Вінницька область одна із тих, які отримали найбільше фінансування медичних закладів від Нацслужби здоров’я України. Вперше вони отримали фінансування не за територіальним принципом, а за пацієнтів, яких дійсно обслуговують. На Вінниччині такі кошти отримав 21 медичний заклад.
Найбільше фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» одержали заклади первинної медичної допомоги у Києві, Полтавській, Вінницькій і Дніпропетровській областях, повідомляють на сайті МОЗ. Минулого тижня 152 медичних заклади України отримали гроші за обслуговування пацієнтів за новою моделлю фінансування.
На Вінниччині 21 заклад підписав договори з Нацслужбою здоров’я і разом ці лікарні отримали 28 289 441 гривню. Принцип «гроші йдуть за пацієнтом» при фінансуванні медустанов пов’язаний із медичною реформою та підписанням декларацій між пацієнтом та лікарем. До речі, серед ТОП-12 закладів за обсягом фінансування опинився вінницький Центр ПМСД №3. Лише ця лікарня змогла отримати у липні 3 453 399 гривень.
Зауважимо, що заклади ці гроші отримали за пацієнтів, яких дійсно обслуговують. Таке фінансування за тарифами Нацслужби здоров’я лікарні отримуватимуть щомісяця, однак ця сума буде перераховуватися відповідно до зростання кількості декларацій, які підписують пацієнти із лікарями цих медичних установ.
Згідно із повідомленням на сайті Вінницької облдержадміністрації, Вінницька область залишається серед лідерів з реалізації програми «Лікар в кожну родину». Так, за період з 2 квітня по 16 липня в області підписано 823 976 декларацій про вибір лікаря.
Поки триває перехід від однієї моделі фінансування до іншої, оплата послуг закладів, які вже уклали договори із Нацслужбою здоров’я, у 2018 році відбувається одночасно за двома принципами. Заклади отримуватимуть гроші за кожного пацієнта, який підписав з ними декларацію. При чому вік пацієнта грає суттєву роль. Для прикладу, якщо за дитину віком до 5 років лікарні нараховують 1480 гривень на рік, то за громадянина від 18 до 39 років лише 370 гривень. Щоправда, далі суми починають збільшуватися і за пацієнта від 65 років медзаклад отримає вже 740 гривень на рік.
Окрім цього, лікарні отримають по 240 гривень на рік за пацієнтів, які проживають на території обслуговування закладу, але з певних причин не підписали декларацію про вибір лікаря. Щомісяця кількість таких пацієнтів буде переглядатися, а фінансування закладу – корегуватися.
Таким чином, фінансування кожного закладу є індивідуальним і залежить лише від кількості декларацій та вікового складу пацієнтів, яких обслуговує. До речі, за інформацією МОЗ, у липні деякі із лікарень завдяки такому принципу отримали коштів більше, ніж надходило раніше за субвенцією. Такі медзаклади тепер самостійно планують свої витрати, включаючи зарплати лікарів. Міністерство охорони здоров’я вважає, що збільшене фінансування дозволить керівникам закладів, які першими випробували реформу, значно збільшити зарплати своїм працівникам.
Ті установи, які ще не підписали договори з Нацслужбою здоров’я, продовжують фінансуватися по субвенції. Щоправда, до кінця року всім медичним закладам “первинки” необхідно буде змінити свій статус на неприбуткове підприємство, приєднатися до електронної системи, виконати базові вимоги і укласти договір з НСЗУ. З 2019 року заклади, які надають первинну медичну допомогу, фінансуватимуться виключно за договорами з Нацслужбою здоров’я.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.