Минулого року Вінницькою ОДА спільно з ГО «Вінницька обласна організація «Спілка підприємців «СТІНА» було започатковано конкурс для початківців-підприємців (стартапів). На підтримки їхніх ініціатив з обласного бюджету було виділено 300 тис. грн. У 2018 році ця сума суттєво збільшена, повідомляє офіційний сайт ВінОДА.
– Ми побачили досить високий рівень зацікавленості з боку підприємців-початківців малого бізнесу. Саме тому в поточному році в обласному бюджеті було закладено 1,5 млн грн для підтримки підприємницьких ініціатив, що перевищує минулорічний показник у п’ять разів, – повідомив директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко.
За словами держслужбовця, «проведення конкурсу має на меті підтримку підприємницьких ініціатив, надання методично-консультативної допомоги громадянам Вінницької області та підприємцям-початківцям щодо організації та розвитку бізнесу, а також популяризацію ідей підприємництва».
Фінансова підтримка з обласного бюджету є безповоротною так як виділяється у формі гранту. Його розмір має певну градацію:
- до 50 тис. грн – реалізація бізнес-планів у різних сферах діяльності незалежно від місцезнаходження;
- до 80 тис грн – реалізація бізнес-планів у різних сферах діяльності виключно у сільській місцевості;
- до 100 тис грн – реалізація бізнес-планів передбачає співфінансування у розмірі не менше 30% від суми гранту.
За словами організаторів – «конкурс бізнес-планів для підприємців-початківців розрахований на юридичних та фізичних осіб зареєстрованих у Вінницькій області і таких, що здійснюють на її теренах підприємницьку діяльність не більше двох років. А також на таких, що мають намір розпочати таку діяльність. Усі вони мають бути повнолітніми і громадянами України. Платити за участь в конкурсі їм непотрібно.
Бізнес-плани, які мають представити учасники конкурсу, повинні відповідати ряду вимог:
- започаткування підприємницької діяльності
- створення нових напрямків або розширення вже існуючих видів діяльності
- створення нових робочих місць та досягнення економічного ефекту.
Організація конкурсу також передбачає відбір та захист проектів бізнес-планів учасниками, які вже подали онлайн-заявки з 1 червня до 13 липня поточного року.
Другий етап конкурсу, який триватиме з 16 липня – 10 серпня, передбачає організацію та проведення семінарів-консультацій для учасників з підготовки, написання та оформлення бізнес-планів, а також прийом бізнес-планів для участі у Конкурсі. Проведення відповідних заходів на другому етапі проведення конкурсу буде здійснено виконавчим адміністратором – ГО «Вінницька обласна організація «Спілка підприємців «СТІНА». Натомість, упродовж 13 – 23 серпня поточного року відбудеться останній етап конкурсного відбору, що включатиме засідання Конкурсної комісії та визначення переможців.
Обов’язковою умовою отримання гранту переможцями для громадян, які мають намір розпочати підприємницьку діяльність, є здійснення державної реєстрації підприємницької діяльності у Вінницькій області до початку отримання гранту».
За час дії конкурсу вінничани брали у ньому активну участь, висували цікаві ідеї.
– Станом на 13 липня поточного року до нас надійшло 104 заявки, з них – 37 від осіб, які не є підприємцями, та 67 заявок від претендентів, які зареєстровані та здійснюють підприємницьку діяльність у Вінницькій області не більше двох років, – розповів голова ГО «Вінницька обласна організація «Спілка підприємців «СТІНА» Олександр Печалін. – З міста Вінниці надійшло 26 заявок. Натомість, по районах області середня кількість заявок становить від однієї до трьох. Найбільше було надіслано з Тульчинського та Вінницького районів – по 9 заявок з кожного, а також з Могилів-Подільського р-ну – 8 заявок.
Крім стандартних проектів, учасники Конкурсу також надіслали досить креативні бізнес-плани за різними сферами. За словами Олександра Печаліна, на сьогодні вже є бізнес-плани щодо реалізації таких ідей як: вирощування бамбуку, створення фундукового саду, створення крафтової пивоварні, вирощування лікарських трав (зокрема, лаванди ефіроолійної), організація спортивного рибальства, надання послуг людям поважного віку для виконання робіт на присадибних ділянках, створення арт-резиденції як осередку для пленерів і фестивалів.
Крім цього, значна кількість учасників надіслали бізнес плани, спрямовані на розвиток зеленого туризму та використання альтернативних джерел енергії, зокрема, розширене використання сонячної енергетики тощо.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.