Публікації за датами

  • 21 Липня/ 18:41
    Новини

    Публікація21.07.1818:41

    Автор:Марина Однорог

    “Вінниця – комфортне місто для людей, але не тварин”: біля Вежі відбулася акція “Україна – не живодерня”. ФОТО

Декілька десятків активістів і активісток зібралися сьогодні біля Вежі, аби привернути увагу до вбивства безпритульних собак.

Подібні акції «Україна – не живодерня» відбувалися вчора майже у всіх великих містах. У Вінниці ж організатори вирішили перенести її на вихідний і в центр міста, аби більше перехожих звернули увагу на проблему бездомних тварин.

Учасники акції почали збиратися на площі за 15 хвилин до початку  у різних місцях на площі Європейській. Їх було важко ідентифікувати з перехожих, тому часто звучали фрази «А ви на акцію в підтримку собачок?», чи «Ви також на собачок прийшли?». Це пов’язано в першу чергу з тим, що не всі прийшли відразу з плакатами або ж у чорному, як анонсувалося в події.

О 16.05 на площі вже організувалося декілька груп, які жваво обговорювали між собою ситуацію в країні і у Вінниці зокрема, роздавали плакати та вирішували організаційні моменти.

Однією із перших на акцію прийшла ветеринарка Леся з клініки «Кіт і пес». Жінка розповідає, що дуже любить тварин і має вдома шість собак, тому ситуація, яка трапилася в Миколаєві та днями у Вінниці дуже її стурбувала:

  • Душа розривається від того, що робиться. Я про ситуацію з собачкою, як трапилася у нас у Вінниці. Не автомобільна травма, я не бачила такої автомобільної травми за свою практику ветеринарну. В мене у самої шість собак.

Щодо того чи подібні акції матимуть вплив на перехожих, жінка не впевнена. Говорить, що це може бути кількахвилинний чи годинний результат: людина задумається, але з часом забуде. Леся вважає, шо подібні акції потрібно проводити під міською радою, аби «достукатися до влади»:

– Не думаю, що у Миколаєві рішення про приспання собак приймали у притулку чи лікар, це йде від влади, тому варто звертати на це увагу саме там.

– Вінниця – комфортне місто для життя людей, але не собак. Ми повинні жити якось гармонійно. Я розумію, що вони не повинні бігати стаями по місту, але якесь гуманне відношення має бути.

Леся додає, що ветеринарні клініки також мають проводити спеціальні кампанії по інформуванню щодо подібних акцій, тоді і більше людей дізнається та долучиться. Відповідно – вплив на суспільство також буде сильнішим.

Тим часом групи, які збиралися на площі спочатку  у різних місцях, почали більш організовано розбирати плакати, спілкуватися між собою та журналістами. Дехто прийшов на зустріч із своїми домашніми улюбленцями, які також інтенсивно «спілкувалися» один з одним.

Людмила, наприклад, взяла найменшу із своїх собачок. Чорнява Муся потрапила до жінки із зони АТО пораненою та виснаженою. Жінка зайнялася лікуванням тварини і сьогодні Муся активно бігає поміж активістів. Всього у Людмили вдома шість собак. Практично всіх вона підібрала на вулиці і вилікувала. Жінка говорить, що основна причина багатьох проблем байдужість:

– Не можна бути байдужими. Людина, яка байдужа до тваринки, вона й байдужа до літньої людини. Просто люди повинні думати не тільки за себе, тоді і в країні буде добре. Все починається з тих, які не можуть самі себе захистити.

Близько 16.10 всі учасники акції організовано стали з плакатами біля Вежі.

Молодь, старше покоління, місцеві активісти «Чорного комітету», ветеринари, діти та просто небайдужі вінничани тримаючи в руках плакати із малюнками тварин та написами «Хочу жити», «Вбиваючи тварину, ви вбиваєте в собі людину», «Вінниця проти жорстокого поводження з тваринами. Ми вимагаємо посилення закону про захист тварин»,  «Не губи життя», «150 життів. Миколаїв.Злочин», «Стоп насильству над тваринами», «Люди, любіть тварин, а то злі як лохи» та «Вінниця проти живодерів».

Учасники акції не говорили гучних промов – хвилин 15 вони просто стояли мовчки, а згодом почали спілкуватися між собою. Перехожі, які сиділи поруч на лавках, фотографували активістів, а деякі підходили і цікавилися акцією.

Зоозахистиця та майбутня психологиня Лада зазначає, що такі акції можуть привернути увагу вінничан і бажано їх проводити частіше. Позаяк, на думку дівчини, вінничани байдужі до подібних проблем. Вона говорить, що прийшла на акції через ситуацію у Миколаєві:

 

– Це по суті жорстокий злочин, який ігнорує абсолютно всі засади гуманності, людяності і цивілізованості. В мене є таке переконання, що цивілізація визначається не лише економічним і технічним розвитком, а також тим, як ми відносимося один до одного, як ми відносимося до тварин. Через те, що зараз відбувається в Україні, ми не можемо говорити про неї, як про державу цивілізовану, адже відбуваються такі жорстокі злочини з боку нелюдяних громадян, які дозволяють собі так жорстко поводитися з тваринами. Мені просто «болить серце», що в нас в Україні це дуже занедбано і неорганізовано.

Аня прийшла на акцію, тому що вважає, що тварини це ті ж самі люди і ситуація, яка склалася в нашій країні і нашому місті її вразила вразила:

– Це страшно, коли в твоїй країні і так не все добре, йде війна, вбивають людей, а тут ще й така ситуація з тваринами, які взагалі ні в чому не винні. Хочеться, щоб люди, які займаються такою негарною справою були покарані і відповідали за свої вчинки. Хто захистить наших братів менших, як не ми? Якщо би це стосувалося людей, то для нашого часу і ситуації в країні це вже звично, але коли справа торкнулася тварин, то це дійсно зацепило, зацепило до глибини душі.

 

Учасники акції ще більше години перебували на площі, хтось тримав плакати, хтось спілкувався один з одним, а хтось із перехожими, розповідаючи про життя бездомних собак та те, що їх потрібно оберігати і рятувати. Окрім цього, в приватних розмовах активістки зазначили, що незабаром вони планують створити офіційну громадську організацію, яка буде займатися захистом тварин у Вінниці.

Фото Андрія Завертаного 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Марина Однорог
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть
Ctrl+Enter

Дякуємо!

Тепер редактори знають.