-
21 Червня/ 11:47
Vinnytsia
Публікація21.06.1811:47
“Золотий кілометр” без сакур: мер Вінниці перевірив реконструкцію Замостянської та розповів про зміни
Капітальна реконструкція на Замості розпочалась ще наприкінці квітня. На сьогодні на першій частині вулиці тривають ремонтні роботи. Наразі вже видалили дерева, завершують прокладання підземної мережі та облаштовують реверсну колію для трамваїв.
Перевірити, як триває реконструкція, сьогодні, 21 червня, вирішив міський голова Сергій Моргунов.
Сам проект реконструкції вулиці Замостянської розрахований на 2 роки, загальна протяжність вулиці трохи більше кілометра. Протягом 2018 року роботи триватимуть на І черзі: ділянка вулиці від проспекту Коцюбинського до вул. Стеценка. Тут вже демонтують асфальтобетонне покриття, видаляють дерева, та мають прокласти 400 м водопостачання і 500 м зливової каналізації. Наразі залишилось близько 70 м мереж. Вартість реконструкції цієї ділянки становить 74,7 мільйона (завдяки тендеру влалось зекономити близько 9 мільйонів).
Наразі вже закупили плити для оновлення трамвайних колій і облаштують так званий “оксамитовий шлях”, як на площі Гагаріна. Якщо раніше плити для колій закуповували у Львові, то тепер більшу частину виготовили у Вінниці. Для заміни колій на першій черзі (а це близько 500 м) необхідно 140 плит лише на одну сторону руху.
Вже змонтовано стрілочний перевід і фахівці розробили варіант реверсного руху, який запрацює вже 4 липня. Протягом трьох тижнів трамваї рухатимуться по одній стороні, поки на іншій будуть міняти колії.
Проект першої черги також передбачає заміну асфальтного покриття, вуличного освітлення, а також облаштування трьох зупинок на підвищенній платформі, які з тротуару винесуть на дорогу ближче до колій. На зупинках також встановлять тактильну плитку для людей із вадами зору.
– На зупинках будуть підвищені переходи. Ми це робимо вперше у Вінниці так, як вже роблять в Європі: рівень тротуара і переходу до трамвая через проїжджу частину буде підвищеним на всю довжину, а це 30 метрів. Це створить додаткові зручності, щоб одразу можна було людям з інвалідністю або мамам з візочками переїхати через дорогу і зайти у низькопідлоговий трамвай, – додав Сергій Моргунов.
– Велосмуги будуть на проїжджій частину на обох сторонах, тоді тротуар буде ширшим для пішоходів. І це дасть шанс розвитку перших поверхів всіх будівель у певному комерційному застосуванні. Ми також скорочуємо проїжджі переїзди по всій алеї: забираємо переїзди на вулицях Стеценка і Героїв Крут. Переїзди залишаться на Янгел, на Стрілецькій і Острозького. Завдяки цьому люди зможуть тут безпечно пересуватися та знаходитися.
Пішохідну зону вимостять декоративною клінкерною плиткою, облаштують безпечні переходи та паркувальну зону для автівок. Велодоріжки, згідно нових державних будівельних норм, будуть на проїжджій частині і матимуть ширину у 1,5 метри. Окрім цього, Сергій Моргунов вже дав доручення передбачити майбутню святкову ілюмінацію на вулиці.
Щодо самої алеї, то на ній оновлять газонне покриття та висадять нові дерева. При виконанні робіт планується також пересадити 17 молодих лип, які ростуть на алеї, а ось 211 старих дерев підлягають видаленню. До речі, раніше проект передбачав замінити старі липи на сакури та граби, однак міський голова Сергій Моргунов розповів, що було вирішено замінити сакури на клени чи інші дерева, які б створили затінок на алеї. Загалом передбачено висадити близько 400 дерев, а це майже у два рази більше, ніж було до реконструкції.
– Ми ставили завдання, щоб будь-які зелені насадження створювали комфортні умови і затінок. Сакура не дає такої тіні, як клен чи граб, тому в цьому була причина внесення коригувань у проект, – пояснив міський голова. – Ми будемо створювати комфортні умови перш за все для пішохода. Тут є і педагогічний уверситет, і РАЦС, і стадіон, і Центр надання адміністративних послуг, “Зоря” – тобто тут багато локацій, де великий трафік. Ми повинні створити відповідні умови для пішохода, велосипедистів і для транспорту. Думаю, коли ми це все закінчимо, то алея отримає таку народну назву “Золотий кілометр”, в тому плані, що це комфортно і створюються додаткові умови для людей, які тут навчаються, живуть і працюють. Впевнений, що після реконструкції ця вулиця оживе у частині малого бізнесу.
Звичайно, на алеї також встановлять урни та лавки для відпочинку. Окрім цього, облаштують відеоспостереження, територію скверу підключать до мережі Wi-Fi.
До речі, подивитися на реконструкцію Замостянської також завітав швейцарський урбаніст Урс Томан, який назвав проект оновлення вулиці близьким до ідеального.
Завершити першу частину заплановано до 26 жовтня поточного року.
Фото Андрія Завертаного
Читайте також:
На Вінниччині у ДТП травмувались мотоцикліст та велосипедист
Дякуємо!
Тепер редактори знають.