-
28 Липня/ 15:13
IgiMED
Публікація28.07.1615:13
Вінницькі волонтери розробили електронну програму ведення обліку пацієнтів
Волонтери з ГО “Мольфар” створили унікальну програму для обліку та ведення медичних карток пацієнтів – “IgiMED”. Створивши ПО для роботи на фронті, тепер її адаптують для цивільних потреб.
Користуватимуться програмою станції та бригади “швидкої допомоги”. Так, відтепер бригади, що приїздитимуть на виклик до пацієнта, не заповнюватимуть купу паперів, витрачаючи на це свій час. При собі вони матимуть лише планшет або смартфон з програмою.
«У зоні АТО часто є плутанина з іменами, загубленими медичними картками, неправильно переданою інформацію від лікаря до лікаря тощо. З цим треба було щось робити», – розповідає президент проекту “Мольфар”, волонтерка Юлія Вотчер. У “Мольфарі” кажуть, що саме відсутність обліку та точних даних про поранених в АТО спонукала їх створити програму, що допоможе військовим у вирішенні низки цих та інших проблем.
Наприклад, отримавши поранення, боєць потрапляє до лікаря, який першим оглядає його та вносить інформацію про свого пацієнта в “IgiMED”, а не на папері, що може загубитись чи пошкодитись. Згодом, коли бійця приміром відправляють на мирну територію у госпіталь, лікарі, які тепер опікуватимуться цим бійцем, вже матимуть всі необхідні дані та знатимуть все про пацієнта.
«IgiMED» – сервіс з таблицями, у які лікар заносить всю інформацію про пацієнта. Програма робитиме підказки: наприклад: не доведеться писати діагнози (які часто містять багато слів) – по перших літерах програма “пропонуватиме” усі можливі варіанти. Також, якщо у бригади немає при собі потрібних ліків, програма порадить, якими наявними медикаментами їх можна замінити.
Позаяк «IgiMED» зберігатиме всі дані про виклики, використані медикаменти тощо, на основі цих даних можна буде більш “грамотно” формувати бюджет.
Спочатку було вирішено задіяти цю програму на мирній території, а вже згодом – на передовій. У майбутньому (коли система запрацює в АТО) боєць з такою електронною карткою також зможе довести, що отримав поранення на фронті та характер поранення, з чого випливає отримання посвідчень, довідок і пільг.
Також у “Мольфарі” розробляють програму “тривожна кнопка”: якщо людина не може говорити, вона може викликати собі швидку, просто зробивши з телефону кілька маніпуляцій.
Наразі у Вінниці “Мольфар” навчає медиків користуватися “IgiMED”. Володіти програмою мають головні лікарі та заступники, диспетчери, фельдшери. У “Мольфарі” кажуть, що наразі навчені вже 90 медиків. За найближчі кілька днів планується навчити премудрощам “хмарного” сервісу ще 150 працівників медиків бригад “швидкої допомоги”. Куратор проекту Катерина Савчук каже, що зараз планується навчання медиків по Хмільницькій та Могилів-Подільській станціях, а згодом навчатимуть Гайсинську і Бершадську.
Медикам видадуть планшети для тестування системи в житті, а вже у серпні з програмою “IgiMED” працюватиме станція швидкої допомоги в Жмеринці.
Читайте також:
У Вінниці до Дня Матері відкрили фотовиставку, присвячену мамам полеглих захисників України
Дякуємо!
Тепер редактори знають.