-
17 Вересня/ 16:50
Vinnytsia
Публікація17.09.1816:50
Будівлю авторства Артинова у Вінниці утеплюють без збереження автентичного вигляду фасаду. ФОТО
Наприкінці серпня у Вінниці почали реконструювати будівлю по вулиці Монастирська, 47. Тут замінюють покрівлю та утеплюють фасад.
В першу чергу працівники перфоратором демонтували плитку, а потім почали утеплювати об’єкт мінеральними плитами. Водночас, історичний вигляд фасаду, вочевидь, збережено не буде. Станом на середину вересня вже здійснено частину робіт, які мають завершитись протягом 2018 року.
Зазначимо, що такі роботи були заплановані згідно “Плану заходів з реалізації у 2018-2020 роках Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року”.
Згідно із договором за результатами відповідного тендеру, загалом планується утеплити 728 метрів квадратних фасаду та замінити 800 “квадратів” покрівлі. Також передбачено низку інших робіт з облаштування будівлі. Зокрема йдеться про влаштування системи гарячого та холодного водопостачання, каналізації, облаштування ганку з керамічною плиткою, влаштування навісів, встановлення сталевих ґрат, електротехнічні роботи.
Зазначено, що кошторисна вартість робіт за затвердженою проектною документацією складає 2 мільйони 922 тисячі 284 гривні.
Для отримання більш розгорнутої інформації щодо того, як у результаті виглядатиме будівля, журналісти Vежі надіслали інформаційний запит до Вінницької обласної ради, яка в свою чергу перенаправила його до Управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області. Останнє й надіслало журналістам відповідь. У ній зокрема зазначено, що адмінбудівля по вулиці Монастирська, 47 є власністю територіальних громад Вінницької області (Вінницька обласна Рада).
У відповіді на запит також вказано, що дозвіл на здійснення ремонтних робіт наданий Департаментом архітектурно-будівельного контролю Вінницької міської Ради. Виконавцем робіт з реконструкції адмінбудівлі із заміною покрівлі та утепленням фасадів є ТОВ «ЖК-Гарант».
Водночас на запитання журналістів про те, чи враховується під час здійснення робіт історична цінність будівлі та чи буде по завершенню робіт відновлено автентичний вигляд фасаду – відповідь була далеко не повною: “Будівля по вул. Монастирській,47 не є пам’ятником архітектури”.
Також журналісти попросили надати графічні зображення проекту з реконструкції та ремонту будівлі, на що отримали відмову: “Графічне зображення проекту інтелектуальна власність розробника документації”.
Проте вінничан все ж хвилює, що буде із будівлею по завершенню робіт. Зокрема вінницький архітектор Євген Совінський на своїй сторінці у Фейсбук написав: “Епохи крокують змінюючи одна одну. В архітектурі змінюються матеріали, технології, масштаби, форми … За останні 70 років не змінились хіба, що підходи до культурної спадщини , яка не є імпозантно-парадною, а знаходиться десь там…. на задвірках історії. (…) Ця будівля уособлювала солідність і стабільність. Чого лиш вартий портик з канелюрованими колонами обабіч головного входу, сандрики оперті на пілястри.
У радянський час ”неправильний” стиль фасаду скоригували плиткою ”Кабанчик”. Тепер спостерігаючи за будинком уже більше 5 років все чекав коли ж з під цієї шкури все ж з’явиться фасад. І ось учора це сталось.
Ідучи вулицею я побачив робітників, що перфоратором відбивали плитку, відпадала вона дуже добре, і наче вже потрібно було б радіти ! Ось оштукатурять вифарбують і будівля знову набуде виразних рис…. а ні здалось ідучи увечері тією ж вулицею побачив, як робочі почали монтувати 10 см шар мінеральної вати для ”термомодернізації (мінеральні плити – авт.)” – пише Совінський та прикріплює до свого допису фото початку робіт:
Зазначимо, що будівля не є історичною пам’яткою, проте відомо, що вона була побудована 1913 року як будівля позичково-ощадного товариства, заснованого у Вінниці 1880 року. “Автором проекту є архітектор Григорій Артинов. За первісним задумом, гладенько тиньковані стіни приміщення акцентувались вхідною групою з використанням двох канелюрованих колон. (…) У висоті фризу розташовані метопи, портик увінчаний трикутним фронтоном і завершується пальмовим акротерієм з рельєфним написом (рос.) “Винницкое ссудо-сберегательное товарищество“. На жаль, через штукатурення напис можливо побачити, лише коли на акротерій потрапляють промені світла. Перераховані ознаки визначають стиль самої споруди – історизм з ознаками еклектики, мистецьки стилізований згідно правил пануючого модерну. За радянських часів споруда була облицьована плиткою “Кабанчик”, вхідна група практично не ушкоджена. Нині у будівлі розташоване управління у справах сім’ї та молоді обласної держадміністрації” – йдеться у збірці “Пам’ятки історії та культури Вінницької області”.
Фото Ольги Мірошниченко
Дякуємо!
Тепер редактори знають.