вінниці» вінничани проголосували 40 671 раз: у паперовому вигляді – 31 434 голосів (77,3%), в електронному – 9 237 голосів (22,7%).

Відтак, за результатами цього голосування, у десятці лідерів опинилися проекти в мікрорайоні Тяжилів та в районі Олійножирового комбінату.

Чотири перших за списком – «тяжилівські» проекти, загальною вартістю 2 мільйони 400 тисяч гривень:

1) «Шашково-шахматний клуб в Тяжилові» (4 181 голос), вартість – 200 тисяч гривень;
2) «Центр розвитку для дітей та молоді “Мрія” в м-ні Тяжилів» (2 987 голосів), вартість – 1 мільйон гривень;
3) «Клумба-корабель – нова окраса Тяжилова» (2 839 голосів), вартість – 200 тисяч гривень;
4) «Майданчик для пляжного футболу та волейболу в Тяжилові» (2 424 голосів), вартість – 1 мільйон гривень.

Нагадаємо, що саме за ці проекти (1, 3 і 4) масово голосували студенти ВТЕІ КНТЕУ у Центральному «Прозорому офісі» Вінниці 12 жовтня.

У списку проектів, за які їм потрібно було голосувати, фігурувала ще «Вінницька театральна студія» (вартість – 954 тисяч 900 гривень). Та цей проект набрав 1 тисячу 492 голоси і посів 14 місце.

Читайте також: Масові голосування студентів: чергові махінації з «Бюджетом громадських ініціатив»? 

Як відомо, агітація за проекти не заборонена, однак якщо з навчальних закладів під час занять збирають цілі групи студентів, яким дають чіткий перелік проектів для голосування, а потім саме вони стають лідерами голосування, то виникають логічні сумніви щодо того, наскільки правомірними є такі дії.

Цікаво, що далі у списку, після «тяжилівських», – чотири проекти в районі Олійножирового комбінату, загальною вартістю 2 мільйони 349 тисяч 400 гривень:

6) «Благоустрій зони відпочинку для дітей на прибережному схилі озера по вул.Волошковій» (2 221 голос), вартість – 1 мільйон гривень;
7) «Улаштування на стадіоні огородження спортивного майданчика для пляжного волейболу та футболу на вулиці Волошковій» (2 185 голосів), вартість – 197 тисяч 400 гривень;
8) «Упорядкування зони відпочинку біля озера на вулиці Гладкова» (2 154 голосів), вартість – 200 тисяч гривень;
9) «Благоустрій території з улаштуванням фонтану в зоні відпочинку на вулиці Волошковій» (2140), вартість – 997 тисяч гривень.

Ці два блоки проектів розбиває проект «Історія та легенди Вінниці», який, за результатами голосування вінничан, опинився на п’ятому місці з кількістю голосів 2 288. Він стосується видання книги «Легенди Вінниці» та створення краєзнавчої студії в приміщенні бібліотеки-філії №1 (вартість – 556 тисяч 80 гривень).

А найменше вінничани проголосували за проекти:
40) «VinnytsiaTourist зі створення бази туристичних маршрутів» (75 голосів);
41) «Побудувати тротуар для мешканців в мікрорайоні”Авторинок” (Тиврівське шосе)» (64 голоси)
42) «Музей просто неба “Голокост на Вінниччині”» (64 голоси).

За умовами конкурсу, на ті проекти, які вінничани підтримали найбільше, міська влада виділить 7 мільйонів гривень і реалізує їх упродовж наступного року.

Читайте також: Чат-бот для туристів і музей Голокосту: у Вінниці стартувало голосування за проекти «Бюджету громадських ініціатив»

Наразі конкурсна комісія визначає переможців, яких оголосить за 15 днів.

У зв’язку з цим ми поцікавилися, чи будуть члени комісії накладати санкції за масові голосування студентів, і чи перевірятимуть фальсифікацію голосів щодо решти проектів.

У департаменті правової політики та якості Вінницької міської ради відповіли: для того, щоб координаційна рада конкурсу розглядала ці питання, потрібно мати факти, які не відповідають чинним Положенням конкурсу.

– В Положенні про конкурс визначено, що автори мають право на власний розсуд здійснювати промоцію та агітацію за власні проекти для набору більшої кількості голосів, – зазначив Володимир Хорошев, заступник начальника інформаційно-аналітичного відділу департаменту. – Якщо прийшла група студентів на пункт голосування, чи їх спеціально привезли автобусом, все-одно кожен бере окремий бланк і голосує. Знову ж, які норми Положення були порушені? Легко сказати, що давайте анулюємо ті проекти, за які масово голосували студенти, бо комусь це не сподобалося, чи були обурені автори інших проектів. А якими фактами ми маємо оперувати? Бо ні від студентів, ні від профкомів заяв про те, що вони голосували проти своєї волі, не було.

Також Володимир Хорошев зазначив, що цього року, наприклад, кількість проектів, за які можна проголосувати, збільшили до чотирьох (два великих та два малих). З його слів це зробили в тому числі й для того, щоб зменшити адміністративний тиск. Наприклад, якщо тебе змусили проголосувати за один проект, маєш можливість підтримати три інші, які подобаються. До слова, список, за яким голосували вінницькі студенти, складався саме з чотирьох проектів.

Читайте також: У Вінниці оновили формат конкурсу проектів “Бюджет громадських ініціатив” 

– Інша справа, якщо такі випадки не влаштовують більшість учасників конкурсу, потрібно розробляти нові норми і критерії, – продовжив Володимир Хорошев. – Можна, наприклад, зробити так, щоб на сайті не висвітлювалися прізвища тих, хто голосував за конкретний проект, а присвоїти кожному окремий номер, щоб сторонні не могли це проконтролювати. Але знову ж, від студентів можуть вимагати надати цей номер і вже за ним визначати, чи проголосували вони за якийсь конкретний проект, чи ні. Тому зараз ми збираємо пропозиції, як покращити конкурс і мінімізувати ризики подібного адміністративного впливу.

Відтак, пропозиції, щодо удосконалення процесу проведення конкурсу, вінничани можуть надати до 22 жовтня 2018 року. Для цього потрібно лише заповнити електронну анкету

Протягом місяця ці пропозиції опрацюють в департаменті правової політики та якості Вінницької міськради, а за тим сформують нову норму до чинного Положення про конкурс проектів «Бюджет громадських ініціатив». Її винесуть на обговорення і, якщо  міська рада затвердить, вже наступного року ця норма вступить у дію. Наразі ж, як пояснив Володимир Хорошев, жодних підстав перевіряти випадки фальсифікації голосів і накладати санкції за масові голосування студентів немає.