Зарплата буде “вище ринкової”: у Вінниці офіційно створили Індустріальний парк. ФОТО

13:33
Автор: admin
Become a Patron!

Сьогодні, 27 серпня в приміщенні Вінницької міської ради відбулося офіційне підписання договору про створення Індустріального парку “Вінницький кластер холодильного обладнання”. Наразі в парку вже збудовано перший завод, який почав випуск продукції.

Перед підписанням угоди учасники заходу розповіли, що означатиме створення такого парку для міста вцілому, які інвестиції вже отримала Вінниця та планує отримати і на яку зарплату можуть розраховувати працівники новостворених підприємств. Так, за словами директора Української пивної компанії – UBC group Ігоря Бурдиленка, котра і будує у Вінниці заводи з виробництва холодильного обладнання, наразі на першій черзі заводу вже працює 250 фахівців, а до 2024 року кількість робочих місць тут має зрости до 2,2 тисяч.

 – Треба розуміти, що UBC Group грає у вищій світовій лізі бізнесу: ми працюємо з глобальними корпораціями на кшталт Pepsi, Coca Cola та Carlsberg, відповідно ми конкуруємо з компаніями Німеччини, Австрії, Іспанії. Тут не йдеться про конкуренцію на внутрішньому ринку чи навіть з пострадянськими країнами. Відповідно, наша мета – залучити до роботи найкращих фахівців, – пояснив Бурдиленко.

За словами директора компанії, діапазон заробітної плати на заводі холодильного обладнання наразі точно назвати складно, адже “вони будуть залежати від тієї доданої вартості, яку нам вдасться створити”. Водночас Бурдиленко запевнив, що вони будуть “трохи вище ринкових”:

 – Звісно, якщо ми умовно говоримо про людину, яка там просто працюватиме з лопатою, то зарплата може бути і 5 тисяч гривень. Але якщо це висококваліфікований працівник, який працює з електронікою, то йому варто очікувати зарплату і 20 тисяч гривень, і вище, – сказав директор компанії.

Як повідомив директор “Промислово-інвестиційної компанії”, яка була обрана керуючою компанією Індустріального парку, наразі інвестиції UBC Group у новий завод склали 10 мільйонів євро – ідеться лише про першу чергу виробництва. Протягом року-півтора планується доінвестувати ще 10 мільйонів євро в другу чергу. На повну потужність кластер має вийти за 5 років. На той момент очікувані податкові надходження в бюджет Вінниці можуть складати 40 мільйонів гривень.

– Це історична подія для розвитку промисловості в місті. Цей кластер створений не просто заради гарної назви чи на порожній землі. Ми маємо розуміти, що йдеться не лише про створення нового потужного підприємства, а про територію сталого економічного розвитку. Це означає, що тут поліпшиться інфраструктура, почнуть виникати супутні підприємства, тут перебуватиме багато нових працівників. Ці люди мають десь жити, відпочивати – це підвищить купівельну спроможність, пожвавить ринок нерухомості – як вторинний, так і первинний. Це питання інвестиційної привабливості всього міста і поштовх до економічної активності, до приходу нових інвесторів у місто, – сказав під час заходу міський голова Сергій Моргунов.

Очікування мера частково підтвердив і директор UBC Group Ігор Бурдиленко:

– Наші західні партнери зараз дуже уважно стежать за тим, як це відбувається у Вінниці і я впевнений, також будуть заходити в місто. Слід розуміти, що ми обирали місце для виробництва за 25-ма показниками: починаючи від рівня кваліфікації людей, закінчуючи рівнем підтримки влади таких ініціатив. Я можу сказати, що Вінниця – це зразок такої співпраці, вони нас іноді самі “підштовхували” до активніших дій, і це демонстрація, як в Україні можна реалізовувати такі проекти за євростандартами.

Сергій Моргунов у свою чергу нагадав, що рішення про створення підприємства на території Вінниці було прийнято в 2014-му році, коли відбулася анексія Криму, починалася війна, казначейські рахунки країни були майже порожні. “Тоді багато українських підприємств шукали шляхи, які винести своє виробництво за межі країни. Тому те, що Українська пивна компанія в ті не прості часи прийняла таке рішення – це акт патріотизму”, – вважає очільник Вінниці.

На патріотизм українців розраховує і керівництво компанії: “Увесь український бізнес найбільше обговорює один найважливіший виклик – це питання трудової міграції з України. Ми, створенням таких виробничих потужностей, будемо стимулювати наших фахівців до думки, аби вони докладали своїх зусиль для України, а не для Польщі чи Румунії”, – сказав наостанок Бурдиленко.

Після підписання угоди учасники прес-конференції повідомили, що офіційне відкриття першої черги виробництва UBC Group відбудеться вже 7 вересня.

Фото прес-служби ВМР