Вінницькі історики та реконструктори на День Незалежності взяли участь у фестивалі “Остання столиця”, де відтворювали події Української революції майже сторічної давнини.
Протягом двох днів, 24 та 25 серпня, в Кам’янці-Подільському відбувався фестиваль історичної реконструкції “Остання столиця”. Він є одним з найстаріших та найбільш шанованих серед подібних фестивалів, які відтворюють події Української революції. Вінницю там представляли фахівці Центру історії Вінниці та члени ГО “Жива історія”, загалом це близько 20 людей.
– Хлопці з “Живої історії” були в ролі Збройних сил Півдня Росії (білогвардійців), а ми стали екіпажем панцирника “Отаман Петлюра”, – розповів директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен.
Читайте також: Петлюрівці гарматами та броньовиком знищили російських окупантів біля вінницької Вежі. ФОТОРЕПОРТАЖ
Власне реконструкцію влаштували 24 серпня. Відтворювали події, які відбувались 99 років тому, наприкінці серпня 1919 року. Тоді Українська Галицька Армія вже перейшла Збруч, відступаючи від поляків і разом з частинами Дієвої Армії УНР звільнила Київ від більшовиків. Але наступного дня їм довелося відступити через загрозу зіткнення з військами білогвардійців. Під час реконструкції опирались на події 30 серпня 1919 року, коли в Києві були присутні українські та білогвардійські частини одночасно. Проте, не відтворювали все до дрібних деталей, а об’єднали докупи події того серпня, аби показати бої за Київ.
– В нас було цілих три панцирники: вінницький, львівський та кам’янець-подільський. Тут вже трохи нафантазували, адже нам не відомо про випадки, коли українські війська застосовували б одночасно стільки броньовиків. Їх тоді загалом в українській армії було сім, – каже Олександр Федоришен.
Читайте також: Вінницький Автопанцирний дивізіон та “Отаман Петлюра”: як українські вояки на броньовиках ворогів били
В підсумку, українська армія перемогла та звільнила столицю від загарбників.
Фото з Фейсбук-сторінки Катерини Калитко
Дякуємо!
Тепер редактори знають.