-
23 Серпня/ 09:38Місця
Публікація23.08.1809:38
На Вінниччині відкриють унікальний меморіал на честь мучеників за віру
Меморіал мучеників за віру буде розташований на території сьогоднішньої парафії Святого Архангела Михаїла в Тиврові, що на Вінниччині. Місце обрали тому, що саме воно пам’ятає трагічну долю сотень осіб, замордованих тільки тому, що були католиками.
Роботи над створенням меморіалу почалися ще в 2016 році, а вже першого вересня о 10.00 за участю Папського Нунція в Україні архієпископа Клаудіо Ґуджеротті, відбудеться відкриття Меморіалу мучеників за віру Римсько-Католицької Церкви ХХ століття в Україні. Меморіал буде відкрито до 80-ї річниці найважчих переслідувань за віру. Він знаходитиметься на першому поверсі у підвалах костелу святого Архангела Михайла у Тиврові.
– Ті, хто спричиняється до появи цього виняткового місця пам’яті і його теперішнього вигляду, мають на меті на різний спосіб – через вистави, наукові конференції, реферати, організацію щорічних святкувань на честь мучеників – увічнити пам’ять про мучеників за віру ХХ століття, вшановуючи це місце мучеництва, – говорить настоятель Делегатури О. Павло Вишковський ОМІ.(Місіонерів Облатів Марії Непорочної)
Настоятель також додає, що даний меморіал є досконалим прикладом безкорисливого заангажування багатьох осіб в діяльність на користь увічнення однієї з найважливіших подій в найновішій історії України. Показуючи життя, діяльність і мученицьку смерть багатьох мучеників Поділля, меморіал приближає нас до того, щоб зрозуміти часи комуністичного режиму, методів і механізмів його дії, але також супротив злу, надію та спадщину Церкви.
– Це буде сучасна форма презентації життя і діяльності католиків в часи комуністичних переслідувань. У колекціях є зібрано багато пам’яток пов’язаних з їхнім життям, роботою, ув’язненням і мученицькою смертю. Можна буде побачити там їхнє життя з часів дитинства, предмети щоденного вжитку, а також багато пам’яткових фотографій. До найцінніших експонатів будуть належати речі, в котрих мученики були замордовані, – додає настоятель.
Як йдеться на сайті Католицького Медіа-центру, всього у меморіалі буде чотирнадцять кімнат, які символізуватимуть чотирнадцять стоянь хресної ходи. Перше стояння покаже синтетичний образ комуністичої реальності: кайдани, виписки з Кримінального Кодексу в яких говориться про кари які загрожували тим, хто ходив до костелу, фрагменти виступів представників тодішньої влади, між іншими Леніна, Сталіна, Брежнєва.
Загалом буде 14 стендів, які символізуватимуть 14 стоянь Хресної Дороги – такої Хресної Дороги нашого народу:
Стояння 1. Щоденне життя в суспільстві без Бога
Стояння 2. Голод
Стояння 3. Сім’я
Стояння 4. Школа
Стояння 5. Священики
Стояння 6. В’язниці й допити
Стояння 7. Подорож до Сибіру і Казахстану
Стояння 8. Соловки
Стояння 9. Євхаристія
Стояння 10. Ченці й черниці
Стояння 11. Несправедливо засуджені
Стояння 12. Мученики за віру
Стояння 13. Відбудова тиврівських монастиря і храму
Стояння 14. Статуї в пресвітерії та підвал з останками мучеників за віру
Заснувати даний меморіал вирішили під час прибирання приміщення храму святого архангела Михаїла, де було знайдено багато людських рештків.
– Ми захотіли не просто перепоховати їх на цвинтарі, а створити меморіал, тобто розповісти про трагічну долю мучеників, які в добу найжорстокіших переслідувань зберегли полум’я віри.Саме тому ідеться про меморіал, про пам’ять вірних. Адже біля кожного стояння буде 7 спогадів свідків віри про переслідування – загалом 98 свідчень, – додають засновники меморіалу.
Меморіал також розповідатиме про концтабори, куди засилали католиків і міститиме свідчення людей, які звідти повернулися.
Фото: КМЦ
Читайте також:
У чому особливості вишитої сукні? Як вишивка перетворює просту сукню на унікальний витвір мистецтва
Дякуємо!
Тепер редактори знають.