Асфальт замість плитки та подвійні лавки: як у Вінниці реконструюють Замостянську. ФОТОРЕПОРТАЖ

20:34
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінниці триває реконструкція вулиці Замостянської. Роботи на ділянці тривають з квітня, а до 1 листопада 2018 року має завершитись їхня основна частина. VежА вирішила з’ясувати, як просувається процес оновлення. 

Нині у рамках першої черги реконструкції працівники асфальтують проїжджу частину, вкладають плитку на пішохідній алеї, замінюють плитку на тротуарах на асфальт, вже встановлені опори для ліхтарів, проте самих ліхтарів поки немає.

   

Також Замостянська є першою у Вінниці вулицею, де облаштовуються підвищені платформи на трамвайних зупинках, що підходять для VinWay, які мають низьку підлогу.

 

Станом на 12 жовтня повністю завершено тільки “оксамитовий шлях” (частина колій була оновлена ще у серпні). Втім, частина опитаних вінничан не можуть сказати, що це дозволило значно зменшити гуркіт від трамваїв. Натомість звертають увагу на інше. Наприклад, Дмитро, Кирило та Ліза вважають, що окрім перекриття руху, під час реконструкції є певні незручності. 

 

– Дуже повільно все робиться. Ще незручно, що зупинка не отут (навпроти РАЦСУ – авт.), а треба йти аж туди, до стадіону. Це досить незручно. На алеї було б добре побільше клумб зробити, щоб зелено було. А дерева байдуже які, головне, щоб були зеленими. І не сакури, бо то вишня без вишень і квітне тільки раз на рік.

Читайте також: “Золотий кілометр” без сакур: мер Вінниці перевірив реконструкцію Замостянської та розповів про зміни

Зазначимо, що за словами очільника департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради Володимира Ніценка, на алеї збираються висадити близько 400 дерев різних порід, проте усі вони будуть широколистими задля комфортного затінку.

Опитані матусі з візочками звертають увагу на те, що поки оцінювати результати реконструкції важко, проте відзначають головну незручність для них – перехід через дорогу на початку вулиці, де немає плитки й колеса “в’язнуть” у землі.  Окрім того, жінки зауважують, що оскільки на тротуарах по стороні у бік Палацу мистецтв “Зоря” викопані траншеї для влаштування зливової каналізації, то візочки із невеликими колесами також постійно застрягають. Доводиться користуватися переходом посередині Замостянської, де рух є більш-менш комфортним.

Якщо говорити про швидкість виконання робіт, то думки з цього приводу розділилися. Самі працівники кажуть, що “все йде по плану” (в декого відповідь трохи інша: “не знаю, коли завершимо, але все по плану”). Працівники, які саме копають вузькі та глибокі ями, кажуть, що це для майбутніх лавочок вздовж алеї. Відомо, що лавки будуть великі та подвійні, що підтвердив і Володимир Ніценко.

   

А ось від працівників, які саме стелили асфальт, вдалося почути більше інформації. Зокрема дорожній робітник Олег Голубенко зазначив, що асфальтування мають завершити до 1 листопада.

   

– До того часу зробимо і дорогу, і з тротуарами все має скінчитися. Так що за планом встигаємо. З тротуарів повністю вся плитка зніматиметься і по всій ширині аж до самих будівель має стелитися асфальт, – каже Олег та запевняє, що через те, що на майже половині алеї досі не вкладено плитку, також хвилюватися не варто, оскільки роботи можуть завершитись за один-два тижні.

– І ліхтарі встановити – це один-два дні позайматися, швидко, в них же там купа машин, вишок. Вони все бігом зроблять. Команду дали – вони приїхали і зробили, – запевнив Олег.

До речі, що стосується плитки на алеї, яка помітно люфтить, Володимир Ніценко розповів, що все робиться у рамках технологічного процесу.

– Спочатку були розкопки, потім був шар “тощого бетону”, тобто суміші відсіву, щебеню та цементу – своєрідної бетонної “подушки”. Після цього вкладається гарцовка (суміш цементу, піску та вапна), на неї – клінкерна плитка за новою технологією, коли ми не ставимо поребрику, але потім з боків усе бетонується іобробляються щілини. Це робиться, щоб не було зайвих елементів, – розповів Володимир Ніценко.

   

Працівники, які розбирають плитку на початку вулиці підтвердили, що замість плитки на тротуарах буде асфальтове покриття. “Плитку тут розберемо за кілька днів” – обіцяють. Згодом цю інформацію підтвердив і очільник департаменту комунального господарства та благоустрою, який також зазначив, що передбачено вкладання тактильної плитки. “Загалом асфальтовані тротуари виключатимуть якісь кольорові “плями” з різної плитки, щоб усе було в єдиному дизайні міського середовища” – сказав Ніценко.

     

Володимир Ніценко також зауважив, що основні роботи можуть завершитись і раніше, ніж 1 листопада.

– Нині ми приступаємо до більш “дизнайнерських” робіт. Наприклад, установка системи поливу дерев (після чого буде посадка дерев), встановлення світильників, урн для сміття тощо, – розповів Ніценко.

Також Ніценко додав, що у рамках реконструкції намагаються створити комфортні умови для всіх, але загалом вулиця Замостянська має свою пріоритетність: в першу чергу це доступність, потім – пішохідні зони (які стали ширшими), далі – велосипедисти, а потім – громадський транспорт і автомобілі.

 

Нагадаємо, проект реконструкції вулиці Замостянської розрахований на два роки, загальна протяжність вулиці трохи більше кілометра. Протягом 2018 року роботи триватимуть на І черзі: ділянка вулиці від проспекту Коцюбинського до вул. Стеценка. Проектом передбачено прокладання 400 метрів мереж водопостачання, 500 метрів зливової каналізації, планується висадити близько 400 дерев, а це майже у два рази більше, ніж було до реконструкції.

Вартість реконструкції цієї ділянки становить 74,7 мільйона (завдяки тендеру вдалось зекономити близько 9 мільйонів).

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.