Оновлено: 30 Травня 2022, в 17:08
Сьогодні, 1 червня, у Вінниці у «Подільському зоопарку» – доволі гамірно: тут протягом всього дня відбувається дитяче свято із нагоди Дня захисту дитини. Та окрім розваг для школярів – у рамках свята у зоопарку відкрили першу чергу будівництва вольєру для ведмедів.
Та перш ніж продемонструвати новобудову малечі та почесним гостям – очільникам Вінниччини та представникам обласної держадміністрації та ради – для школярів влаштували свято з аніматорами та різноманітними розвагами. Втім малеча більше звертала увагу на мешканців зоопарку: сурикатів, маленьких ведмедиків (які живуть у невеличкому, проте також оновленому вольєрі), лемура котячого та птахів.
– Я ніколи не бачила їх наживо, – каже про сурикатів дівчинка Настя. – Я собі тепер додому таких хочу, але не думаю, що мама дозволить. Тому доведеться, певно, тільки в зоопарк ходити, щоб їх бачити. Ось одного – такого прудкого – я вже назвала – Васька.
Коли діти вдосталь намилувалися тваринкам, слово взяли очільники Вінницької ОДА Валерій Коровій та обласної ради Анатолій Олійник. Обидва привітали малечу із канікулами та сказали, що відсьогодні діти мають унікальну можливістю побачити ведмедиків – у новому красивому вольєрі. Діти цій перспективі зраділи й врешті разом із дорослими урочисто перерізали червону стрічку і взялися розглядати новий дім для ведмедиків та їх самих.
Загалом із Президентської резиденції в Івано-Франківську у Вінницю було доставлено 5 ведмедів: три тваринки п’ятимісячного віку – проживатимуть тепер у нещодавно облаштованих скляних вольєрах, а ось двоє п’ятирічних – самець та самиця – у величезному новозбудованому вольєрі з басейном.
Вольєр загальною площею 250 «квадратів» – спроектований так, щоб сильні тварини не могли його пошкодити чи самовільно вийти з нього.
– Об’єкт нестандартний та мали місце деякі складності, проте ми впоралися. Вольєр якісний, безпечний та комфортний. Скло завтовшки у 4,5 сантиметри – чотири шари по сантиметру, між якими – спеціальна плівкою, яка навіть якщо скло буде пошкоджено – не дозволить йому розбитися, – каже керівник компанії-забудовника Руслан Цимбалюк (ПП «Актив-Строй»). – Окрім того, подбали й про те, щоб звірі не могли зробити підкопи: для цього підлога товщиною у 15 сантиметрів – укріплена армованою сіткою. Стіни – залізо-бетонні, по контуру – влаштований «електро-пастух».
Також у вольєрі – басейн для купання ведмедиків. Воду беруть з місцевої свердловини та перш ніж потрапити до басейну – проходить чотири ступені очищення й відтак є кришталево чистою. Годуватимуть ведмедиків комбінованими кашами, овочами, фруктами та усім, що потрібно для збалансованого харчування.
Очільник Подільського зоопарку Євгеній Ткачик зазначив, що хотілось завершити роботи по облаштуванню нового вольєру саме тоді, коли у школярів починаються канікули, а отже – є час на відвідування зоопарку.
Євгеній Ткачик каже, що для того, щоб отримати цих ведмедиків – довелося доводити, що наші умови будуть для них сприятливими.
– Так, ми надали всю потрібну інформацію щодо того, в якому стані наш зоопарк, які в нас кліматичні умови та технічні можливості, отримали усі необхідні довідки та дозволи. Врешті, наші старання були оцінені і тепер вінничани та їхні дітки можуть побачити цих тваринок, – каже Євгеній Ткачик.
Також за словами очільника зоопарку, вже наприкінці літа може розпочатися друга черга будівництва вольєрів.
– Незабаром ми плануємо оголосити тендери, а вже 1 серпня почати будівництво вольєрів, – каже Євгеній Михайлович. – Вже є постанова Кабінету міністрів щодо виділення 6,5 мільйонів на будівництво другої та третьої черги. Один, такий самий вольєр – для гімалайських ведмедів, інші два – для вовків карпатських та вовки полярні, білі. Ми хочемо щоб наш зоопарк був цікавим та пізнавальними, в першу чергу – тим, для кого ми власне й працюємо, для діток.
Як розповіла Дар’я Обіход, яка є авторкою проекту будівництва, проектування зайняло три місяці й було дещо складним, проте неймовірно цікавим.
– Проект змінювався чи не щодня, втім кінцевий результат – навіть кращий, аніж було задумано, – каже дівчина. – В процесі вносилися зміни та корективи, бо треба було, щоб вольєр «вписувався» у загальну «картину», гармонійно виглядав та при цьому був зручний для тваринок. Взагалі в Україні немає нормативів для проектування таких вольєрів, тому ми переймали конструктив та ідею з інших зоопарків – їздили по кількох містах, досліджуючи існуючі вольєри. Виявили усі недоліки та зрозуміли, як треба їх спроектувати так, щоб недоліків не було.
Загальна вартість будівництва вольєру 4 мільйони 615 тисяч, з яких 4 мільйони були виділені як державна допомога (Державний фонд регіонального розвитку), а 615 тисяч – це кошти з обласного бюджету.
Фото Ольги Мірошниченко
Дякуємо!
Тепер редактори знають.