У Центральному “Прозорому офісі” Вінниці біля столу голосування за “Бюджет громадських ініціатив” сьогодні було багатолюдно. Студенти одного із вишів вирішили долучитись до голосування, однак перед цим отримали список проектів, за які потрібно проголосувати.
Відтак, сьогодні, 12 жовтня, близько 11 години ранку ми побачили групу студентів у “Прозорому офісі” на Соборній. Помітили у більшості в руках студентське посвідчення ВТЕІ КНТЕУ. Питаємо, як вони так гуртом вирішили долучитись до розподілу бюджетних коштів та чи обрали вже проекти, за які хочуть проголосувати.
– Нам вже обрали. Ми просто знаємо, за що голосувати – посміхаючись відповіли хлопці. І ввічливо дозволили сісти до столу голосування перед ними. Вочевидь, щоб розтягнути час і не повертатись на “пари”. Також дозволили поглянути на бланки “для прикладу”, як правильно їх заповнювати.
– Дивіться, ось зараз звільняється місце і Ви сідаєте голосувати. Дами вперед, – пропонують хлопці.
– А що потрібно мати з собою, паспорт? – запитуємо.
– Паспорт, студентський…
– А якщо не студентка і студентського не маю, то тільки паспорт?
– Ну, тоді Ви, мабуть, зря прийшли…
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Вінниці оновили формат конкурсу проектів “Бюджет громадських ініціатив”
Серед студентів та студенток, які заповнювали бланки навколо список проектів був незмінним, а саме:
– проект № 8: «Вінницька театральна студія»: створити на базі КЗ «Центр підліткових клубів за місцем проживання» Вінницьку театральну студію. Вартість – 954 900 грн.
– проект №32: «Майданчик для пляжного футболу та волейболу в Тяжилові»: створення комплексного майданчику для гри у пляжний футбол та волейбол на південно-східному березі “Родинного озера”. Вартість – 1 000 000 грн.
– проект №11: «Шашково-шахматний клуб в Тяжилові»: облаштування сучасного шахового клубу. Вартість – 200 000 грн.
– проект №57: «Клумба-корабель – нова окраса Тяжилова»: встановлення креативної зеленої клумби у вигляді корабля на березі «Родинного Озера». Вартість – 200 000 грн.
Зауважимо, що агітація за проекти не заборонена, навіть навпаки, однак якщо з навчальних закладів під час занять збирають цілі групи студентів, яким дають чіткий перелік проектів для голосування, то виникають логічні сумніви щодо того, наскільки правомірними є такі дії. Ми також стали свідками того, як після заповнення бланків, декілька студентів фотографували їх на свої смартфони, ймовірно, “для звітності” та підтвердження за які саме проекти віддали свої голоси.
Зауважимо, що минулого року шахраювати на конкурсі проектів “Бюджет громадських ініціатив” спробували співробітники бібліотек міста. Тоді бібліотеки не лише приймали голоси, а й подавали власні проекти на конкурс, і дивним чином саме їхні проекти часто здобували там лідерство. Під час перевірки бюлетенів виявили, що велика частина з них заповнена одним почерком. Деякі – були ксерокопіями із вже прописаною на бюлетені назвою проекту, за який потрібно було віддати голос. Масу бюлетенів приймали “пачками” від нібито родичів (інколи такі “родини” складали 50 чоловік), або ж вносили в реєстр голоси без наявності самого бюлетеня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Покарати не можна пробачити: у Вінниці вирішують, що робити з фейковими голосами за проекти Бюджету громадських ініціатив
Нагадаємо, що голосування за цьогорічні проекти конкурсу триває з 1 по 15 жовтня, після чого ті ініціативи, які отримають найбільшу кількість голосів від вінничан, отримають кошти на реалізацію у 2019 році.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.