Ще 30 ділянок доріг до кінця року: у Вінниці набирає обертів програма співфінансування

9:07
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Цьогоріч у Вінниці збираються здійснити капітальний ремонт доріг щонайменше на 30 ділянках. Йдеться про об’єкти у приватних секторах, які облаштовують за програмою співфінансування, згідно якої частина вартості відшкодовується місцевою владою, а ще частина – розподіляється між мешканцями.

Як повідомив міський голова Вінниці Сергій Моргунов у Фейсбук, наприкінці травня у Вінниці розпочали роботи з асфальтування доріг у приватному секторі за програмою співфінансування.

 

«Відремонтували уже шість ділянок у мікрорайонах Сабарів, Пирогово, Старе місто та в районі Київської, а саме: по провулку Карбишева, провулках 2-му та 3-му Вишневського, вулиці та 2-го провулку Глінки, а також вулиці Талаліхіна» – звітує міський голова.

Також Моргунов зазначає, що нині роботи тривають ще на чотирьох об’єктах – на Кореї та Старому місті. Окрім того, на цей рік заплановано виконати капітальні ремонти доріг не менше 30-ти ділянок. Кількість заявок від мешканців приватного сектору постійно збільшується.

Як зазначила Інна Вітенко, заступниця голови Асоціації органів самоорганізації населення – мешканці продовжують активно долучатися до спільного влаштування благоустрою власних вулиць, а отже – й міста в цілому.

– Програма співфінансування діє у Вінниці вже понад 10 років, – каже Інна Михайлівна. – Мешканці впевнились, що разом можна зробити набагато більше. Цьогоріч виділено 11 мільйонів на цю програму. Точна кількість відремонтованих цього року вулиць залежатиме від кількості наданих актів виконаних робіт та об’єму залишку виділених коштів. Водночас, ми проситимемо виділити додаткові кошти, оскільки вартість матеріалів збільшилася навіть порівняно із тим, як це було два місяці тому. Тобто минулого року ми рахували по одній ціні, а тепер інша, але це не люди збиратимуть ці кошти, це буде з бюджету.

Станом на сьогодні повністю зібрані кошти на ремонт 16 вулиць. Нині відомо, що в першу чергу найближчим часом капітальний ремонт дороги розпочнеться зокрема по провулку Амосова, вулиці р. Скалецького (будинки 51-57), провулку Рильського, частково – по вулиці Ковпака, на вулиці Замковій (будинки 3-57).

Також пані Вітенко розповіла детальніше про умови Програми.

– Нині існує кілька варіантів співфінансування: 50/50 (співвідношення мешканці/бюджет) або 30/70 – якщо люди вкладали свої кошти для влаштування води та каналізації до того, як було здійснено асфальтування, або ж 40/60.

Інна Вітенко повідомила, що для того, щоб долучитись до Програми співфінансування – потрібно звернутись із заявою до органів організації населення за місцем проживання (квартального комітету) про те, що мешканці хочуть заасфальтувати свою вулицю. У свою чергу голова комітету ініціює збори мешканців, під час яких здійснюється обговорення та заміри вулиці, вираховується вартість дороги. Від цієї суми відраховується той чи інший відсоток, що буде відшкодовано.

– Решту ділять на кількість домоволодінь на вулиці, оголошують цю суму на зборах та оговорюють готовність усіх мешканців сплатити свою частку, – каже Інна Вітенко. – Потім обирають голову ініціативної групи та казначея (усі – виключно мешканці конкретної вулиці), котрий згодом збиратиме кошти. Коли усе погоджено, складається протокол і подається до нашої Асоціації до 1 серпня.

Після цього Асоціація формує перелік вулиць, обраховує необхідну кількість коштів, узагальнює з усіх 24 квартальних комітетів міста матеріали та до 1 вересня подає пропозиціїї на міського голову. Згодом відбувається розгляд міського бюджету та вирішується, скільки коштів потрібно виділити на наступний рік.

– Збір коштів на ремонти наступного року починаються й цьогоріч, адже потрібно встигнути зібрати усе, – каже Інна Вітенко. – Коли зібрано 100% – голова ініціативної групи нас сповіщає, Департамент комунального господарства та благоустрою за власний кошт робить проект дороги, робиться державна експертиза і тоді вже влаштовується процедура на ProZorro. За результатами – мешканці самі перенаправляють кошти на рахунок компанії-переможцю. Гарантія на дорогу має бути 6 років.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.