-
21 Червня/ 16:33
Vinnytsia
Публікація21.06.1816:33
Як працюють вінницькі пришкільні табори. ФОТОРЕПОРТАЖ
Програма з організації літнього відпочинку дітей при школах розпочалась ще у 2006 році. За цей час збільшилась кількість пришкільних таборів і, відповідно, вдвічі зросла кількість відпочиваючих дітей.
Табірна зміна триває з 5 по 22 червня для дітей з другого по шостий класи. Цьогоріч у місті діяли 29 таборів з денним перебуванням, де відпочивали 5200 дітей. Для порівняння, на початку програми у 2006 році було лише 16 таборів для 2500 школярів.
На літній відпочинок дітей з міського бюджету цьогоріч було передбачено 3,4 мільйона гривень, що на 30% (779 тисяч) більше, ніж минулого року.
Протягом декількох тижнів для школярів організовували різноманітні активності: дні соціальної та фінансової грамотності, сталої енергетики, чимало екскурсій, інтелектуальних турнірів, концерти, конкурси, квести і флешмоби. До того ж, дбали не лише про розваги, а й про здоров’я: проводили цикли заннять “гімнастика для очей”, лікувальну фізкультуру для дітей з ортопедичною патологією, а ще навчали “Таємницям спілкування” на спеціальних тренінгах.
Сьогодні, 21 червня, міський голова Сергій Моргунов перевірив, як працює один із таких таборів на базі школи з поглибленним вивченням іноземних мов №25. Очільник міста відвідав декілька різноманітних занять, аби дізнатися від самих школярів, як їм відпочивається.
– Можна я тут сяду? – запитав Сергій Моргунов у третьокласників.
– Yes! – радо відповіли школярі, підтверджуючи, що дійсно навчаються у школі з поглибленним вивченням іноземних мов.
Діти розповіли, що вже були на багатьох екскурсіях, зокрема, у Музеях марки, науки та моделей транспорту, а також їздили у аквапарк. Усе побачене обговорюють в школі і, звісно ж, – англійською. Також діти поділились з міським головою, хто після табору поїде до бабусі, на море, а хто взагалі збирається переходити в іншу школу.
В іншому кабінеті з учнями, які зручно розмістились на килимку, спілкувались носії іноземної мови, учні ще одного класу саме були на творчому занятті та малювали крупами.
У пришкільному таборі “Fairy Tale”, що у перекладі називається “Казка”, відпочиває 250 школярів. Минулого року школа №25 отримала з бюджету майже один мільйон гривень на забезпечення навчально-виховного процесу. Зокрема, придбали комп’ютерну техніку з мультимедійним обладнанням, обладнання для харчоблоку, здійснено капітальний ремонт вхідної групи та санвузлів. У 2018 році ще 508,8 тисяч направлять на придбання необхідного обладнання для “Нової української школи” та ще 1,5 мільйона витратять на реконструкцію харчоблоку закладу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нова українська школа: як нову концепцію Міносвіти тестують у Вінниці
Сергій Моргунов також оглянув їдальню закладу та розповів про наміри встановити системи очищення води у школах. Працівниці ж розповіли, що вже мають пароконвектомат у школі для приготування їжі, однак мережа не витримує напруги і при підключенні – у закладі просто зникає світло. Ймовірно, цю проблему спробують вирішити під час реконструкції харчоблоку.
– Я думаю, що це гарний приклад того, щоб саме у літній період дітям було чим займатися і поєднувати приємне та корисне – навчання та відпочинок, зайняття спортом, відвідування цікавих об’єктів або заходів, вивчення історії рідного краю, – розповів Сергій Моргунов.
Крім цього, 36 дітей, які перемогли у ІІІ і ІV етапах Всеукраїнських олімпіад поїхали відпочивати у “Літню школу” на базі одного приміського табору, а ще 210 дітей (серед яких сироти, позбавлені батьківського піклування, діти, чиї батьки загинули у зоні АТО, а також з багатодітних і малозабезпечених родин) відпочивають у таборі на узбережжі Чорного моря у місті Скадовськ.
До речі, щороку наприкінці зміни в пришкільних таборах проводять анкетування щодо рівня організації відпочинку. За його підсумками формується план роботи таборів на наступний рік і розподіляється кількість місць.
Фото Андрія Завертаного
Читайте також:
На Вінниччині знищили партію кабачків, в яких виявили перевищення допустимого вмісту нітратів
Дякуємо!
Тепер редактори знають.