З 1 вересня у Вінницькій області будуть відключені всі аналогові передавачі, за винятком передавачів Національної суспільної телерадіокомпанії України.
Про те, що з 1 вересня на території України зникне аналоговий ефір, повідомлялося вже давно. Сьогодні, 14 серпня, під час прес-конференції представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Вінницькій області Вадим Мазурик розповів про те, як відбуватиметься перехід від аналогового до цифрового ефіру, які є в області проблемні райони та які зміни очікують на користувачів аналогового телебачення.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №509 від 13 червня 2018 року з 1 вересня по всій території України запроваджується цифрове мовлення і припиняється дія аналогового ефіру. Пілотними стали Кіровоградська область та місто Київ, де аналоговий ефір припинився з 1 серпня. Це потрібно було для того, аби запустити пілотні версії та зрозуміти, які проблеми можуть виникнути.
Було визначено три категорії передавачів, які залишаються після 1 вересня. Для Вінницької області актуальна лише одна – це передавачі Національної суспільної телерадіокомпанії України. Всього їх 34, у Вінниці це 6 і 10 канал (UA: Перший і UA:Вінниця).
– Цей перехід дуже важкий. В нас сім років аналогове і цифрове мовлення співіснують. Я не знаю таких прецендентів. Як правило, це такі технології, які не використовуються одночасно. Закінчується одна технологія – починається інша. Просто кажучи, заснули при «аналозі» – прокинулися при «цифрі». У нас цей процес в часі розтягнувся, – розповідає Вадим Мазурик.
Представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Вінницькій області додає, що на території області є 20 цифрових передавачів на п’яти локаціях, а саме у Вінниці, Погребищі, Ямполі, селах Ободівка Тростянецького району та Володимирівка Шаргородського району. На кожній локації є чотири установки, що транслюють вісім програм. Всього на території області є 32 цифрових програми. У перспективі ще два мультиплекси з мають з’явитися у Піщанці та Джугастрі.
Проблемні місця
Територія Вінницької області покрита цифровим сигналом приблизно на 67%. В той час, більше 30% залишається без покриття. Особливо проблемними є Могилів-Подільський та район, північ Козятинського району, Іллінці, Тульчин, територія Ямпільського та Крижопільського районів.
Як пояснив Вадим Мазурик, у Могилів-Подільському великою проблемою є саме рельєфність місцевості та те, що місто знаходиться в низині. Це питання планують вирішити за допомогою встановлення ще одного мультиплексу. Ще одним виходом, на думку пана Вадима, є перенаправлення антен або ж пошук сигналу в сусідніх областях. Так наприклад, планують робити у Козятинському районі, використовуючи сигнал із Житомирської області (міста Бердичів).
Поради щодо підключення
Вадим Мазурик пояснює, що відключення аналогового телебачення в першу чергу стосується людей, котрі для отримують сигнал за допомогою різного роду антен. В абонентів кабельного та супутникового телебачення все залишається без змін.
Для того, аби перехід не був стресовим, пан Вадим радить завчасно придбати тюнери та не відтягувати до 1 вересня. Чоловік додає, що вони перевірили торгові мережі області й тюнерів є достатня кількість, а самі представники попереджені про можливий ажіотаж. За словами Вадима Мазурика, найдешевші ціни на тюнери 560-580 гривень.
– Закупити тюнери – серйозна проблема. Люди часто запитують, де можна отримати тюнери. Так от, немає державної програми, яка би забезпечувала громадян безкоштовними тюнерами. Про це потрібно дбати самостійно. Я би радив територіальним громадам активно включатися у цей процес і вирішувати питання.
З будь-яких питань Вадим Мазурик порадив звертатися за номером гарячої лінії (52-09-92), де всі охочі мають можливість отримати роз’яснення щодо впровадження цифрового мовлення та припинення аналогового ефіру на Вінниччині.
Головне фото – shutterstock
Дякуємо!
Тепер редактори знають.